''Bilinçaltımızın Defoları ''

karasoy

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bilinçaltımız negatifleri işleyemiyor. Bir başka deyişle, aklımıza her ne geliyorsa o bilinçaltımız tarafından “istediğimiz” ya da karşı karşıya kaldığımız bir durum olarak algılanıyor. İşte sırf bu yüzden, iyiyi düşünenler daha iyi, kötümserler daha kötü hayatlar yaşıyor. Bilinçaltımız genel kural olarak bize neye odaklanırsak bize onu yaşatıyor.

M. Barış Muslu - Beynine Format At

<span class="fbPhotosPhotoCaption" tabindex="0" data-ft="{&quot;type&quot;:45}" id="fbPhotoPageCaption"><span class="hasCaption">[video=youtube;KAckT5C3GKw]http://www.youtube.com/watch?v=KAckT5C3GKw[/video]

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Merak ettim neler var içinde. Sadece merak ettim.

Kişisel gelişim kitaplarına karşı hep in yargıyla yaklaşmışımdır.

Ben niye yaşanmışlıklarımı, aşkımı, kötü anılarım vs. niye unutayım ki? Hayat hatalarımızla güzel.

karasoy

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merak ettim neler var içinde. Sadece merak ettim.

Kişisel gelişim kitaplarına karşı hep in yargıyla yaklaşmışımdır.

Ben niye yaşanmışlıklarımı, aşkımı, kötü anılarım vs. niye unutayım ki? Hayat hatalarımızla güzel.

Aynen ben de hiç hazzettem kişisel gelişim kitaplarından. Bir adam vardı kişisel gelişim kitap yazarı, adamın kitabının adı : '' Nasıl zengin olunur'' idi , adam 20 yıldır beş parasız. :)

Ben kitabı okumadım ; fakat birkaç cümle çok çarpıcı geldi.

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Aynen ben de hiç hazzettem kişisel gelişim kitaplarından. Bir adam vardı kişisel gelişim kitap yazarı, adamın kitabının adı : '' Nasıl zengin olunur'' idi , adam 20 yıldır beş parasız. :)

Ben kitabı okumadım ; fakat birkaç cümle çok çarpıcı geldi.

Aynen. Bu kitaplar güzel güzel anlatır ama uygulamaya gelince yine iş sende. Topu orta sahada gezdirir durur, golü atıcak yine sensin. :)

karasoy

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Kitabını anlatıyor :)

[video=youtube;NW6bkz_ZWZ0]http://www.youtube.com/watch?v=NW6bkz_ZWZ0&amp;playnext=1&amp;list=PL2nX4llIFQx2y Nyc7CCaq63hrGww321ds&amp;feature=results_main[/video]

Beyne format atmaya gerek yok. Ya güzel şeylerde silinir ise ? Kaspersky ile bir güzel tarattır tamam :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu adamı hatırlayan var mı ? Mor sel :)

[video=youtube;F21fGgCHAmQ]http://www.youtube.com/watch?v=F21fGgCHAmQ[/video]

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
secret kitabı zamanında bunu işlemişti ben hiç pozitif düşünceyle istediğini elde eden görmedim.

karasoy

Asistan
Reaksiyon puanı
3
secret kitabı zamanında bunu işlemişti ben hiç pozitif düşünceyle istediğini elde eden görmedim.

Ben öyle düşünmüyorum.Pozitif düşüncenin olumlu etkileri bilimsel olarak kanıtlandı. Hatta halk dilinde bile çeşitli atasözleri ile bunu görebilirsin. Örnek: bir şeyi 40 kere söylersen olurmuş vb :)

Tabi ki sadece pozitif düşünmek yetmez. Pozitif düşünce, eylem sırasında hedefe kolay ulaşmanı sağlar.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
....
Bu adamı hatırlayan var mı ? Mor sel :)

[video=youtube;F21fGgCHAmQ]http://www.youtube.com/watch?v=F21fGgCHAmQ[/video][/QUOTE]
Hatırlamaz mıyım? HBB'de sürekli bunu çıkmasını beklerdik. Özenip 9-10 basamaklı iki sayıyı çarpmaya çalışırdım.

karasoy

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Hatırlamaz mıyım? HBB'de sürekli bunu çıkmasını beklerdik. Özenip 9-10 basamaklı iki sayıyı çarpmaya çalışırdım.[/QUOTE]

Bizim arkadaş lisedeyden bu adamın tekniğini uygulama çalıştı, az daha matematikten çakıyordu :)

Hatta ''HBB'' donup kalmıştı :) Aylarca o görüntü kaldı ekranda....

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
bu adamın hafıza teknikleri kasetleri gırla gidiyordu o dönem, hey gidi gençliğim hey.