Yardım Bilgisayarım oyundayken bir anda kapanıyor.

Bu konuyu okuyanlar

AlperenOcak01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir sistem topladım. Sistem özelliklerini aşağıya yazıcam. Bilgisayar oyundayken belli bir süre sonra bir anda ekrana gelen görüntüyü kesiyor. Ama kasa hala çalışır durumda. Fanların ışıkları yanıyor. Kulaklıktanda sadece oynadığım oyunun sesi geliyor. Discord flnda kapanıyor direk. Karşı tarafa sesim gitmiyor. Kapatıp açtığımda düzeliyor geri. Bu sorunu şu ana kadar sadece iki oyunda yaptı. A way out ve Ready or Not. Uzun süre valorantta oynadım ama valorantta bir sıkıntı yapmadı. Bu sorun neyden kaynaklı olabilir? Acaba kasayı toplarken mi bi hata yaptık ya da kasa parçalarında mı bi uyumsuzluk var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

SİSTEM
Asus Prime B450M-K II
AMD Ryzen 5 5500
Nvidia Geforce RTX 3060Ti
GSkill 16GB(2x8) Flare X DDR4 3200MHz
Kingston 500GB SNV2S/500G M2 SSD

Süleyman_Yildirim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
eğer bu sorun valorant da yapmıyorsa Ekran kartı driverları güncel değildir senden driverları güncelleyip, sonrasında hdmı kullanıyorsan display port almanı tavsiye ediyorum eğer display kullanıyosan hdmi'a dönmeni.

AlperenOcak01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
eğer bu sorun valorant da yapmıyorsa Ekran kartı driverları güncel değildir senden driverları güncelleyip, sonrasında hdmı kullanıyorsan display port almanı tavsiye ediyorum eğer display kullanıyosan hdmi'a dönmeni.
Driverlari guncelleme geldikce guncelliyorum zaten. Dp kullaniyorum. Ama sorunun ondan yapicagini zannetmiyorum. Bi denerim ama.
Mesaj otomatik birleştirildi:

650’lik

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Bu sorun işlemci yada PSU kaynaklı olabilir. Uyumluluk bir durumdan ziyada Driver ile ilgili bir sorun olması daha muhtemel olabilir. Eğer ki oyunlar korsansa arka planda bir tetikleme yaratabilir. Eğer ki oyunlar korsan değilse, sistemin güç tüketimini ve cpu sıcaklık değerlerini takip ederek sistemi yoracak bir oyunu oynaman ve bir aşırılık olup olmadığını kontrol etmeni tavsiye ederim.

Reaksiyon puanı
1,167
Ekran kartında sıkıntı olabilir. Bende aynı sorunu yaşıyorum.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Oyunun çözünürlüğünü düşürerek oyna.