Onboard ve asıl ekran kartı sorunu,oyun oynarken pc kapanması.

Bu konuyu okuyanlar

aaaaaafdsfasdfasdf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kullandığım bilgisayar bir leptop.
Onboard ekran kartı intel hd graphics 4000 fakat bilgisayarda harici ekran kartı olarak Radeon Hd Graphics 7600M var.
Sıkıntı şurada,Sadece intel 4000 devrede.
Yani şöyle,League Of Legends oynarken oyun sonlarında 35 40 fps almamla şüphelenmeye başladım intel kullandığına,daha önce dikkat etmemiştim
Bilgisayar elime yeni geçti bu arada.İkinci el fakat bir sıkıntısı yok kontrolleri yapılı yani herşeyi tamam.
Aygıt yöneticisinden İntel HD Graphics 4000'i devre dışı bıraktığımda oyunda 3 fps alıyordum yani devrede bir gpu olmuyordu.
7600M in driverleri vesaire herşeyi güncel arayüz programlarını da indirip kontrol ettim Radeon ve Amd üzerine.
Fakat onu kullanamıyorum.Sıkıntı şurada,Skyrim e giriyorum,3 dakika sonra bilgisayar kapanıyor.Fortnite giriyorum, en fazla 2 dakika dayanıyor sonra bilgisayar kapanıyor.
----------------------------
Ben bu iki sorun üzerine yardım istiyorum,aniden pc kapanması ile ilgili ve Radeon'u devreye sokmayla ilgili.Yanmıştır veya yoktur gibi bi sorun yok ortada kontrol edildi.
DxDiag üzerinde de ekran kısmında intel gözüküyor,Skyrim'e gireceğim zaman(oynayanlar bilir ayar kısmın da ekran kartı seçme yeri vardır) seçme kısmında intel gözüküyor radeon yok yani.Okumuyor bilgisayar ne yaptıysam :)

Sistemim aşşağıda yazıyor

| |
| |
\/

Windows 8.1 (64)
İntel i7 3.nesil işlemci (3630) 2.40GHz
İntel HD Graphics 4000 / Amd Radeon HD 7600M
8 GB Ram.
Bilgisayar ısındığı için diye düşünüyor olabilirsiniz işlemci yüzünden fakat o oyuna girdiğim de anlık bir ısı artışı yok kaldı ki LoL oynarken çok daha üst ısınmalarda oynuyorum hiç bir şey olmadan, herhangi bir anlık donma kapanma vesaire yok.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba,
Biosa girin. Advanced Menu'ye girin. Oradan Integral Graphics ya da buna benzer bir ayar var ise konu kapatın. Daha sonra DDU ile İntel ve AMD ekran kartlarının driverlarını kaldırın. 7600M'nin güncel driverını kendi sitesinden indirip yükleyin.