Bilim Kurgu

Öykümü Nasıl Buldunuz?

• Peh! Bu da bir şey mi? , Vakit kaybıydı, sevmedim, daha çok eksiği var, vs.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    6

Tartarus

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bir bilim kurgu öyküsü yazdım. İlgilenip okuyan olursa, eleştiren veya en azından ankete oy veren birisi, şimdiden teşekkür ederim.

Benim yazmış olduğum öykü.

Bir de eğer bilim kurgudan hoşlanıyorsanız bu adresten bir kaç tane daha öykü bulabilirsiniz.

TBD'nin seçtiği öyküler.

Düzeltme: Belirtmeyi unutmuşum: Ben de yarışmaya katılmak için öykü yazdım, bu yüzden bazı sınırlamalara uymam gerekti. Örneğin kelime ve konu sınırlamaları gibi... Bu yüzden en azından anlatımda darlık olduğunun farkındayım. Düzeltmeye uğraşıyorum ama belki de başaramıyorumdur. Eminim ki daha bir çok yerde eksiğim var. Kıymetli yorumlarınıza bu yüzden ihtiyacım var.

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İndiriyorum, sanırım şimdi okuyamam; ama okur okumaz yorumumu geniş bir şekilde bildireceğim :)

Yunus ÖZCAN

Doçent
Reaksiyon puanı
9
hepsini okudum çok güzel ve sürükleyici

öyküde biraz daha bilim kurguyla ilgili olaylar olsa daha güzel olabilirdi

Tartarus

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Sağol :) sewindim...

eF.E

Profesör
Reaksiyon puanı
31
bilim kurgudan pek hoşlanmam ama :ph34r:..
sonra okuyup yorum yaparım :happy:

Edit:eek:kudum; Sevdim, hoşuma gitti, okumaya değer, :)

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Beklemedeyim :img-music:

Hikâyeyi büyük bir keyifle okudum. Tarzınız hoş, bunu geliştirmenizi öneririm. Hikâyenin temposu sürekli artıyor ve bu da okuyucuda "bir sonraki adımda ne olacak, ne anlatılacak" merağını giderek arttırıyor, bu konuda yeteneğiniz bariz. Özellikle sonlara doğru olayın yönünün birden değişmesi, soğuk duş etkisi yapıyor.

Diğer açıdan, bahsedilen Tanrı çok havada kalmış. Diğerlerini lanetliyor; ama başka her şeye seyirci kalıyor, yaptığı müdahele anlamsız olmuş. Biraz daha geliştirilmeli veya havada kalmayacak şekilde hikâyeyle birleştirilmeli. Ayrıca son da biraz kuru kalmış. Tabi ilginç olmuş, beklenmedik bir son; ama okuyucunun kabaran duygularına hitap eden bir son olabilirdi.

Genelden bahsedecek olursak, isimler güzel, yalnız ilk profesör yabancı olmak zorunda değil. Tabi bu bir seçim meselesi; ama şahsen fantastik-kurgu edebiyatında Türk isimlerini görmek beni daha çok heyecanlandırır, hikayeyi daha sempatik kılar. Bu herkes için böyle midir bilemiyorum, o ayrı. Birkaç göze batmayan yazım hatası var. Paragraflar genellikle iyi ayrılmış.

Şahsi fikrim, imkân buldukça hikaye yazmaya, yazdıklarınızı geliştirmeye çalışın. Çünkü bir yeteneğiniz, ve en önemlisi bizimle paylaşabilecek medeni cesaretiniz var. Eğer yazmaya devam edecekseniz, yazmayı seviyorsanız, bunu sürekli hale getirmek istiyorsanız; hayal gücünüzün ürünlerini takip edecek kişilerden biri olurum memnuniyetle. Belli mi olur, belki de Türkiye'deki fantastik-kurgu edebiyatına yeni bir asker katılır:happy:

centigarde

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hakikattende guzel bir is cikarmissin.ozellikle betimlemelerin cok iyi.insan direk gozunun onune getirebiliyor sank filmin karelerinden alinmiscasina. bence bu sekilde devam et kesinlikle birgun kesfedilirsin. simdiden kolay gelsin...

Tartarus

Profesör
Reaksiyon puanı
0
eF.E, centigarde,Yunus ÖZCAN sizlere çok teşekkür ederim, cesaret verici yorumlarınız için...

Tanshaydar, zaman ayırıp uzun uzun eleştirmen gururumu okşadı. Sonuçta en azından böyle bir yorumu hakedecek kadar güzel galiba... Değerlendirmelerini göz önünde bulundurarak yeni şeyler yazmaya devam edeceğim, teşekkür ederim.