Bilgisayarım sürekli mavi ekran veriyor

Bu konuyu okuyanlar

_Cerberuss_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Windows 10 işletim sistemli bilgisayarımda bundan iki gün önce mavi ekran verdi ve hala da vermeye devam ediyor. Bazen çok beklediğinde bazen de oyuna veya steam'e girerken mavi ekran veriyor. Bazen de internette gezerken veya iş yaparken mavi ekran veriyor. Her seferinde de farklı hata kodlarını veriyor. Format atamıyorum çünkü cd-rom yok bilgisayarımda. Bilgisayardan pek anladığım söylenemez fakat arkadaşlarım RAM ile ilgili olduğunu, slot değiştirmemi veya RAM değiştirmemi söylediler. Hepsini yaptım fakat nafile. Aldığım kodlar şu şekilde:
MEMORY_MANAGEMENT
BAD_POOL_HEADER
SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
Şimdilik bunları aldığımı hatırlıyorum. Her mavi ekranda farklı kodlar. Sistem özelliklerim:
Nvidia GT1030
AMD Ryzen 5 1600 Six-Core Processor
64 bit işletim sistemi
8GB RAM
500GB alan
Bunu nasıl halledebilirm? Şimiden yardımlarınız için teşekkürler :)

IDisaster

Profesör
Reaksiyon puanı
1,665
Windows 10 işletim sistemli bilgisayarımda bundan iki gün önce mavi ekran verdi ve hala da vermeye devam ediyor. Bazen çok beklediğinde bazen de oyuna veya steam'e girerken mavi ekran veriyor. Bazen de internette gezerken veya iş yaparken mavi ekran veriyor. Her seferinde de farklı hata kodlarını veriyor. Format atamıyorum çünkü cd-rom yok bilgisayarımda. Bilgisayardan pek anladığım söylenemez fakat arkadaşlarım RAM ile ilgili olduğunu, slot değiştirmemi veya RAM değiştirmemi söylediler. Hepsini yaptım fakat nafile. Aldığım kodlar şu şekilde:
MEMORY_MANAGEMENT
BAD_POOL_HEADER
SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
Şimdilik bunları aldığımı hatırlıyorum. Her mavi ekranda farklı kodlar. Sistem özelliklerim:
Nvidia GT1030
AMD Ryzen 5 1600 Six-Core Processor
64 bit işletim sistemi
8GB RAM
500GB alan
Bunu nasıl halledebilirm? Şimiden yardımlarınız için teşekkürler :)
Merhabalar
MEMORY_MANAGEMENT
ram de bozuk bellek modülleri olduğunda aldığımız bir kod
Raminizi bir teste sokmanızı öneririm
Ayrıca temiz bir format atmanız gerektiğinin kanatındayım .
Cd rom olmasına gerek yok ıso dosyasını flash belleğe yazdırıp flash bellekle de atabilirsiniz .

_Cerberuss_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ramimi nasıl teste sokabilirim? Hangi programları önerirsiniz?

_Cerberuss_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Buyrun.
Bizzat kendim denedim herhangi bir sorun yok . Aynı yolları izleyin ve sonuçlarını paylaşın iyi günler
Belleği tanımladım. Yeniden başlatırken mavi ekran verdi. Bir kere daha yaptım ve bir kez daha yeniden başlarken mavi ekran verdi. Dolayısıyla sistem kısmına geldiğimde memory results çıkmadı. Yalnız "durum" kısmında sorunlar algılandı tarzında bir yazı çıktı. Diğer ramimi taktığımda da mavi ekran verdiğimi belirtmiştim. Diğerini takıp bellek tanımlayayım mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Belleği tanımladım. Yeniden başlatırken mavi ekran verdi. Bir kere daha yaptım ve bir kez daha yeniden başlarken mavi ekran verdi. Dolayısıyla sistem kısmına geldiğimde memory results çıkmadı. Yalnız "durum" kısmında sorunlar algılandı tarzında bir yazı çıktı. Diğer ramimi taktığımda da mavi ekran verdiğimi belirtmiştim. Diğerini takıp bellek tanımlayayım mı?
hocam diğer ramimle de yaptım fakat sonuç aynı sanırım format atmam gerekecek :/

Son düzenleme:

IDisaster

Profesör
Reaksiyon puanı
1,665
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam diğer ramimle de yaptım fakat sonuç aynı sanırım format atmam gerekecek :/
En iyisi temiz bir format flash a iso yazdırıp format atın linki paylaşacağım.