Bilicanın okuma yazması var mı?'

NETWORK

Profesör
Reaksiyon puanı
115
fa4e6a762d_b.jpg

Fenerbahçe'nin Brezilyalısı Bilica'nın ilkokul 2'den terk olduğu, okuma-yazma bilmediği iddia edildi. Sabah bu iddayı Bilica'nın eski takım kaptanı Mehmet Yıldız'a sordu.

Mehmet, sen Bilica'nın takım kaptanlığını yaptın, gerçekten iddia edildiği gibi tahsil durumu ilkokul 2'den terk mi?

İlkokul 2'den mi bilmiyorum ama tahsilli ya da tahsilsiz tartışmaları bence gereksiz. Bilica okumamış olabilir, ilkokuldan terk olabilir ama onun bu şekilde yargılanması bence haksızlık.

Peki Bilica okuma-yazma biliyor mu?

Biliyor tabi, ben çok kez onu gazete, dergi okurken gördüm, bizzat şahidiyim okuduğunun. Yani tahsil durumu düşük olabilir belki ama sonuçta okuma-yazması var. Buna şahidim.

4 ayrı kadından 7 çocuğu var!
Fabio Bilica'nın aile düzeni de ilginç.. 31 yaşında ve evli olan Brezilyalı savunma oyuncusunun 4 ayrı kadından toplam 7 tane çocuğu bulunuyor.

DETAY

Bursasporlu

Asistan
Reaksiyon puanı
5
okuma yazma bilen inşaat amelesi :D Her türlü kazı yapılır. :)

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
bu ne şimdi?
bi yanlış hareket yaptı resmen kazığa oturttu adamı medya
tamam belki çok saçma ve yanlış bi hareket yaptı adam ama neden bu kadar üstüne gidiliyoki?
yok tahsil durumu şu
yok şu kadar kişiden şu kadar çocuğu var
sicili temizmiymiş onuda sorsalarmış mazalla tecavüzcü çıkabilir
töbe ya

Bilicayla eğitimsiz diye dalga geçen insanlar birde ÜLKEMİZDEKİ eğitimsiz(!) insanlara baksınlar
Üniversiteli cahillerin varlığını hepimiz biliyoruz
Başbakanın Cumhurbaşkanının adını bilmeyen sürüyle üniversiteli var
Eline gazete değmemiş ünilileri saymıyorum bile (Spor ve magazin eki hariç)

İlkokul 2 den mezun adam bile gazete ve dergi okuyo gündemi takip ediyosa bu dalga geçilcek bir durum değil övünülcek bi durumdur!

http://www.youtube.com/watch?v=fmGaikn67Fs
http://www.youtube.com/watch?v=5n6Rgc7SA-w
http://www.youtube.com/watch?v=52-D1vJcS04&feature=related

hadi bunlara gidin gülün
Ağlanıcak halimize!

UndyingDarkness

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Bu araştırmaları yapanlar Bilicanın karısı mı olmak istiyorlar yada nüfuslarına mı alacaklar? Nedir bu araştırmalar soruşturmalar? :D Ne işsiniz derler adama :wink: :lol:

Handikap

Profesör
Reaksiyon puanı
90
bu ne şimdi?
bi yanlış hareket yaptı resmen kazığa oturttu adamı medya
tamam belki çok saçma ve yanlış bi hareket yaptı adam ama neden bu kadar üstüne gidiliyoki?
yok tahsil durumu şu
yok şu kadar kişiden şu kadar çocuğu var
sicili temizmiymiş onuda sorsalarmış mazalla tecavüzcü çıkabilir
töbe ya

Bilicayla eğitimsiz diye dalga geçen insanlar birde ÜLKEMİZDEKİ eğitimsiz(!) insanlara baksınlar
Üniversiteli cahillerin varlığını hepimiz biliyoruz
Başbakanın Cumhurbaşkanının adını bilmeyen sürüyle üniversiteli var
Eline gazete değmemiş ünilileri saymıyorum bile (Spor ve magazin eki hariç)

İlkokul 2 den mezun adam bile gazete ve dergi okuyo gündemi takip ediyosa bu dalga geçilcek bir durum değil övünülcek bi durumdur!

hadi bunlara gidin gülün
Ağlanıcak halimize!
Tecavüzcü değilde hemcinsiyle takım otobüsünde cinsel münasebette bulunan biri olarak skandalın birine imza atmış...

"Bilicayla eğitimsiz diye dalga geçenler" diye başlayıp verdiğin üstün değerle Türk insanını küçük düşürücü konuya ekleme yapman, Türk insanın ne alakası varsa bu konuyla ve yayınladığın videolarla...Kendi ülke insanını kötülemek adına fanatik ve holigan bir ruhla Bilicaya sahip çıkmanı,bazı şeyleri örtme çabası adına içinde bulunduğun durumu gayet net açıklıyor...

