Bilgisiyarim iyi olduğu halde oyunlardan performans alamiyorum

Bdercn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemcim i7 8555 4 ghz
Ekran kartim nvida mx150 4gb
Harddiskim 1tb 5200 rpm
ram 12gb ddr4
Arkadaşlar bilgisiyarimin özellikleri yukarda belirttiğim gibi ancak oynadigim oyunlardan istediğim performansı alamiyorum oynadigim oyunlar csgo zula lol gibi oyunlar. Sistemi benden daha düşük arkadaşlarım daha yüksek fps alıyor. Benim için hangi nvida ayarları önerirsiniz ve başka hangi ayar yapabilirim.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Hangi Windows sürümünü kullanıyorsunuz? Sürücüleri nasıl güncellediniz?

BHA

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Sürücülerin bir güncellemelerini kontrol edin. Oyunda eksik bir şeyler olabilir onları da incelemenizi tavsiye ederim.

Bdercn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sürücülerin bir güncellemelerini kontrol edin. Oyunda eksik bir şeyler olabilir onları da incelemenizi tavsiye ederim.
bilgisayarımdaki herşey güncel sıklıkla kontrol ediyorum

Bdercn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarı aldığınızda içinde Windows var mıydı?
Vardı orjinal Windows

---- Mesajlar birleştirildi ----

Diskim arasıra %100 oluyor 5400 rpm diye sanırım garantisi bitince ssd almayı düşünüyorum ama fps düşüklüğü bundan dolayı olabilirmi

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Vardı orjinal Windows

---- Mesajlar birleştirildi ----

Diskim arasıra %100 oluyor 5400 rpm diye sanırım garantisi bitince ssd almayı düşünüyorum ama fps düşüklüğü bundan dolayı olabilirmi
O zaman temiz bir format atmanızı öneririm. Bilgisayar ile gelen Windows sistemler çok kasıntı oluyor. Format atarsanız düzelecektir. Orijinal kurulum yaptığınız takdirde keyiniz kaybolmaz merak etmeyin.

Bdercn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O zaman temiz bir format atmanızı öneririm. Bilgisayar ile gelen Windows sistemler çok kasıntı oluyor. Format atarsanız düzelecektir. Orijinal kurulum yaptığınız takdirde keyiniz kaybolmaz merak etmeyin.
Format atmıştım ama sorunum düzelmedi