jigsawoman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarima format cdsi taktiktan sonra boyle bi seyle karsilasiyorum(fotograf altta yan tarafa koyamadim);
buna tikladigimda da hicbi surucu bulunamadi diyor. oncesinde cdyi taktigimda sata bilmem ne bi seyler yaziyodu simdi yok pcyi iyice bozdum galiba. ne yapmam gerek? servise mi gondermeliyim sorun nedir help me plsslsllslslss

Ekli dosyalar

• E2697DF1-EB02-4CEB-A1BD-1B594ABAC825.jpeg
    E2697DF1-EB02-4CEB-A1BD-1B594ABAC825.jpeg
    144.5 KB · Görüntüleme: 403

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba;
CD'ye doğru bir şekilde Windows'u yazdınız mı?

ncfkr

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Başka bir cd takın sorun cd ise usb ile format atın daha kolay

jigsawoman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son düzenleme:

jigsawoman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarima format atamiyorum. surucu gorunmuyo, sorun harddiskte mi? pcyi baslatirken din din din ses cikariyo ne yapmaliyim?

_Zaur_

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
23,314
o zaman mesajımın içeriğini sildim yeterki sen mutlu ol. İnşaallah sorununu çözersin.

Bide Laptop değilse masaüstüyse Sata girişlerini değiş.

_Zaur_

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
23,314
Hard dsik bağlandığı kablo anakarta bağlanıyor.

Anakart üzerinde en az 2 adet sata girişi olabiliyor ve bu giriş arta biliyor model farkı olarak. bağlanan kablonu çıkar diğer sata girişine tak sürücünü görmüyor diyorsunuz format esnasında ondan kaynaklana biliyor bazı durumlarda.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,629
CD'ye Windows'u bir programla yazman gerekiyor. Bunun için Windows'un iso dosya yazma aracını kullanabilirsin. Öncelikle kullancağın işletim sisteminin iso dosyasını indir. Daha sonra bunu çalıştır. CD'ni bilgisayara tak. Sonra CD'ye yaz.
Bu arada USB ile de format atabilirsin. Üstelik daha kolay.

jigsawoman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hard dsik bağlandığı kablo anakarta bağlanıyor.

Anakart üzerinde en az 2 adet sata girişi olabiliyor ve bu giriş arta biliyor model farkı olarak. bağlanan kablonu çıkar diğer sata girişine tak sürücünü görmüyor diyorsunuz format esnasında ondan kaynaklana biliyor bazı durumlarda.

denedim onu ya bicok kez. sanirim harddiskte sorun var

jigsawoman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başka bir cd takın sorun cd ise usb ile format atın daha kolay

denedim 2,3 cdyle. ayni sorunla karsilasiyoru
CD'ye Windows'u bir programla yazman gerekiyor. Bunun için Windows'un iso dosya yazma aracını kullanabilirsin. Öncelikle kullancağın işletim sisteminin iso dosyasını indir. Daha sonra bunu çalıştır. CD'ni bilgisayara tak. Sonra CD'ye yaz.
Bu arada USB ile de format atabilirsin. Üstelik daha kolay.

sorun format atmak degil ya hala anlamamakta israr ediyosunuz. cdler her zaman kullandigim cdler format atarken. simdi noldu da calismiyo veya suruculer gorunmuyo diyor?????? sorun harddiskte mi bana bi sey soyleyin eger yardimci olmak istiyosaniz.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,629
sorun format atmak degil ya hala anlamamakta israr ediyosunuz. cdler her zaman kullandigim cdler format atarken. simdi noldu da calismiyo veya suruculer gorunmuyo diyor?????? sorun harddiskte mi bana bi sey soyleyin eger yardimci olmak istiyosaniz.
Windows'u doğru bir şekilde yazmazsanız çalışmaz. Ayrıca boot menüsünden CD'yi ilk sıraya almanız gerekir.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,629
hayir hicbi sekilde alakam olmadi
Bilgisayarına HDD Tune'yi indir. Onun ile Harddiskini tarat. Bu sayede HDD'nin sorunlu olup olmadığını anlarsın. Sorun yoksa Microsoft'un sitesinden istediğin Windows'u indir. Bunu USB'ye yaz. Tekrar dene. Ama denemeden önce Boot sırasında USB diski ilk sıraya al.

jigsawoman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarına HDD Tune'yi indir. Onun ile Harddiskini tarat. Bu sayede HDD'nin sorunlu olup olmadığını anlarsın. Sorun yoksa Microsoft'un sitesinden istediğin Windows'u indir. Bunu USB'ye yaz. Tekrar dene. Ama denemeden önce Boot sırasında USB diski ilk sıraya al.

ya beni dinlemiyo musunuz???? bilgisayarim bozuldu. donup kaliyo, bilgisayarimi hicbi sekilde acamiyorum. ben de formatlarim sorun cozulur diye dusunuyodum fakat dusundugum gibi olmadi. format cdsini takiyorum baslikta belirttigim gibi mavi ekranda dvd bilmem ne bi seyler yaziyo ona tiklayip windows kurulma ekrani geliyo simdi yukle diyorum bolum1 bolum2 gelmesi lazim fakat surucu bulunamadi diyor. bunun sorunu nedir?? cdde mi sorun var harddiskte mi? harddisk arizali oldugu icin boyle bi sey yapiyo olabilir mi? bunu ogrenmek istiyorum gayet acik anlattim anlamadiysaniz doktorla gorusun lutfen.

_Zaur_

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
23,314
en kolay yöntemdir Usb den formatlamak.

Windows`u iso kalıbı formatında indireceksin. Rufus programıyla bu İso kalıbını 4 GB yada 8 GB usb belleğe yazdıracaksın.

Sonra o belleği PC ye bağlayarak boot edip normal bir format atıcaksın bilgisayara.

Harddiskin bozuksa zaten bu yöntemde işe yaramazda ama işte USB bellek üzerinden formatı bilmiyorsan diye yazdım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Adamda diyor başka bilgisayarda bir dene harddiski

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,629
ya beni dinlemiyo musunuz???? bilgisayarim bozuldu. donup kaliyo, bilgisayarimi hicbi sekilde acamiyorum. ben de formatlarim sorun cozulur diye dusunuyodum fakat dusundugum gibi olmadi. format cdsini takiyorum baslikta belirttigim gibi mavi ekranda dvd bilmem ne bi seyler yaziyo ona tiklayip windows kurulma ekrani geliyo simdi yukle diyorum bolum1 bolum2 gelmesi lazim fakat surucu bulunamadi diyor. bunun sorunu nedir?? cdde mi sorun var harddiskte mi? harddisk arizali oldugu icin boyle bi sey yapiyo olabilir mi? bunu ogrenmek istiyorum gayet acik anlattim anlamadiysaniz doktorla gorusun lutfen.
Saygı çerçevesi içerisinde konuşursan senin için daha iyi olur.
Windows'a girip girmediğini belirtmemişsin. Harddiskin arızalı olup olmadığı bakmakla anlaşılmaz. Bir programla test etmen gerekir. Onu da yukarıda önerdim.

Bilgisayarın masaüstü ise kasayı aç HDD'nin Sata ve güç kablolarını kontrol et.

jigsawoman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Windows`u iso kalıbı formatında indireceksin. Rufus programıyla bu İso kalıbını 4 GB yada 8 GB usb belleğe yazdıracaksın.

Sonra o belleği PC ye bağlayarak boot edip normal bir format atıcaksın bilgisayara.

Harddiskin bozuksa zaten bu yöntemde işe yaramazda ama işte USB bellek üzerinden formatı bilmiyorsan diye yazdım.

ya ben nerden anlarim harddiski baska bi pcde denemeyi.. sadece sorunu ogrenmek i

harddiski 2 ay once yeni aldim ve pcme taktirdim. nasil boyle kolay bozulabilir ya. en iyisi bilgisayarciya goturmek

_Zaur_

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
23,314
Sıfır mı aldınız? İkinci el mi?

Dalgınlığa geldi özür dilerim.

jigsawoman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son düzenleme:

_Zaur_

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
23,314
Aslında Vatan gibi yerden mi aldınız demek istedim?

jigsawoman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sıfır mı aldınız? İkinci el mi?

Dalgınlığa geldi özür dilerim.

sif
Aslında Vatan gibi yerden mi aldınız demek istedim?
hatirlamiyorum ben almadim fiyati 200civari bi seydi

Saygı çerçevesi içerisinde konuşursan senin için daha iyi olur.
Windows'a girip girmediğini belirtmemişsin. Harddiskin arızalı olup olmadığı bakmakla anlaşılmaz. Bir programla test etmen gerekir. Onu da yukarıda önerdim.

Bilgisayarın masaüstü ise kasayı aç HDD'nin Sata ve güç kablolarını kontrol et.
peki harddiskim de sorun yoksa cdde mi sorun var?

Son düzenleme:

_Zaur_

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
23,314
İkinci el yada bir bakkalcıdan aldıysanız durumu bundan iyi olamaz. İkinci el olsa bile yeni fiyat biçip verebilirler eminim.