Bilgisayarımda virus var!

techip4132

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Kardeşim internetten hile indirimiş ve dosya viruslü hiçbir uygulama açılmıyor windows belirtilen aygıta yola veya dosyaya erişemedi hatası verior

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Kardeşim internetten hile indirimiş ve dosya viruslü hiçbir uygulama açılmıyor windows belirtilen aygıta yola veya dosyaya erişemedi hatası verior
MalwareBytes anti malware ile bilgisayarınızı taratabilirsiniz.Lütfen bilgisayar kullanırken bundan sonra daha dikkatli olunuz.Nolursa olsun illegal yöntemlerler ile crack vb. bazı yazılımları elde etmeye çalışmayınız.

techip4132

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Googleda açılmıyor bende kaspersky var ona tarattım şimdi hala aynı

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Güvenli Moda geçerek bilgisayarı bir araştırın . Gezinin biraz illaki garip bir şey bulursunuz .(Görev yöneticisinden virusu bula bilirsiniz)

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,786
Geçmiş olsun, defender ile taratın. Program ekle kaldırdan bilmediğiniz ve otomatik yüklenmiş virüs yazılımları bulursanız silin

techip4132

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Geçmiş olsun, defender ile taratın. Program ekle kaldırdan bilmediğiniz ve otomatik yüklenmiş virüs yazılımları bulursanız silin
Şuan onu deneyim dedim windows arama kısmı beyaz bir şekilde kalıyor direk ayarları açmaya çalışıncada açılmıyor görev çubuğu erişimim yok

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Malwarebytes ile taratın ve kaspersky'i personal modunun deneme sürümüne alın. Bir mod vardı ismini unuttum bilgisayarı gelecek açılışında onarıyordu o moda alınca. O mod sadece paralı sürümlerde var o yüzden deneme sürümüne alıp o moda alın.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Malwarebytes ile taratın ve kaspersky'i personal modunun deneme sürümüne alın. Bir mod vardı ismini unuttum bilgisayarı gelecek açılışında onarıyordu o moda alınca. O mod sadece paralı sürümlerde var o yüzden deneme sürümüne alıp o moda alın.

Ve yerinizde olsam bir daha kardeşime bilgisayarı vermezdim. Oyun hilelerinin hepsi virüslü adamlar babasının hayrına kodlamıyor onları. İçerisine atıyorlar bi tutam fidye virüsü birazcık btc miner bir yemek kaşığı kadar da trojan. Sonra hile diye sürüyorlar.

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Ve yerinizde olsam bir daha kardeşime bilgisayarı vermezdim. Oyun hilelerinin hepsi virüslü adamlar babasının hayrına kodlamıyor onları. İçerisine atıyorlar bi tutam fidye virüsü birazcık btc miner bir yemek kaşığı kadar da trojan. Sonra hile diye sürüyorlar.
Peki bu virüsler yapana ne kazandırır?

techip4132

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Valla artık fotoları kurtarıyım yeter sonrası onemli değil

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Peki bu virüsler yapana ne kazandırır?
Bitcoin mining sayesinde para kazanır sizin bilgisayarınızın ömrünü kısaltarak. Botnete dahil eder (1 kişi değil bir sürü kişi açmalı) sonra kalabalık olunca botnet o botneti satar. Fidye virüsü ile önemli dosyaları şifreler kurtarmanız için de para ister.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Valla artık fotoları kurtarıyım yeter sonrası onemli değil
Umarım virüs dosyalarınızı şifrelememiştir.

ikakbay

Asistan
Reaksiyon puanı
65
windowsu güvenli modda açıp taratırsanız sorun çözülür. kapatılan windows bileşenlerini de regedit den açarak da yapabilirsin.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
kaspersky da daha fazla içerikmi ne var tıkla oraya birşey disk yazıyor çok fazla virüs bulaşmış bilgisayarları tgemizlemek için onu dene
+Bunu yapmak için paralı sürüm gerektiğinden paket kısmındaki paketlerin satın al düğmesinin altındaki ücretsiz deneme düğmesine tıklayarak ücretsiz deneme başlatmanız lazım.

techip4132

Asistan
Reaksiyon puanı
46