Bilgisayarlarınızı kapatın!

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Bilgisayarlarınızı kapatın

Google'ın CEO'su Eric Schmidt, katıldığı toplantıda gençlere bakın nasıl öğütler verdi.

Dünyanın en popüler çevrimiçi arama motoru Google'ın başkanı Eric Schmidt, Pennsylvania Üniversitesi mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, yeni mezun gençlere bilgisayarlarını kapatıp, sanal dünya dışında gerçek dostluklar kurmalarını ve insanlığı insanların içinde tanıma fırsatı yaratmalarını öğütledi.

Yaklaşık 6 bin yeni mezuna konuşan Schmidt, şu şekilde konuştu:

"Bilgisayarınızı kapatın. Bununla birlikte, cep telefonunuzu da kapatın ve etrafınızdaki insanları Keşfedin, ilerde bir gün torununuzun ilk adımlarını atarken elini tutmak hiçbir dijital sistemin sağlayabileceği bir his değil."

UC Berkeley'den (University of California, Berkeley) doktora sahibi olan Schmidt, Pennsylvania Üniversitesi'nden de fahri doktor ünvanı aldı.

Kaynak

attigo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
acaba samimi mi.önemli kişilerin ogutleri de oneli oluo aga

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Bilgisayarı kapatsaydık konuşmayı orada değil, kırda çiçeklere yapıyor olurdun ;) tabi tuzu kuru artık. Paraları zulaya doldurdu, börtü böceğe merak saldı. Tabi bunlar haklı olmadığını göstermiyor. İnsanlarımız dünyanın eski çağlarına göre daha mutsuz. Her işimizi 3-5 dakikada hallediyoruz ama, birbirimize ve hatta kendimize bile zamanımız yok. Yanlış yaşıyoruz yanlış...

xismailaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
18
bi akıllı sorsaymış ya kendi niye kapatmıyor diye??

ya da Google'ı tatil etsinler yazın. kapatsınlar ya bir hafta.
bir haftayı geçtim 1 gün kapatsınlar ya :) :)

yaramon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben hiç kapatmıyorum... çünkü sadece 20 watt kullanan asus eeebox kullanıyorum.. herkese tavsiye ederim