Bilgisayarım Oyun Oynarken Ve Oynamıyorken Kapanıyor

OğuzhanYiğitbay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Özellikler:
Ryzen 5 3600XT
Gigabyte RTX 2060 Super OC Windforce
Asus Prime B550M-A Wi-Fi
Coolermaster 600 W 80 plus PSU
(Bütün sürücüler güncel)

Windows 10 Pro 20H2 19042.964 (En son güncelleme)

Sistemim topladığımdan beridir sorunsuz çalışıyor fakat son bir haftadır oyun oynarken ya da oynamazken kendini yeniden başlatıyor. Format atıp SSD'yi Bios'tan sıfırlamayı denedim. Gelişmiş güç seçeneklerinden CPU gücünü sınırlamayı denedim. Parçaları söküp yerine tam oturttum. Bios ayarlarını sıfırlamayı da denedim fakat işe yaramadı.

Önceki verilerle karşılaştırınca oyunlarda fps ve performans düşüşü olmuyor sorun sadece aniden kapanması. Oyunları düşük ayarlarda oynamayı da denedim değişen bir şey olmadı.

41ph337h4

Doçent
Reaksiyon puanı
579
Muhtemelen ekran kartı sıcaklık sorunu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Voltajını düşürmeyi dene ya da XMP ayarını aç/kapat.

syrexdll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
63
Büyük ihtimal ısınmadan dolayı kapanıyor. Benim eski laptop vardı o da ısı yüzünden kendi kendine kapanıyordu. Termal macun ve format atmayı öneririm.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Özellikler:
Ryzen 5 3600XT
Gigabyte RTX 2060 Super OC Windforce
Asus Prime B550M-A Wi-Fi
Coolermaster 600 W 80 plus PSU
(Bütün sürücüler güncel)

Windows 10 Pro 20H2 19042.964 (En son güncelleme)

Sistemim topladığımdan beridir sorunsuz çalışıyor fakat son bir haftadır oyun oynarken ya da oynamazken kendini yeniden başlatıyor. Format atıp SSD'yi Bios'tan sıfırlamayı denedim. Gelişmiş güç seçeneklerinden CPU gücünü sınırlamayı denedim. Parçaları söküp yerine tam oturttum. Bios ayarlarını sıfırlamayı da denedim fakat işe yaramadı.

Önceki verilerle karşılaştırınca oyunlarda fps ve performans düşüşü olmuyor sorun sadece aniden kapanması. Oyunları düşük ayarlarda oynamayı da denedim değişen bir şey olmadı.
Sıcaklık sorunu gibi duruyor.
Galiba sıcak bir yerde yaşıyorsun.
Kaliteli soğutucu ve kasan var mı ?