Bilgisayarım Yüksek Performanslı Nvidia İşlemcisindeyken oyunlarda programlarda çizgiler çıkıyor sorun ne olabilir?

Bu konuyu okuyanlar

Tolgaankara291

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Selam forum üyeleri ismim Tolga. Bu foruma öncelikle yeni katıldım ve yaklaşık 2 haftadır çektiğim problemi size anlatmak istiyorum bilgi ve görüş paylaşırsanız çok memnun olacağım çünkü artık kafayı yemek üzereyim. Öncelikle sistemim:
İntel Core i5-6200u CPU 2.30Ghz 2.40 Ghz
8Gb Ram x64 Bit
Ekran Kartı= Nvidia 940M
İntel Ekran Kartı= İntel 520g Grafik
Yaklaşık 2 hafta önce Nvidia sürücülerini güncelledim. Lol oynadığım sırada ekranda birden renk kaymaları çizgiler çıktı ve siyah ekran verip oyun kapandı. Daha sonra oyuna giremez oldum. Yüksek Performanslı Nvidia İşlemcisindeyken oyunlara giremiyorum grafikte kaymalar bozulmalar oluyor entegre grafikte bozulma olmuyor ama intelin ekran kartı olduğu için verimlilik alamıyorum oyunlarda sorun ne olabilir yardımcı olur musunuz? Bilgisayarı formatladım sürücüleri gündelledim biosuda güncelledim ama sorunum hiç düzelmedi. Sorun bu şekilde fotoğrafı atıyorum teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    76.4 KB · Görüntüleme: 210

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,956
Selam forum üyeleri ismim Tolga. Bu foruma öncelikle yeni katıldım ve yaklaşık 2 haftadır çektiğim problemi size anlatmak istiyorum bilgi ve görüş paylaşırsanız çok memnun olacağım çünkü artık kafayı yemek üzereyim. Öncelikle sistemim:
İntel Core i5-6200u CPU 2.30Ghz 2.40 Ghz
8Gb Ram x64 Bit
Ekran Kartı= Nvidia 940M
İntel Ekran Kartı= İntel 520g Grafik
Yaklaşık 2 hafta önce Nvidia sürücülerini güncelledim. Lol oynadığım sırada ekranda birden renk kaymaları çizgiler çıktı ve siyah ekran verip oyun kapandı. Daha sonra oyuna giremez oldum. Yüksek Performanslı Nvidia İşlemcisindeyken oyunlara giremiyorum grafikte kaymalar bozulmalar oluyor entegre grafikte bozulma olmuyor ama intelin ekran kartı olduğu için verimlilik alamıyorum oyunlarda sorun ne olabilir yardımcı olur musunuz? Bilgisayarı formatladım sürücüleri gündelledim biosuda güncelledim ama sorunum hiç düzelmedi. Sorun bu şekilde fotoğrafı atıyorum teşekkürler.
Bunu NVIDIA Control Panel den .exe sini Entegre Grafiğe ayarlayın.

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
msi afterburner kullanıyorsan o da sıkıntı çıkarabiliyor.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,956
öyle yaptığım zaman intelin ekran kartını devreye sokuyor ve oyunlarda performans düşüklüğü oluyor oyunların açılması sıkıntı oluyor
Ben onu demedim. Sadece bunu Intel e ayarlayın dedim. Sizin dediğiniz komple Intel yapmak. Benim dediğim ise 1 programı Intel e atamak olay bu. İnternetten bakabilirsiniz.

Tolgaankara291

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Ben onu demedim. Sadece bunu Intel e ayarlayın dedim. Sizin dediğiniz komple Intel yapmak. Benim dediğim ise 1 programı Intel e atamak olay bu. İnternetten bakabilirsiniz.
internetten pek detaylı bir bilgi bulamadım bana nasıl yapacağım yada varsa internette açıklanan bir link yardımcı olur musunuz?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,956
internetten pek detaylı bir bilgi bulamadım bana nasıl yapacağım yada varsa internette açıklanan bir link yardımcı olur musunuz?
İstediğin programı seçip İntel'e ayarlama kolay. 3D Ayarların yönetilmesi sekmesindeki 2. sekme. Oradan istediğinizi seçip İntel'e ayarlayabilirsiniz ya da NVIDIA'ya ya.

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
Bu hatayı genelde çok aşırı ısınma veya darboğazda yapar.

Son mesajlar