Bilim Adamları Ve Matematikçiler PUBG Oyuncularının İnanılmaz Vuruşlarını İnceliyor!

Bu konuyu okuyanlar

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Şu sıralar internette en çok izlenen PUBG oynanış videoları arasında iki farklı video oyun dünyasını harekete geçirdi. PUBG oyuncularının inanılmaz kör vuruşları ile başlayan incelemeler bilim adamlarını ve matematikçileri de tartışmaların ortasına çekti.
PUBG.jpg

İnternette izlenme rekorları kıran oynanış videolarından ilkinden bahsetmek istiyorum. Hunting oyununda gördüğümüz silahlar arasında yer alan ve dürbünü bulunan ok silahı, PUBG’de oldukça etkiliymiş. Oyuncunun birisi araçla düşmanın yaklaştığını duyuyor ve sakince dürbünü açıp bekliyor. Oyuncu oldukça hızlı giden araca sadece 1 ok atarak, aracın içindeki düşmanı avlıyor. Kör nokta atışı denilen bu atışı her oyuncu yapamıyor.
İkinci videoya gelecek olursak, PUBG’de en çok sevilen ve oldukça etkili olan silahlardan birisiyle şansını deneyen oyuncu, havada paraşütle aşağı doğru süzülen rakibini sadece 3 atışla etkisiz hale getirmeyi başardı. İşim garip yanı bu kadar uzak mesafelerden yapılan atışlar sonucunda mermilerin genellikle oyuncunun başına isabet etmesi oluyor. İnternette yayılan bu görüntülerden sonra bilim adamları ve matematikçiler bu tarz atışların rakipleri nasıl etkisiz hale getirdiğini araştırmaya başladı. Oyundaki oyuncuların yetenekleri miydi bu yoksa oyunun açıkları mı vardı?
Yapılan atışlar genellikle 100 metre mesafeden meydana geliyor.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Reklamın bu kadar ucuzu.
Başlığı açana demiyorum, oyuna.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
Matematik te lazım oluverdi artık