Konu Bilica Ahmet Mehmet değil,yabancı hayranlığı ile kendi ülke insanına nedir bu alaycı ve küçük düşürücü kinin...

Anlamını fanatik ve holigan ruhta gayet güzel bulan bir yaklaşım tarzı...

Roberto Carlos çapı çizmişti aslında biz inanmak istememiştik...

Yazık!...

Bakalım daha ne videolar göreceğiz Bilicayı haklı çıkarmak adına...

Gerçekten yazık!...

Whisper1907

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Bilica kaç senedir Türkiye'de futbol oynuyor. Şimdi mi merak ettiniz geçmişini?
Futbolcunun aile düzeninden, eğitiminden veya eğitimsizliğinden size ne, siz önce kendi öküzlüğünüze çare bulunuz.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Eğitim cahilliği örter eşeklik baki kalır.Yani penaltı noktasını kazan bilica isterse master yapsın eşek olduğu orayı kazmasından belli.Adam bakmış okusa da eşek okumasa da eşek,ilkokulu terk etmiş..

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Eğitim cahilliği örter eşeklik baki kalır.Yani penaltı noktasını kazan bilica isterse master yapsın eşek olduğu orayı kazmasından belli.Adam bakmış okusa da eşek okumasa da ilkokulu terk etmiş..

Ağır olmuş zorhak:D

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
@Handikap
Gerçekten yazık benim yazılarımdan Türk halkını (Halkımı) küçümsediğimi çıkarman
Birilerini kötülemek adına neleri aklınıza getirip nelerden bahsediyosunuz
Ben A diyorum sen Z kısacası bu
Kim holigan tartışılır...

Dedimki;
Bilica 2. sınıftan terk etmiş olabilir
ÇOK ÇOK Az da olsa okuma yazma biliyo olabilir
Ama EN azından Gazete ve Dergi okuyarak Gündemi takip ediyo

Ülkemizdeki Üni mezunları Master yapanlar 2 üni bitirenler vs. Daha eline 1 kere olsun gazete almamıştır (Bir kısmıya da büyük bi çoğunluk)

Holiganca tavır çizdiğimden bahsetmişsin onada değineyim:
Bilica'nın ya da herhangi birinin Eğitim seviyesiyle dalga geçmek holiganlık olmuyorda?
Bilica'nın ya da herhangi birinin eğitim seviyesine rağmen bir şeyleri öğrenebilme, araştırma, kendini geliştirme adına yaptıkları uğraşları GÖRÜP ona SAHİP çıkmaysa Holiganlık dediğin zımbırtı
Evet Holiganım
Eğer bu adam Bilica değil Ahmet, Mehmet olsaydı durum değişmicekti
40-50 yaşına gelmiş Doğudaki Halkım Eğer okuma yazma öğrenebilmek için o yaşta ter akıtıyor
18-25 yaşındaki gençlik Tarihinden bi haber yaşıyor ve öğrenmek için bir çaba sarfetmiyorsa
Ben yine ve de sonsuza dek BU HOLİGANLIĞA DEVAM EDERİM!

Bir şeylere yorum yazmadan önce ilk önce karşınızdaki insanın ne yazdığına bi bakın
Üstün körü okuyup hiç bi anlam çıkarmadan sadece yazılanlardan yola çıkılarak yorum yapcaksanız karşıma gelmeyin
Ezilirsiniz!

UndyingDarkness

Profesör
Reaksiyon puanı
49
@Handikap
Gerçekten yazık benim yazılarımdan Türk halkını (Halkımı) küçümsediğimi çıkarman
Birilerini kötülemek adına neleri aklınıza getirip nelerden bahsediyosunuz
Ben A diyorum sen Z kısacası bu
Kim holigan tartışılır...
Onlar edebi holigan kardeşim :D Başka hiç bir konuda böyle kararlı bir şekilde saldırmazlar. Ne terör örgütüne ne pahalılığa ne dünyanın çarpık sistemine :D Norveçli bilimadamlarının Fenerbahçenin insanlar üzerinde yarattığı etkiyi araştırması lazım

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Arkidişler Bu bilica konusunda her cümlenizin başına''bilicanın yaptığının suvunulacak yanı yok ama'' diye yazmanız lazım:) ardından söze başlayın...hehe

UndyingDarkness

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Türkiye Büyük Millet Meclisinin bugünkü gündemi; Bilicayı asmak için idam yeniden uygulansın mı?

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
Arkidişler Bu bilica konusunda her cümlenizin başına''bilicanın yaptığının suvunulacak yanı yok ama'' diye yazmanız lazım:) ardından söze başlayın...hehe
bilicanın yaptığını zaten kimse onaylamıyo
ama nedense hala bazı TARAFTARLAR bunu anlamak istemiyo ya da anlamıyo
Anlamak istememek ayrı bi durum tabii ama eğerki ANLAŞILMIYOSA ben bunu öne sürenlerin zeka seviyesinden şüphe duyarım

the grudge

Profesör
Reaksiyon puanı
49
o adam FenerBahçe formasını hketmiyor... o ancak eğitilirse belki oda zor... her Brezilya'lı iyi olacak değil...

