Yardım Bilgisayarıma ayran döküldü, ne yapmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

mertkayayilmazz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar. Sabah işe giderken çantama hem bilgisayarımı hem ayranımı koymuştum. Ofise geldiğimde bilgisayarımı açınca bilgisayarıma ayranın dökülmesi durumuyla karşı karşıya geldim. Önce ıslak mendil ile bilgisayarımı temizlemiştim, sonra düzelmiştir umuduyla bilgisayarımı şarja takıp çalıştırdım. Ancak şarjda bir süre sonra patladı ve bilgisayarı kapattım. Yaklaşık 5-10 dakika sonra bilgisayarı şarjı takmadan tekrar açtım. Ama bilgisayarı açtığım zaman oturum açma ekranındayken birden bir ses geldi, ekran kapandı ve hiçbir ışık yanmıyor.. Şu an ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim..

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
Israrla açmanı anlamadım cihazı.

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Bilgisayarınızı asla şarja takmayın ve bataryası tümleşik değilse bataryayı bir an evvel çıkartın.
Cihaz temizliği konusunda bilginiz yoksa eğer cihazı hızlı bir şekilde teknik servise götürün.

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092
teknik servise temizletin ve sorun neyse teknik destek isteyin.. normalde, ayran iletken-yari iletken degil ama gene de herhangi bir ihtimale karsi bilgisayari calistirmasaniz gerekirdi. boyle durumlarda su olur farkli birsey olur, daima ilk yapcaginiz sey cihazin gucunu kesmek/kapatmak olsun.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Klavyenin üzerine sıcak kebap koyabilirsiniz. Ayranla iyi gider.

Bilgisayarınıza yarasın.

mertkayayilmazz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
10 gün sonra bilgisayarıma kavuştum. değerli fikirleriniz için teşekkür ederim :)

Son mesajlar