Bilgisayarımın yavaşlama ve diğer sorunları Lütfen acil yardım edin :(

Bu konuyu okuyanlar

ezgi__

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben Ezgi. Ben bilgisayarlardan fazla anlamıyorum ama sorunumu yazmaya çalışacağım. Bu bilgisayar 1 yıl önce geldi. İçinde Windows 7 vardı. Dxdiag'dan baktım ve;
İşletim Sistemi Windows 7 Ultimate 32 bit
Sistem Üreticisi: Dell Inc.
Sistem Modeli: Vostro 3560
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-3210M CPU @ 2.50GHz (4CPUz) 2.5GHz
Bilgisayarım - Özellikler'de
RAM: 4.00 GB (Kullanılabilir miktar 2.39 GB) yazıyor.
Gpu-z da 2 ekran kartı vardı.
Ekran Kartı 1: AMD Radeon HD 7600M Series
Ekran Kartı 2: Intel(R) HD Graphics 4000 yazıyor. (Bilgisayarda Kaspersky Pure yüklü)

Bunları verirsem çözüme daha kolay ulaşacağımı düşündüm. Sorunuma gelirsek ben bilgisayar oyunlarını çok severim. The Elder Scrols'u da severim :). Ben buna nexus'dan birkaç mod yükledim. Sonra oyunu sildim. Sonra The Sims 3 oynamaya başladım. Ben de 3 ek paketi var. Late Night Pets ve Supernatural. Oyunu açtım ve birden bilgisayarım fena yavaşlamaya başladı. Oyun öyle kasıyor ki. Önceden öyle değildi. Sorunsuz oynuyorum. Ama şimdi oyunu kaydetmem 15 dakika sürüyor. Ya da interneti açmam 5 dakika veya demin RAM e bakmak için başlat tuşuna bastım bir düre gelmedi. Dxdiag yazdım 15 saniye sonra yazmaya başladı. Bilgisayarım özelliklere bastım yanıt vermiyor dedi gelmesini bekledim bekleyince geldi. Eskiden tıkır tıkır yapıyordu ve çok da hızlıydı. Ne oldu da böyle oldu anlayamadım. Acaba Elder Scrols yüzünden mi? Sadece oyunlar değil bilgisayar acayip yavaşladı. Kullanmada çok zorluk çekiyorum. Lütfen bana yardım edim format filan attırmalı mıyım? Attırırsam Yine Win 7 32 bit mi olmalı veya 64 mü? Win 8 yüklemeli miyim? Win 8 kasar mı? Lütfen yardımcı olun bana :)

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
Merhaba arkadaşlar ben Ezgi. Ben bilgisayarlardan fazla anlamıyorum ama sorunumu yazmaya çalışacağım. Bu bilgisayar 1 yıl önce geldi. İçinde Windows 7 vardı. Dxdiag'dan baktım ve;
İşletim Sistemi Windows 7 Ultimate 32 bit
Sistem Üreticisi: Dell Inc.
Sistem Modeli: Vostro 3560
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-3210M CPU @ 2.50GHz (4CPUz) 2.5GHz
Bilgisayarım - Özellikler'de
RAM: 4.00 GB (Kullanılabilir miktar 2.39 GB) yazıyor.
Gpu-z da 2 ekran kartı vardı.
Ekran Kartı 1: AMD Radeon HD 7600M Series
Ekran Kartı 2: Intel(R) HD Graphics 4000 yazıyor. (Bilgisayarda Kaspersky Pure yüklü)

