Bilgisayarıma ne oluyor?

Bu konuyu okuyanlar

mremirkara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Herkese selamlar, dün bilgisayarımla oyun oynarken 130 140 fps alıyordum ancak bu sabahtan beri bilgisayarıma bir şeyler olmaya başladı şöyle anlatayım:
İlk başta cs atmaya girdik bir girdim ne göreyim pc 30 fps alıyor hatta smoke gelince 09lara bile düşüyor. Sonra lol oynayayım dedim girdim lole 60 50 fps derken birden 30 20 10 fpslere düştük. Anlaşıldı oyunda oynayamayacağız dedim chromeye girdim sekmeler bile ara sıra donmaya başladı. Bir fikri olan var mıdır acaba bilgisayarda yaptığım tek değişiklik hdd arızası yüzünden 1 tb hdden 240 gb ssd ye geçiş yaptım(ssd dolu değil 27gb boş yer var) 4 aydır kullanıyorum bir sıkıntı görmedim
İntel İ7 5.nesil işlemci 8gb ram gtx920M ekran kartı

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Sürücüleri yüklediniz mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

SSD'nin sağlığını kontrol edin HD Sentinel veya HD Tune ile.

mremirkara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sürücüleri yüklediniz mi?

SSD'nin sağlığını kontrol edin HD Sentinel veya HD Tune ile.
evet ekran kartı vs tüm sürücüler yüklü ssd sağlığını kontrol edeceğim teşekkürler

evet ekran kartı vs tüm sürücüler yüklü ssd sağlığını kontrol edeceğim teşekkürler
kontrol ettim yüzde 99 sağlıklı

Son düzenleme:

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910

kontrol ettim yüzde 99 sağlıklı
Cihaza format atıp yeniden bakın, ondan önce ekran kartı sürücüsünü sil/geri yükle yapmayı deneyebilirsin.

mremirkara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Cihaza format atıp yeniden bakın, ondan önce ekran kartı sürücüsünü sil/geri yükle yapmayı deneyebilirsin.
asıl sorunu buldum csye girince işlemciyi tam kullanmaya başlıyorken işlemci kendini kullanmasını kısıtlıyor o yüzden fps 110 ken 14 15lere düşüyor bunu nasıl çözebilirim

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Oyun içi sıcaklık değerlerine dikkat edin. Depolama birimlerinden kaynaklanan arızalarda FPS drop gibi değilde çok farklı bir kasma fark edersiniz. Genelde kitlenme diye ifade edilir.

Oyun esnasında ekran kartı kullanımı ve sıcaklık değerlerine bakıp bizimle paylaşın.
Kasmadan önce herhangi uygulama program v.s. kurulumu yaptınız mı?

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
asıl sorunu buldum csye girince işlemciyi tam kullanmaya başlıyorken işlemci kendini kullanmasını kısıtlıyor o yüzden fps 110 ken 14 15lere düşüyor bunu nasıl çözebilirim

Bilgisayarın güç planı "Yüksek Performans" Modunda değil mi ?

mremirkara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
ARKADAŞLAR SORUN KENDİ KENDİNE ÇÖZÜLDÜ ANLAMADIĞIM ŞEKİLDE CEVAPLARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER