Bilinmeyen güç kaynağı problemi

Bu konuyu okuyanlar

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Öncelikle önerilerinizi şuna göre yapmanızı rica ediyorum. Tek kuruş param yok o yüzden değiştirmeyi lütfen en ama en son ihtimal olarak görün.

FSP nin 500watt güç kaynağını kullanıyorum, sistemim için gayet yeterli bir güç kaynağı. Şu güne kadar memnundum ama 1 ay kadar önce bilgisayara her ilk güç verildiğinde güç kaynağından 5 dakika kadar ses gelmeye başladı. Hala da devam ediyor bilgisayarı ne zaman açsam 5 dakika kadar bir ses geliyor ve geri gidiyor.
4 gün kadar önce de bilgisayar kapanmamaya başladı. Kapat tuşuna basıyor um veya uykuya alıyorum sistem kapanıyor klavye mousenin falan ışığı sönüyor her şey gidiyor ama sistemdeki fanlar dönmeye devam ediyor ve ışığı sönmüyor fanların. Çözüm olarak bende güç kaynağını pc yi kapatınca düğmeden kapatmaya başladım.

2 gün önce bilgisayarı kapatıp güç kaynağının anahtarını kapattım. birkaç saat sonra bilgisayardan ses geldiğini fark ettim baktım ve fanların birisinin hala dönmeye devam ettiğini gördüm. tüm fanlar durmuşken dönüyordu o.

Dün güç kaynağından anahtarı kapalı olmasına rağmen hafif bir "dızzz" sesi geliyordu.

Bilgisayar açık iken hiç sorun yaşamadım ama şu anda pc den yazıyorum ve ağır şekilde oyun oynasamda tık yok güç kaynağından ilk günkü gibi çalışıyor.
Ne yapmalıyım bu durumda. dediğim gibi lütfen en son ihtimal olarak görün değiştirmeyi.

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Öncelikle anakart üzerinden 24'pinli soketi kontrol ediniz temizliğine ve benzerini şeylere bakın power supply ile haberleşme o kanal üzerinden yapılıyor orda bir sorun yoksa power supply'ın elektronik ve mekanik anahtarları bozulmuş demektir anakart üzerinden değilde kendiniz kontrol etmek isterseniz power supply'ı tek başınızada çalıştırabilirsiniz bu sayede daha iyi sonuca varmış olursunuz ama iyi bir bilgiye sahip olmanız gerekli bilginiz yoksa eleminizi tavsiye etmem.

Son düzenleme:

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Öncelikle anakart üzerinden 24'pinli soketi kontrol ediniz temizliğine ve benzerini şeylere bakın power supply ile haberleşme o kanal üzerinden yapılıyor orda bir sorun yoksa power supply'ın elektronik ve mekanik anahtarları bozulmuş demektir anakart üzerinden değilde kendiniz kontrol etmek isterseniz power supply'ı tek başınızada çalıştırabilirsiniz bu sayede daha iyi sonuca varmış olursunuz ama iyi bir bilgiye sahip olmanız gerekli bilginiz yoksa
eleminizi tavsiye etmem.

daha önce güç kaynağı olmadan defalarca çalıştırmıştım farklı sistemleri o konuda sıkıtnı yok. bir test edeceğim.

Son mesajlar