bilgisayarımın fanını ve termal macunu temizledim sürdüm ama hayla kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

Sqami

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba benim bilgisayrım markası lenovo ideapad z510 bilgisayarımda 6 ay önce ısınma problemi vardı bilgisayrcıya veridk termal macunu yeniledi fanı temizledi geri verid üstüne temiz format attı nedeni bilinmeden :D aldım oyunlarımı yükledim sonra gel zman git zaman okul açılmadan 1 hafta önce bilgisayar oyunda girince bazen 4 saat bazen 1 saat bazen ise 1 dk bile oynatmamaya başladı tekrara termal macun degiştirdik ama nafile harddisk deiştirdik kendisinin veridyle duruyordu 240 gb ss taktırdık sonra batarya deiştirdik en sonda geldik eve gene sonuc aynı sonra ben bilgisayarla odama geçtim dedeim ki ben bu bilgisyara yapmaya çalışıpda yapamayanlara bi girdim oh dedeim sanki olmuscasına sevindim ama bilgisayara bakınca üzülüyorum sadece google filim izlereken sıkıntı yok ama oyuna girince tık gidiyor nasıl ederim naıl olur diye düşünce burası aklıma geldi belki benimle bu sorunu yaşıyan varsa çözebilir diye geldim buraya TROLL DİYEN LÜTFEN CEVAPLAMASIN GERÇEK OLAYDIR ( GT 740M EKRAN KARTI VAR )

1575720937364-png.469969

1575721019359-png.469970

Sqami

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptop kullanan sensin knk , ve win 10 kullanıyorsun.... çok pratik birşey istiyorsan sürücüleri yeniden kur.
ben oyun oynuyorum bu bilgisyarla cok sadece haftada 30 dk video filan izliyorum geri kalan zamanımda oyun oynuyorum cs go.fortnite.pubg lite gibi oyunlar eyer gerçekden win 7 yaramayacaksa söyle :DDDDD

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Öncelikle oyun içinde kaç derecelere geliyor ona bakalım ve kapanma şekli bataryayı çıkarmış gibi mi yoksa bir hata veya ekran görüntüsü veriyor mu ?

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
ben oyun oynuyorum bu bilgisyarla cok sadece haftada 30 dk video filan izliyorum geri kalan zamanımda oyun oynuyorum cs go.fortnite.pubg lite gibi oyunlar eyer gerçekden win 7 yaramayacaksa söyle :DDDDD
Kardeşim steam yöneticilerine göre , oyun oynuyanların çogu win 7 kullanıyor. istersen araştır. ısınma sorunu disk sorunu vs vs ....

Sqami

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle oyun içinde kaç derecelere geliyor ona bakalım ve kapanma şekli bataryayı çıkarmış gibi mi yoksa bir hata veya ekran görüntüsü veriyor mu ?
benim bildigim 65 üstü ama 75 altında kapanıyor bazen tık diye gidiyor bazen ses cıkartmadan direk gidiyor amvi ekran filan gelmiyor direk gidiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sistemi Windows 10 için gayet yeterli onun için siz ? daha iyi olur.
ne yapayım win 7 mi yapayım

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Sistem ile alakası yok. W10 da kalabilir senin sorunun yazılımsal değil donanımsal gibi gözüküyor.
Hiç bir hata vermeden direkt kapanıyorsa belki anakartta sorun olabilir.
Daha önce bataryasını söküp bu şekilde kullandın mı?

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
benim bildigim 65 üstü ama 75 altında kapanıyor bazen tık diye gidiyor bazen ses cıkartmadan direk gidiyor amvi ekran filan gelmiyor direk gidiyor

ne yapayım win 7 mi yapayım
Hayır Windows 10 kalsın çıt diye ses hapörlörlerden mı gelyior yoksa içinden mı geliyor kapasitor arızası olabilir ısındığı zaman sorun olabilir.

Sqami

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sistem ile alakası yok. W10 da kalabilir senin sorunun yazılımsal değil donanımsal gibi gözüküyor.
Hiç bir hata vermeden direkt kapanıyorsa belki anakartta sorun olabilir.
Daha önce bataryasını söküp bu şekilde kullandın mı?
bataryayı pili bozulunca kulanmıştım ozmanada kapanmıştı pilim gelince 2 gün kapanmamaya başlatı sonra tekrara kapanmaya başiladı

Hayır Windows 10 kalsın çıt diye ses hapörlörlerden mı gelyior yoksa içinden mı geliyor kapasitor arızası olabilir ısındığı zaman sorun olabilir.
patlıyor gibi ses geliyor cıt sanki bişey yanarda patlar ya öyle bi cıt sesi geliyor

bataryayı pili bozulunca kulanmıştım ozmanada kapanmıştı pilim gelince 2 gün kapanmamaya başlatı sonra tekrara kapanmaya başiladı

patlıyor gibi ses geliyor cıt sanki bişey yanarda patlar ya öyle bi cıt sesi geliyor
içinden mi hapörlörlerden mi anlaşılmıyor ama ses kalın geliyor o cıt sesi

Sqami

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son düzenleme:

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Transistor yanığına benziyor dediğiniz ses servis olarak lenovaya verebilirsiniz ama servis olduğu için daha fazla geçirme ihtimali var diğer bakımdan başka biryer bilmiyorum küçük bir google'lama ile bulabilirsiniz.

Sqami

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
garanti bitti servise türkiyede nerde lenovo servisi

sancar khan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
merhaba benim bilgisayrım markası lenovo ideapad z510 bilgisayarımda 6 ay önce ısınma problemi vardı bilgisayrcıya veridk termal macunu yeniledi fanı temizledi geri verid üstüne temiz format attı nedeni bilinmeden :D aldım oyunlarımı yükledim sonra gel zman git zaman okul açılmadan 1 hafta önce bilgisayar oyunda girince bazen 4 saat bazen 1 saat bazen ise 1 dk bile oynatmamaya başladı tekrara termal macun degiştirdik ama nafile harddisk deiştirdik kendisinin veridyle duruyordu 240 gb ss taktırdık sonra batarya deiştirdik en sonda geldik eve gene sonuc aynı sonra ben bilgisayarla odama geçtim dedeim ki ben bu bilgisyara yapmaya çalışıpda yapamayanlara bi girdim oh dedeim sanki olmuscasına sevindim ama bilgisayara bakınca üzülüyorum sadece google filim izlereken sıkıntı yok ama oyuna girince tık gidiyor nasıl ederim naıl olur diye düşünce burası aklıma geldi belki benimle bu sorunu yaşıyan varsa çözebilir diye geldim buraya TROLL DİYEN LÜTFEN CEVAPLAMASIN GERÇEK OLAYDIR ( GT 740M EKRAN KARTI VAR )

1575720937364-png.469969

1575721019359-png.469970
bu pcyi tamir ettirip satıp masaüstü pc topla
bunu en az 4000 e satarsın herhalde
toplayacağın en iyi şunlar olur
intel i5 4690k
1050 ti
16 gb ram
250 gb ssd
2 tb hdd
600 watt psu
ve bir kasa
anakartı söyleyemeyeceğim ama 400 tl vardır
diyelim 4000 tlen oldu üstüne biraz para ekle bu pc den 2 kat daha iyi pc en olur

problem ???

sancar khan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
?? valla o laptoptaki sistemler öyle demiyo ben baktığımda o sistemde bir laptop 3000 ile 4000 tl arasında bide hatırlarsan benim pc işte 850 tl
daha kötüsü babam aldı ??