Bilgisayarım Yavaşlıyor

Bu konuyu okuyanlar

VeLi33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar

Ben bilgisayarı mı formatlayıp xp yi kuruyorum temayı filan klasik görünüme geçiriyorum bilgisayarım iyi çalışıyor ama program kur sil derken yavaşlıyor heralde kalıntılar kalıyor msconfigten başlangıç a bi baktım destan gibi listelenmiş programlar açılıştaki programları kapadım biraz hızlandı ama genede yavaş yani çok program kurup silen bir kullanıcıyım bilgisayarımın hızlı çalışması için ne yapmalıyım bu arada virüs yüzünden yavaş değil bilgisayarımda çünkü kaspersky 7.0.0.125 kurulu ve virüs göstermiyor.

JuLiuSiuS

Profesör
Reaksiyon puanı
4
hard disk yeni mi eskimi yani kac senelik bir bilgisayar belki artık hard diskin ömrü dolmuştur

Zibi$

Profesör
Reaksiyon puanı
2
CCleaner kur onunla temizle Regeditten Sorunları gider !!!

Dİsk birleştiricisi yap !!!

Hızlandığını göreceksin.

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
JuLiuSiuS dedi ki:
hard disk yeni mi eskimi yani kac senelik bir bilgisayar belki artık hard diskin ömrü dolmuştur
+1 bu sorun da var kasadaki hdd ledi çok sık yanıp sönüyorsa artık değiştirme vakti gelmişir. Çünkü yaz sil yaz sil onlarında bi ömrü var.
Yazılımsal olarak konuya el atmak gerekirse;
Kaspersky antivirüs yerine alternatif az bellek kullanan programlar öneririm. Mesela; Avast Antivir.
Sistem açılışyla birlikte gelen prolarda pcde yavaşlamaya neden olabiliyor."msconfig" yerine "Hijackthis" adlı yazılımı öneririm.
"CCleaner" isimli yazılımı temin edip genel temizlik ve kayıt defteri temizliği yaptır.
Ram bellek miktarını yazsaydın daha ayrıntılı yardımcı olabilirdim

bkadri

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bende de yavaşlama değilde ilk açılışta bios ekranında (bios sürümünün yazdığı siyah ekranda) belki 10 saniye bekliyor, setup dan açılış ayarlarını defult yaptım yine düzelmedi önerisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Zibi$

Profesör
Reaksiyon puanı
2
mr.meseli dedi ki:
JuLiuSiuS dedi ki:
+1 bu sorun da var kasadaki hdd ledi çok sık yanıp sönüyorsa artık değiştirme vakti gelmişir. Çünkü yaz sil yaz sil onlarında bi ömrü var.
Kaspersky antivirüs yerine alternatif az bellek kullanan programlar öneririm. Mesela; Avast Antivir.
Sistem açılışyla birlikte gelen prolarda pcde yavaşlamaya neden olabiliyor."msconfig" yerine "Hijackthis" adlı yazılımı öneririm.
"CCleaner" isimli yazılımı temin edip genel temizlik ve kayıt defteri temizliği yaptır.
mr.meseli dedi ki:
JuLiuSiuS dedi ki:
Ne alakası var sanırım o led in ne işe yaradığını bilmiyorsun.

O zman ben bilgisayarımı virüs taratınca o hdd yi çöpe atayım.

VeLi33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne alakası var sanırım o led in ne işe yaradığını bilmiyorsun.

O zman ben bilgisayarımı virüs taratınca o hdd yi çöpe atayım.

bence mantıklı hdd yıpranabilir.

VeLi33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki bu "Evidence Eleminator" programını bilen varmı işe yarıyor mu? HijackThis tarama filan yapıyor ama ne işe yarıyor açılıştaki programları mı gösteriyor?

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
biraz daha hız için sistemden ödün vermeyi göze de alıyosan kaspersky'ı da bi ara değiştir.

Son mesajlar