Bunları verirsem çözüme daha kolay ulaşacağımı düşündüm. Sorunuma gelirsek ben bilgisayar oyunlarını çok severim. The Elder Scrols'u da severim :). Ben buna nexus'dan birkaç mod yükledim. Sonra oyunu sildim. Sonra The Sims 3 oynamaya başladım. Ben de 3 ek paketi var. Late Night Pets ve Supernatural. Oyunu açtım ve birden bilgisayarım fena yavaşlamaya başladı. Oyun öyle kasıyor ki. Önceden öyle değildi. Sorunsuz oynuyorum. Ama şimdi oyunu kaydetmem 15 dakika sürüyor. Ya da interneti açmam 5 dakika veya demin RAM e bakmak için başlat tuşuna bastım bir düre gelmedi. Dxdiag yazdım 15 saniye sonra yazmaya başladı. Bilgisayarım özelliklere bastım yanıt vermiyor dedi gelmesini bekledim bekleyince geldi. Eskiden tıkır tıkır yapıyordu ve çok da hızlıydı. Ne oldu da böyle oldu anlayamadım. Acaba Elder Scrols yüzünden mi? Sadece oyunlar değil bilgisayar acayip yavaşladı. Kullanmada çok zorluk çekiyorum. Lütfen bana yardım edim format filan attırmalı mıyım? Attırırsam Yine Win 7 32 bit mi olmalı veya 64 mü? Win 8 yüklemeli miyim? Win 8 kasar mı? Lütfen yardımcı olun bana :)
Iyi gunler ezgi :). Senin işletim sistemin 32 bit ve ram doğal olarak 2.39 üzeri kullanılmıyor. Pc nin kasma sebebi bu sen buna win 7 home premium 64 bit yükle ve amd Catalyst varmı kontrol et varsa bana yaz. Ultimate çok özellik barındırır ve sen Pc den anlamam diyosun bu yüzden özelliğe gerek olmadigindan home premium dedim ;) . Sen Win7 h.p. 64 yükle ve amd Catalyst yükle sorun çözülür pc güzel çünkü ;) Catalyst hakkında aklına yatmayan soru olursa danis bana ;) iyi gunler

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ha bu arada Sims te veya başka yerde kasma yapmaz
Format sonrası

KESİNLİKLE NOT: Ortaya çıkacak sorundan ben suçlu değilim.

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
Bu arada Win7 ve Win 8 arası fark azdır ve şist. gereksinimleri aynıdır. Yani farketmez 7 veya 8 ;)

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
adama yardımcı olun diye adını ezgi yapmış bu kadar saf olmayın :D

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
Ilk önce şunu söyleyeyim verdiğin cevap çok gereksiz. Hayır biz isme göre yardım etmiyoruz ki yardım istemiş yardım ettik saflık yardım isteyen insanlara yardım etmek mi? yakıştırmadim.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Ilk önce şunu söyleyeyim verdiğin cevap çok gereksiz. Hayır biz isme göre yardım etmiyoruz ki yardım istemiş yardım ettik saflık yardım isteyen insanlara yardım etmek mi? yakıştırmadim.

İyi günler Ezgi :) Sen hiç birine forumda iyi günler Seyhoo :) dedin mi ? Bence hiç inkar etmeye gerek yok belli ki inanmışsın bir kızın böyle konuşma imkanı var mı sence konuşur mu yani böyle ?

hsnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İyi günler Ezgi :) Sen hiç birine forumda iyi günler Seyhoo :) dedin mi ? Bence hiç inkar etmeye gerek yok belli ki inanmışsın bir kızın böyle konuşma imkanı var mı sence konuşur mu yani böyle ?

Valla kim senin dediğini yazacak diye bekliyordum ahahaha :D Ben yazacaktım forumda çok tanınmıyorum yaşım ufak diye yazmadım :D Seni tebrik ediyorum :D

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
Valla kim senin dediğini yazacak diye bekliyordum ahahaha :D Ben yazacaktım forumda çok tanınmıyorum yaşım ufak diye yazmadım :D Seni tebrik ediyorum :D

O adını söylediği için bende adıyla iyi gunler deme gereği duydum yoksa ben asilmam yani kimseye anladınmi adını söylemiş bende ismiyle iyi gunler dedim sen neyin kafasını yaşıyorsun ?
Ve sen hiç bir konuya başlayan ve adını yazarak başlayan kaç kişi gördün ?

Ve konu kız olmasıda değil ismini yazdığı için ismini söyledim.ve ben bu foruma üye kaldığım süre içinde ismini söyleyerek konu açan birine ismiyle iyi gunler ... derim anladınmi çünkü ben INSANIM sizin gibi böyle düşünmüyorum IYI GÜNLER

hsnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
1

O adını söylediği için bende adıyla iyi gunler deme gereği duydum yoksa ben asilmam yani kimseye anladınmi adını söylemiş bende ismiyle iyi gunler dedim sen neyin kafasını yaşıyorsun ?
Ve sen hiç bir konuya başlayan ve adını yazarak başlayan kaç kişi gördün ?

Ve konu kız olmasıda değil ismini yazdığı için ismini söyledim.ve ben bu foruma üye kaldığım süre içinde ismini söyleyerek konu açan birine ismiyle iyi gunler ... derim anladınmi çünkü ben INSANIM sizin gibi böyle düşünmüyorum IYI GÜNLER

Tamam sinirlenmeyin ne bu asabiyet :) Biz şaka yapıyoruz yani genelde Seyhoo yu her konuda görebilirsin zaten size öze bir tavrımız yok ;)

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184

Sanki ismi erkek ismi olsa yardım etmeyecektim ben :) :)

Tamam sinirlenmeyin ne bu asabiyet :) Biz şaka yapıyoruz yani genelde Seyhoo yu her konuda görebilirsin zaten size öze bir tavrımız yok ;)
Iyi gunler. Benim size bir asabiyetim yok sadece seyhoo biraz ukalaca davranmis onu konusuyordum. Bu arada ben bu foruma yeni uyeyim ve seyhoo yu hic bir yerde gormedim.

hsnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sanki ismi erkek ismi olsa yardım etmeyecektim ben :) :)

Iyi gunler. Benim size bir asabiyetim yok sadece seyhoo biraz ukalaca davranmis onu konusuyordum. Bu arada ben bu foruma yeni uyeyim ve seyhoo yu hic bir yerde gormedim.

Seyhoo görülmezmi ya :D seyhoo heryerde yan tarafta yeni mesajlar bölümü var oraya bak katy perry fotoğrafı görüyorsan o seyhoo dur :D Bu arada bence ukala değil samimi sadece forumda herkes birbiriyle samimi olmalıdır :)

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
Evet haklisiniz ama sanki seyhoo nun bana tavri varmis gibi geldi. Bende karsilik verdim. Neyse arkadaslar kapatalim ve samimi olmaya devam edelim iyi gunler

Bu arada [MENTION=373018]hsnklc[/MENTION] arkadas cok samimi bir tavriniz var herkes boyle olmali :)

hsnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Evet haklisiniz ama sanki seyhoo nun bana tavri varmis gibi geldi. Bende karsilik verdim. Neyse arkadaslar kapatalim ve samimi olmaya devam edelim iyi gunler

Bu arada @hsnklc arkadas cok samimi bir tavriniz var herkes boyle olmali :)

Ben herkese aynıyım ona özel değil :D Sonuçta internet alemi özgürüz yani :D

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Arkadaşlar ne gerek vardı bunlara ya küstahlık yapmadan biraz takılmaya çalıştım bu yani

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
Arkadaşlar ne gerek vardı bunlara ya küstahlık yapmadan biraz takılmaya çalıştım bu yani

Haklisiniz :thumbup1: bu aralar biraz gerginimde k. Bakmayin biraz sert ciktim bu arada forumda yeniyim ve seni taniyamadim byndan sonra daha samimiyiz kusruma bakmayin iyi geceler hepinize .

Ben fazla ciddiye kactim galiba :) :) :) iyi geceler hepinize tekrardan.

firat36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
siz birbirinizi iyi yemişsinizde konuyu açan arkadaş ortalıkta yok sorun orda :D gereken cevabı arkadaşlar vermiş zaten.

Son mesajlar