Bilgisayarlarda %40 İndirim

ALPARS

Profesör
Reaksiyon puanı
8
2525.jpg

Bimeks'de bilgisayarlarda %40 indirim uygulanmaktadır.

Kampanya Adresi:BimeskPc

Bu kampanya 2 Eylül 2012 tarihine kadar geçerlidir. Worldcard (2+4) ve Maximum Kart’a 6 taksit uygulanır. Diğer ödeme şartlarını mağazalarımızdan öğrenebilirsiniz. Ayrıca Worldcard ve Maximum Kart’a 12 taksit, 3 ay erteleme imkanı. Hesap kesim tarihinden önce gerçekleştirilen alışverişler Ekim 2012, hesap kesim tarihinden sonra gerçekleştirilen alışverişler Kasım 2012 dönemi ekstrelerinde yer alacaktır. *BankPozitif 36 ay taksit seçeneği Devlet memurları için geçerlidir. TL fiyatlara KDV dahildir. Döviz kurları piyasa koşullarına göre belirlenmektedir. Şirket kredi kartları kampanyaya dahil değildir. Ürün resimleri örnektir ve aksesuarları itibari ile satın aldığınız üründen farklılık gösterebilir. İlanımızda yer alan resim, fiyat ve ürün gibi bilgilerdeki yazım hataları söz konusu olduğunda mağazalarımızdaki bilgi ve fiyatlar geçerli olacaktır. Kampanya stoklarla sınırlıdır. İndirimli ürünler başka kampayalar ile birleştirilemez ve indirim kuponları kullanılamaz. Bimeks kampanya şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar.

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
%40 sağlam indirim umarım kolpadan bir kaç üründe değildir %40

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bilgisayarı da beyaz eşya sanıyoruz. %40 indirim nedir, bu ürünler bedava mı geliyor; Bimeks'in mutfağında elemanlar mı yapıyor bu bilgisayarları? Bilgisayar sektöründeki brüt kâr oranı bile %25 civarındadır, net kârlar ise %2'ye kadar geriliyor; hangi %40'tan bahsediyoruz.

Bu şu anlama geliyor; bu ürünü %40 sözümona indirim ile satabiliyorlarsa, demek ki normal şartlarda %50'den fazla kâr ediyorlar.

Maalesef bilişim firmaları hizmet ve kaliteyle değil, indirimle yarışı hale geldi. Bu devir geçmişte birçok sektörde kapandı; bilgisayar firmalarının bu kadar eski kafalı ve eski yöntemlere yapışmalarını görmek, Türkiye'de bilişimin bilişimden anlamayanların elinde olduğuna ikna ediyor bizi.

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
indirimler %40 degil. yüzde 40'a kadar. fiyatlari incelerseniz ne demek istedigimi anlarsiniz.

zeratul

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İndirimli ürünlerin OUTLET reyonunda olduğuna dikkatinizi çekmek istiyorum.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Başlıkta ve yazıda "bilgisayarlarda %40 indirim" dediği için böyle yazdım ve fikrim değişmedi. Sektörün reel kâr oranlarına göre bilişimde kablolama ürünleri gibi ufak tefek şey dışında %40 kâr bile edilmez ki indirim yapılabilsin. Yani bilişim sektöründe %40 indirim, hiçbir üründe pratikte uygulanamaz. Fiyatları önceden şişirmezsek müstesna.. :)

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
Bilgisayarı da beyaz eşya sanıyoruz. %40 indirim nedir, bu ürünler bedava mı geliyor; Bimeks'in mutfağında elemanlar mı yapıyor bu bilgisayarları? Bilgisayar sektöründeki brüt kâr oranı bile %25 civarındadır, net kârlar ise %2'ye kadar geriliyor; hangi %40'tan bahsediyoruz.

Bu şu anlama geliyor; bu ürünü %40 sözümona indirim ile satabiliyorlarsa, demek ki normal şartlarda %50'den fazla kâr ediyorlar.

