Bilgisayarınıza Bağırmayın!

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
İlginç bir araştırma sonucu, bilgisayarlara bağırmanın kötü etki yaratacağı ortaya çıkmış oldu. Bu ilginç araştırmayı videolu olarak izlemek ister misiniz?

Bir Sun Microsystems çalışanının yaptığı deney, bilgisayarlarınıza bağırırsanız, bundan kötü etkilenebileceklerini gösteriyor. Videoda Sun Microsystems Fishworks veri merkezinde bir mühendis, dev bir RAID dizisindeki disklerin gecikme sürelerini ve iş yüklerini gözlemlerken, onlara bağırıyor. Sonuç ise şaşırtıcı: Bağırmadan kaynaklanan titreşim bile disklerdeki gecikme süresini artırıyor, iş yükünün sapıtmasına sebep oluyor.

İzleyin

[sdntv2]2009_01_04_sunucuyabagirma.mp4[/sdntv2]

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN - http://shiftdelete.net

meçhul_yolcu

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
3706.jpg

:wassat:demek ki neymiş bilgisayara sürekli yumuşak ses tonunda iltifatlar etmek lazım.onunda duyguları var dimi.
bağırınca sapıtabiliyor.sıkıysa sen yap deyip bilgisayar yeter ya bağırma diyerekten bizi susturmak için cd sürücüyü fırlatıyor felan:D
paylaşım için teşekkürler.

mortalrocky

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bende diyorum benim pc niye yavaşlıyor bağırmaktanmış :) ilginç

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
böyle adamlarıda sun işe alıyor ya ne diyeyim :D

projessor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adamın yaptığı test gayet güzel ve gözden kaçan bir konuyu yakalamış.
Rezonans ve titreşim konularından anlayan az çok anlayan bu olayın mümkün olabileceğini bilir.Ama farkeden varmıydı daha önce orasını bilmem.
O işi yapan arkadaşa benden kocaman bir BRAVO eferim sana.

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Pc lerimiz sevgililerimizden pek farklı değil aslında... Suyuna gideceksin... Hani bir laf vardır; He De Geç

savruk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hayatta bağırmam. canım o benim kıyamam ona :D

matraki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende arkaşlarla geçenlerde bu konuyu tartışıyordum. Artık eminim. Bunların kendilerine göre duyguları var, anlayışları var, düşünceleri var :) Bizden farkları duygu olayını sıfırlar ve birler hallediyor. Demedi demeyin... Matriks yaklaşıyor:sweatdrop:

DogukanDogu84

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
işin mantıklı ve bilimsel açıklaması şu; ses dalgalarının yarattığı titreşim disklerdeki okuma kafalarını etkiliyor.Sonuçta onlar çok hassas aygıtlar. :)

JuGoLaTe

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Saol altius :D
her zaman böyle sacma sapan deneylere ilgim olmustur :)

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Abicim işin özü kendi davranışın neyse alacağın karşılıkta aynı o oranda olacaktır... Bu insanlardada böyle hayvanlardada böyle makinelerdede böyledir. Yani herkes ettiğini bulur...okey

winstoncash

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Abicim işin özü kendi davranışın neyse alacağın karşılıkta aynı o oranda olacaktır... Bu insanlardada böyle hayvanlardada böyle makinelerdede böyledir. Yani herkes ettiğini bulur...okey

okey :D

Bilgisayarına bağıran insan var mıdır acaba? Varsa psikiyatride bu rahatsızlığın latince adı nedir? Tedavisi var mıdır? :D:D

Garu

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ev kullanıcıları için hard disklerde yeni bir nesil için sebeb bence :)

Uçaklarda kullanılan sabit disklerin başına neler geldiğini hiç düşünemiyorum :) Gerçi onlara bağıran olmuyordur. Bağıran olsa bile yerinden oynayacak bir okuma kafası yok.

fig_02.gif
sandick_flash_drive_32gb_ssd_world_fastest_laptop_hard_disk.jpg

Pahalı olduğu için ev kullanıcısı için tamamen lüskse giriyor. Üstüne birde kısa ömürlerini koyarsak pek hoşdurum çıkmıyor. Herşeyi geçin yandığı anda verileri kurtarma şansı ne kadar olabilecek ? Çünkü herşey entegrenin içinde. Şu an kullanılan disklerimize birşey olmasın. Arada ıkınsada 7200 Rpm yetiyor :p

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
İlginç ama beyfendinin sesi de ne öyle? :D

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Tabi benim pc ye aşkım deyince daha bir hızlı açılıyor.

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
her daim şiddetten yanayım ...çalışmazsa bağırabilirm söz veremem :D

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Ben bağırmak yerine vurmayı tercih ediyorum :innocent: