Bilgisayarım modeme bağlı olduğu halde internet yok hatası veriyor

Bu konuyu okuyanlar

Hasannn55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayar win10 modem bağlı ama internet yok diyor 10 yıllık bilgisayar ilk defa modem bağlandı sürü drevl yüklü hata ver ip adresi hatası veriyor

Son düzenleyen moderatör:

Hasannn55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ne yaptıktan sonra bozuldu
hocam hiç bişey yapmadım ilk defa kabloyla modem bağlan yaptım pc hiç net görmedi ara telefon yada wifi adaptör le bağlıyordum dün win10 yükledim telefona bağlayıp yine düzelmedi ve şimdi telefon da görmüyor

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Windows 10 hangi sürüm? 1903 sürüm ve bir sonraki sürümde modem görmeme yapıyor.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Başlat => Çalıştır => => CMD Ardından

1) ipconfig /flushdns [Burada DNS önbelleğini silmiş oluyoruz]

2) ipconfig /release [Burada Ip adresimizi serbest bırakmış oluyoruz 0.00.00.0.]

3) ipconfig /renew [Burada yeni Ip adresi almış oluyoruz]

(Kaynak: Ayyildiz.org)

Hasannn55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Başlat => Çalıştır => => CMD Ardından

1) ipconfig /flushdns [Burada DNS önbelleğini silmiş oluyoruz]

2) ipconfig /release [Burada Ip adresimizi serbest bırakmış oluyoruz 0.00.00.0.]

3) ipconfig /renew [Burada yeni Ip adresi almış oluyoruz]

(Kaynak: Ayyildiz.org)
Saolun hocam bunları bilmem kaç kere denedim olmuyor pc modemi görüyor ama internet almıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

.

Ekli dosyalar

• 266E302C-A732-4AF9-B0C1-782943BDE89B.jpeg
    266E302C-A732-4AF9-B0C1-782943BDE89B.jpeg
    87 KB · Görüntüleme: 773
  • 510074F9-A2A6-4F23-9C1D-41EC8F928F6D.jpeg
    510074F9-A2A6-4F23-9C1D-41EC8F928F6D.jpeg
    122.4 KB · Görüntüleme: 496
Son düzenleme:

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Saolun hocam bunları bilmem kaç kere denedim olmuyor pc modemi görüyor ama internet almıyor

.

İşlemleri en baştan uygulamak ve gözden geçirmek için makaleyi tekrar belirtiyorum. Eksik birşey varsa düzeltmenizi ve tamamlamanızı rica ederim.

Başlat tıklayın ve buraya CMD yazdığınızda arama sonucu olarak gelen Komut İstemi dosyasına sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan Komut İstemi penceresine aşağıdaki komutları sırası ile yazınız.

1 - netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığınız teyid ediniz.)

2 - netsh winsock reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız. Winsock kataloğunun başarıyla sıfırlandığını teyid ediniz.)

3 - netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)

4 - netsh advfirewall reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)

5 - ipconfig /flushdns (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)

6 - Bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.
(Kaynak: Microsoft)

Sisteminizde yüklü olan Antivirüs uygulamasını sistemden kaldırdıktan sonra test edin, bütün ağ donanımlarınızın sürücülerinin güncelliğini teyit edin.

Hasannn55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aynı hocam değişiklik olmadı virüs program yok

Ekli dosyalar

• 54D3FA82-613B-400E-9B36-057E66FC8AA8.jpeg
    54D3FA82-613B-400E-9B36-057E66FC8AA8.jpeg
    30.4 KB · Görüntüleme: 388

bum bum ciao

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Bu yazılana bakarsak sorun sadece LAN üzerinden internet e çıkmıyor diyebilir miyiz? Yani evdeki herhangi bir cihaz kablosuz şekilde internete bağlanabiliyor değil mi?

eğer böyle ise yukarıda arkadaş dns ve ip nizi otomatik olarak modeminizden alacak şekilde ayarlamanız için bütün ayarları yapmış görünüyor. Yukarıdakiler çalışmadıysa, benim naçizane öngörüm ağ kartınızda bir problem olabilir USB adaptörler ya da client mod destekli bir repeater alabilirsiniz. Zyxel de ve tp link de bu tarz usb cihazlar mevcut.

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Aynı hocam değişiklik olmadı virüs program yok
Eklediğiniz resimde 'Bulunan Sorunlar' altında yazan 'ethernet' geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil' cümlesini google'da aratıp çıkan sonuçları uygulayın.

Hasannn55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Eklediğiniz resimde 'Bulunan Sorunlar' altında yazan 'ethernet' geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil' cümlesini google'da aratıp çıkan sonuçları uygulayın.
Hocam kaçgün dür deniyorum olmuyor

Bu yazılana bakarsak sorun sadece LAN üzerinden internet e çıkmıyor diyebilir miyiz? Yani evdeki herhangi bir cihaz kablosuz şekilde internete bağlanabiliyor değil mi?

eğer böyle ise yukarıda arkadaş dns ve ip nizi otomatik olarak modeminizden alacak şekilde ayarlamanız için bütün ayarları yapmış görünüyor. Yukarıdakiler çalışmadıysa, benim naçizane öngörüm ağ kartınızda bir problem olabilir USB adaptörler ya da client mod destekli bir repeater alabilirsiniz. Zyxel de ve tp link de bu tarz usb cihazlar mevcut.
Dedinz doğru diğer cihazlar erişimvar sadace pc kabloluyla bağlantı yapılmıyor adaptör var dı kayboldu telefon du takıp bağlanıyordum win10 yükledim telefon internet kullanıp şimdi telefonuda görmüyor

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Hocam kaçgün dür deniyorum olmuyor

Dedinz doğru diğer cihazlar erişimvar sadace pc kabloluyla bağlantı yapılmıyor adaptör var dı kayboldu telefon du takıp bağlanıyordum win10 yükledim telefon internet kullanıp şimdi telefonuda görmüyor
Sorun Gidermeyi denediniz mi? Herşeyi yapmanıza rağmen olmuyor ise, kişisel verilerinizi silmeden sıfırlayın.

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Yapmadım Bişey kalmadı Modem görüyor ama internet almıyor
Microsoft'un sitesinde şöyle bir yöntem buldum denediniz mi bilmiyorum.
YÖNTEM 1:
>> DNS ayarlarınızı Google'ınkiyle değiştirin.
LAN ayarlarına gidin:
Denetim Masası> Ağ ve Bağlantı> Adaptör ayarlarını değiştirin> Yerel ağ bağlantılarını sağ tıklatın> Özellikler> IPv4'ü tıklatın> Özellikler>
Aşağıdaki DNS sunucusu adresini kullanın> Tercih Edilen DNS: 8.8.8.8 Alternatif DNS: 8.8.4.4.
Çıkışta ayarların geçerliliğini kontrol edin.
Hâlâ düzelmez ise yukarıdaki adımları yineleyin, ancak onaylama ayarlarının işaretini kaldırın.
YÖNTEM 2:
>> WINSOCK sıfırlama
Sol alttaki arama kısmına 'cmd' yazın (Yönetici olarak çalıştırın)
"Netsh int ip reset resetlog.txt" yazın ve enter tuşuna basın.
"Netsh winsock reset" yazın ve enter tuşuna basın.
Bilgisayarını yeniden başlat.
YÖNTEM 3:
>> DNS Temizleme
"Ipconfig / flushdns" yazın ve enter tuşuna basın.

Hasannn55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
en yeni sürüm windows 10 ile güncelleme yap düzelecektir .
indirme linki
Win 7 win 10 yükledim çözülmedi

Microsoft'un sitesinde şöyle bir yöntem buldum denediniz mi bilmiyorum.
YÖNTEM 1:
>> DNS ayarlarınızı Google'ınkiyle değiştirin.
LAN ayarlarına gidin:
Denetim Masası> Ağ ve Bağlantı> Adaptör ayarlarını değiştirin> Yerel ağ bağlantılarını sağ tıklatın> Özellikler> IPv4'ü tıklatın> Özellikler>
Aşağıdaki DNS sunucusu adresini kullanın> Tercih Edilen DNS: 8.8.8.8 Alternatif DNS: 8.8.4.4.
Çıkışta ayarların geçerliliğini kontrol edin.
Hâlâ düzelmez ise yukarıdaki adımları yineleyin, ancak onaylama ayarlarının işaretini kaldırın.
YÖNTEM 2:
>> WINSOCK sıfırlama
"Netsh int ip reset resetlog.txt" yazın ve enter tuşuna basın.
"Netsh winsock reset" yazın ve enter tuşuna basın.
YÖNTEM 3:
>> DNS Temizleme
"Ipconfig / flushdns" yazın ve enter tuşuna basın.
Kaç kere denedim

SefaYalcin_34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kabloda sıkıntı olabilir hocam genelde bendede oluyordu laptobumda kablo çok uzunsa hasar görmüş olabilir biyerleri veya kargoda görmüş olabilir

Hasannn55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kablo sıfır kaploda sorun olsa bilgisayar görmez sadece ip almıyor

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Kablo sıfır kaploda sorun olsa bilgisayar görmez sadece ip almıyor
Hocam bo sorundan sonra windows 10 yüklediğin halde çözülmedi ise modem ya da kablonu kontrol et hocam. Bilgisayara ve modeme taktığın soketlerin içinde 4-5 tane farklı kablo geçiyor. Onları kontrol et. Farklı bir kablo içinden çıkmış ise, Bilgisayar gördüğü halde bağlanmayabilir. Arkadaşın dediği gibi kabloları kontrol edin. Bu arada masaüstü dimi?

Hasannn55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam bo sorundan sonra windows 10 yüklediğin halde çözülmedi ise modem ya da kablonu kontrol et hocam. Bilgisayara ve modeme taktığın soketlerin içinde 4-5 tane farklı kablo geçiyor. Onları kontrol et. Farklı bir kablo içinden çıkmış ise, Bilgisayar gördüğü halde bağlanmayabilir. Arkadaşın dediği gibi kabloları kontrol edin. Bu arada masaüstü dimi?
Eve masa üstü

Hasannn55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet ettim hayır kasanın özelliği yok sadece kablo

Hasannn55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gönderdiğiniz resimde açıklama da yazan cümleyi google'da aratarak çıkan sonuçları uygulayın. E olmazsa artık formata gidin.
Hocam zaten win 7 yüklü dü sonra aynı sorun vardı win 10 yükledim aynı değişlk yok