Maalesef bilişim firmaları hizmet ve kaliteyle değil, indirimle yarışı hale geldi. Bu devir geçmişte birçok sektörde kapandı; bilgisayar firmalarının bu kadar eski kafalı ve eski yöntemlere yapışmalarını görmek, Türkiye'de bilişimin bilişimden anlamayanların elinde olduğuna ikna ediyor bizi.
abi çoktandır yorum yapmıyordun :) yada ben görmüyordum.
indirim yapıyorlar aslında.hatta aldığımız fiyatlar , bazen onların ithal ettiğinden daha düşük oluyor.Fakat hiçbir zaman bu firmalar zarar etmiyorlar.çünkü bir bankayla falan anlaşıyorlar ve zarar kısmını banka karşılıyor.açıkçası ben bu indirimleri severek takip ediyorum :)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Zaten her müşteri senin kadar akıllı olsa, bunlar çok dayanamaz batar [MENTION=21162]yer6[/MENTION] :) Geçmişte birçok sektörde "şu kadar indirim, bu kadar damping" diye bağırtı kopardılar; bir müddet işe yaradı sonra çöktü. Bilgisayar sektöründe şu anda "bilgisayardan anlamayan anne babalara" yönelik çığırtkanlıktır bu yapılan; bir süre sonra bu da söner.

Evet zarar etmiyorlar zaten; ben de tam olarak onu söylüyorum. %40 indirim yaptığı halde zarar etmiyorsa, indirim yapmadığı sırada çok pis kazık atıyor demektir. Zira bankalar hiçbir zaman sadece zararla çalışmazlar. Bir kartla vade farkı yokken başka bir kartla %10 vade farkı alır o açığı mutlaka kapatırlar. Burada zarar eden sadece vatandaştır. Çünkü bir ürün %40 indirimle bir kaç adet satılır, fakat indirimsiz haliyle binlerce adet satılır. İşte asıl vurgun oradan yapılır; bankalardan değil. Bankalar bu işin destekçi ayağıdır, o da ayrı konudur.

uA23uA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
sadece boş makianalrda yüzde 40 oda zaten işi bien adam almaz o makinaları

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
%40 indirime rağmen kar ediyorlar demek tam anlamıyla doğru olmaz. Bazı eski ürünleri ellerinden çıkartamayıp, stokları eritmek maksadıyla zararına satışlar yapabiliyorlar. Kıyıda bekleyen 1500TL lik eski bir laptop depoya çürümeye terkedilceğine 1000TL ye satılırsa şirket açısından bunu da bir kar olarak görebiliriz.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
İşin doğrusu o satılamayan ürünler bu indirim kalemlerinin çok küçük bir kısmını temsil ediyor.

Ben yukarıda hesabı verdim. Örneğin yeni model bir üründen 10.000 adet girdi stoğa.

1.000 x %40 indirimli fiyat + 9.000 x Kazık fiyat = Süper kâr.

Yani stoğun çok az bir kısmı indirimli veriliyor. Vatandaş da sürekli indirim var izlenimi ediniyor.

ALPARS

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Kimse zararına indirim yapmaz bu bir gerçek.

Fiyatların şişirilip daha sonra indirim kampanyası diye halka sunuyorlar bunu da herkes biliyor...

Yapacak bir şey yok...

zeratul

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Geçen hafta sonu Vatan Bilgisayar'da tüm ürünlerde %25 indirim vardı. Ama yine de indirimli fiyatları bizdehesapli.com internet sitesindekilerden daha yüksekti. İndirim diye kimi kandırıyor bu adamlar???

uA23uA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Geçen hafta sonu Vatan Bilgisayar'da tüm ürünlerde %25 indirim vardı. Ama yine de indirimli fiyatları bizdehesapli.com internet sitesindekilerden daha yüksekti. İndirim diye kimi kandırıyor bu adamlar???

onlar indirim değil bindirim yapıyorlar:)