Bilgisayarlar Gerçekten de Ucuzladı mı?

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,160
Vergilerde yapılan indirimler, son kullanıcılara yansıdı mı? Bilgisayar ürünlerini gerçekten de %10 daha mı ucuza alıyoruz? Tüm soruların cevabı, bu videoda.

Türkiye'nin en büyük bilgisayar üreticilerinden Exper, kullanıcıların merak ettiği sorulara net yanıtlar vererek, akıllardaki soru işaretlerini yok etti.
Resmi olarak onaylanan eknomik pakette yer alan karmaşık ifadeler nedeni ile bu indirimden nasıl faydalanacağını anlamakta doğal olarak güçlük çeken okurlarımız için merak ettiklerimizi Exper markasını da bünyesinde bulunduran Datateknik'te Satış ve Pazarlama Koordinatörü olarak görev yapan Cahide Akkuzu'ya ilettik ve güzel haberler aldık.
Bu cevapları, aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.
Videoyu İzleyin

[SDNTV]2009_04_01_exper_roportaj.mp4[/SDNTV]

:: Bu indirimlerden sonra bilgisayar almayı düşünüyor musunuz?
Yazan: Hakkı Alkan
SDN - http://shiftdelete.net

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
KONU DIŞI: bir öneri (ne kadar önem veriliyor bilmiyorum ama) vdeonun altındaki ses çok yüksek, hatunun sesi müziği bastırıyor ama Hakkı abinin sesi malesef...

sky_walker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu indirimden faydalanıp bir tane netbook almayı düşünüyorum. 600 liraya uygun netbooklar var. Cep telefonu fiyatları ortalama 500 lira iken netbookların fiyatı cazip görünüyor. İstediğiniz yerde elinizin altında böyle bir alet olması çok güzel olur.

darbeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tabiki yalan arkadaşlarr inanmayınn pc parçalarında indirim var diyorlar yalann birtane evermedia trinity tv kartı alcaktım 1 ay önce 210 ytl di şimdi %8 lik kdv olmasına rağmen aynı eee ben ne anladım bu işten :D:D

yetkilibiri

Profesör
Reaksiyon puanı
7
KONU DIŞI: bir öneri (ne kadar önem veriliyor bilmiyorum ama) vdeonun altındaki ses çok yüksek, hatunun sesi müziği bastırıyor ama Hakkı abinin sesi malesef...

arkadaşa katılıyorum bence de arka fon sesi biraz yüksek olmuş.

Bunun dışında çok güzel röportaj teşekkürler Hakkı abi :)

brokenxxl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
şimdi donanım ürünlerini tek tek baz aldığımızda kdv indirimi yokda komple aldığımızdamı indirim var benmi yanlış anladım?

husoft07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evet arkadaşlar.Ben videoyu izlemedim. Ama bi bilgisayarcı olarak En bait şekilde bilgilendireyim. Bilgisayarı Marka olarak alırsanız indirimden faydalanıyorsunuz. (Exper. Acer. Casper vs..) Fakat Parçalarda Monitörlerin bazıları (DVI oanlarda indirim yok), Sabit diskler, Kavye-fareler ve yazıcılarda var. kısacası asıl pahalı olan parçalarda herhangi bi indirim yok. İndirimlere tüm nooteboklar dahil. Yani yine büyük firmalar kazandı ve biz battık. 3 ay boyunca toplama almanızı tavsiye etmem. monitör, hdd ve yazıcı alacaklar hariç tabi.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,160
arkadaki ses olayına müdahale edelim.

bu arada sunucuların %10 ucuzlaması da süper oldu.

en azından bizim için :D hemen almak lazım bir tane daha.