NETWORK

Profesör
Reaksiyon puanı
115
Bilica nın ne oldugu oynadıgı takımdan bellı zaten..
gerısını dusunmeye bıle gerek yok...

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Fenerbahçe'ye yakışmıyor bu adam.

Handikap

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Dedimki;
Bilica 2. sınıftan terk etmiş olabilir
ÇOK ÇOK Az da olsa okuma yazma biliyo olabilir
Ama EN azından Gazete ve Dergi okuyarak Gündemi takip ediyo

Ülkemizdeki Üni mezunları Master yapanlar 2 üni bitirenler vs. Daha eline 1 kere olsun gazete almamıştır (Bir kısmıya da büyük bi çoğunluk)

Holiganca tavır çizdiğimden bahsetmişsin onada değineyim:
Bilica'nın ya da herhangi birinin Eğitim seviyesiyle dalga geçmek holiganlık olmuyorda?
Bilica'nın ya da herhangi birinin eğitim seviyesine rağmen bir şeyleri öğrenebilme, araştırma, kendini geliştirme adına yaptıkları uğraşları GÖRÜP ona SAHİP çıkmaysa Holiganlık dediğin zımbırtı
Evet Holiganım
Eğer bu adam Bilica değil Ahmet, Mehmet olsaydı durum değişmicekti
40-50 yaşına gelmiş Doğudaki Halkım Eğer okuma yazma öğrenebilmek için o yaşta ter akıtıyor
18-25 yaşındaki gençlik Tarihinden bi haber yaşıyor ve öğrenmek için bir çaba sarfetmiyorsa
Ben yine ve de sonsuza dek BU HOLİGANLIĞA DEVAM EDERİM!

Bir şeylere yorum yazmadan önce ilk önce karşınızdaki insanın ne yazdığına bi bakın
Üstün körü okuyup hiç bi anlam çıkarmadan sadece yazılanlardan yola çıkılarak yorum yapcaksanız karşıma gelmeyin
Ezilirsiniz!

Bilica üzerinden Türkiye Gündemi haberlerini dinlediniz...

Gündemi takip ediyor,gazete dergi okuyarak kendini geliştiriyor öylemi peki nece okuyor..Okuduğu gündemle oluşturduğu yüksek donanımla sanırım bu sporcu ahlakını hiçe sayan olaylara imza atıyor vah vah...

Diyorsun ki Bilica üzerinden yola çıkarsak sokakta her yerde kazma, birde kabul etmiyorsun ama bizim takımda...

Peki videolardakilerden bir veya bir kaçı Fenerbahçeli ise eğitmeye ne dersin...

Siz belki cezalandırmazsınız ama millet vicdanı cezalandıracak, hiç şüpheniz olmasın...

Fazla yazmayayım yüksek görüş ve ulu bir zatın yüce bilgisi karşısında ezilmeyeyim.Bune yüksek ego aman Allahım...

Edit:Bir dahakine video ekleme gereği hissedersen Bilica'nın yüksek ahlakına sporcu kişliğine uygun yaptığı hareketleri barındıran videolar olsun konuyla ilgili savunma amaçlı.

Paylaştığın videolardaki vatandaşlarımız belki bazı şeyleri bilmiyorlar ama ahlaksızca hareketlerde bulunmuyorlar en azından...

Oldu mu güzel kardeşim...

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
eğitimsizlikle dalga geçmeden, yaptığı harekete geçtik
İşte bu yüzden Ezilirsiniz gibi iddialı bir kelime kullandım
Ne yazık ki o kadar muhteşem cevaplarınız var ki hepsi ÇEVİR KAZI YANMASIN prensibiyle çalışıyo
Güzel Kardeşim...

Örnek 3B:
Paylaştığın videolardaki vatandaşlarımız belki bazı şeyleri bilmiyorlar ama ahlaksızca hareketlerde bulunmuyorlar en azından...

Bu arada bilmemek değil öğrenmemek ayıptır o videolardaki insanlarda gayet güzel bi şekilde ayıp işliyolar(Tarih öğretmeninin Mısır Piramidi hakkında konuşması) ve hangi takımı tuttukları zerre umrumda değil isterse hepsi fenerli olsun iplemem

UndyingDarkness

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Bilica nın ne oldugu oynadıgı takımdan bellı zaten..
gerısını dusunmeye bıle gerek yok...

Ah benim güzel yavrum neler yapmış Fenerbahçe sana böyle :blushing: Forumda Fenerbahçe geçmeyen mesajını görebilecek miyiz? :tt2: Gel seni bir tedavi ettirelim yazık ya :blushing: Büyük bi travma oluşmuş sende :crying: :lol: