Soru Bilgisayarımın performansını Düşürmek istiyorum !

Bu konuyu okuyanlar

Mly

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Merhaba arkadaşlar 11 yıllık hp pavilion dv6 i5 (oyun sayılır) bilgisayarım var, aşırı bir ısınma sorunu var 1 saatte sıcacık olup kendini korumaya alıp kapatıyor, termal macun yenilemesi yapmıştım ama çözüm olmadı, ben bu bilgisayarla zaten oyun oynamıyorum gündelik işlerimde kullanıyorum bu bilgisayarı nasıl düşük performanslı bi ofis pc si haline getirebilirim?
4 gb ram
1gb ekran karti (yüksek performanslı amd ve güç tasarruflu intel var, amd bozuldu)
600gb hdd

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
ayarlardan güç, güç seçenekleri, gelişmiş güç seçeneklerini ayarla,. güç tasarrufu modunu yaparak alabilirsiniz

Mly

Asistan
Reaksiyon puanı
74
ayarlardan güç, güç seçenekleri, gelişmiş güç seçeneklerini ayarla,. güç tasarrufu modunu yaparak alabilirsiniz
bunları daha önce denemiştim ama ısınms sorununa aşırı bir etkisi olmadı,cpu ayarlarıyla oynayıp %70 çalışmasını felan ayarladım bu defada zoom görüşmesinde biraz takılmalar oldu

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
İşlemciye undervolt yap

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
Merhaba arkadaşlar 11 yıllık hp pavilion dv6 i5 (oyun sayılır) bilgisayarım var, aşırı bir ısınma sorunu var 1 saatte sıcacık olup kendini korumaya alıp kapatıyor, termal macun yenilemesi yapmıştım ama çözüm olmadı, ben bu bilgisayarla zaten oyun oynamıyorum gündelik işlerimde kullanıyorum bu bilgisayarı nasıl düşük performanslı bi ofis pc si haline getirebilirim?
4 gb ram
1gb ekran karti (yüksek performanslı amd ve güç tasarruflu intel var, amd bozuldu)
600gb hdd
güç planını dengeliye al

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
İşlemci voltajını düşürmek demek,stabilite bozuluncaya kadar. Ama,önce biosunda bu ayar varmı,yokmu,bi bakın.
Yoksa ,bi de intel in aşağıdaki programını kurun,onda olabilir.

Son düzenleme:

Mly

Asistan
Reaksiyon puanı
74
İşlemci voltajını düşürmek demek,stabilite bozuluncaya kadar. Ama,önce biosunda bu ayar varmı,yokmu,bi bakın.
Yoksa ,bi de intel in aşağıdaki programını kurun,onda olabilir.
teşekkürler

Son düzenleyen moderatör: