Soru Bilgisayarıma Virüs Bulaştı Sanırım

Bu konuyu okuyanlar

EDeBiYaTSıZ

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Arkadaşlar Selamün Aleyküm Benim Mouse Lagım Vardı Youtubeden Bi Dosya İndirmiştim Sonra Bugün İnstagram Hesabımda Takip Ettiklerimin Sayısı Arttı Discorddan Millete Link Falan Atılıyor E Postama Erişmiş Şifremi Falan Değiştridim Ama Sürekli Bişeyler YAPIYOR Ne Yapmam Lazım

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Keylogger yoksa ve sosyal mühendislik ile fake sayfaya kullanıcı bilgilerini vermediysen alamaz hesapları muhtemelen rat yedin ve senin makineyi uzaktan kontrol edip takılıyor keylogger da kurabilir ilk önce av ile tarama yap zararlıyı algılarsa siler olmazsa çak bir format rahat edersin ondan sonra hesap şifrelerini değiştir şuan keylogger varsa istediğin kadar değiştir seninle uğraşanın bunlardan haberi olacaktır.

EDeBiYaTSıZ

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Keylogger yoksa ve sosyal mühendislik ile fake sayfaya kullanıcı bilgilerini vermediysen alamaz hesapları muhtemelen rat yedin ve senin makineyi uzaktan kontrol edip takılıyor keylogger da kurabilir ilk önce av ile tarama yap zararlıyı algılarsa siler olmazsa çak bir format rahat edersin ondan sonra hesap şifrelerini değiştir şuan keylogger varsa istediğin kadar değiştir seninle uğraşanın bunlardan haberi olacaktır.
Malware virüs programı yükledim 9 tane trojen buldu ama hala aynısını yapabiliyor

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,494
Malware virüs programı yükledim 9 tane trojen buldu ama hala aynısını yapabiliyor
Temiz fornat en iyisi. Arkadaşın dediği gibi eğer keylogger varsa hacker bilgisayarda bastığın bütün tuşları görebilirken hesap şifrelerini 100 milyon kere değiştirsen de fayda etmez. Bir format çak başka bir cihazdan hesap şifrelerini değiştirip 2 faktörlü doğrulamayı aç.

Reaksiyon puanı
7,999
Kaspersky ile tam tarama yapıp temizlemeye çalış, baktın düzelmiyor son çare format olsun.

Chou Tzu-yu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
61
Malwarebytes ile tarama yap ve Discord'da şifreni değiştir. Diğer sosyal medya adreslerinde de şifreyi değiştirip 2FA aç.

EDeBiYaTSıZ

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Malwarebytes İLE Tarama Yaptım Trojen Buldu Ama düzelmedi Kaspersky İndirdim Bişey BULMADI Tam Tersi Bilgisayarımdaki Çoğu Driver Bİ Anda Silindi Falan 32 GB Bİ Flash Bellek Aldım Temiz Kurulum Yapcam BU Arada D Deki Alanı C Ye Aktarcam Böyle olur demi

Reaksiyon puanı
7,999
Malwarebytes İLE Tarama Yaptım Trojen Buldu Ama düzelmedi Kaspersky İndirdim Bişey BULMADI Tam Tersi Bilgisayarımdaki Çoğu Driver Bİ Anda Silindi Falan 32 GB Bİ Flash Bellek Aldım Temiz Kurulum Yapcam BU Arada D Deki Alanı C Ye Aktarcam Böyle olur demi
Kaspersky driver falan silmez biraz abartılı olmuş sanki.

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Kaspersky öyle bir şey yapamaz ayrıca kaspersky hızlı değil tam taramada ve ayarlar kısmında maksimum korumayı açıp taramanız gerekiyor hızlı taramada ve orta korumada bir şey bulamaz.