Yardım Bilgisayarım Iyi Ama Fps Düşük

Bu konuyu okuyanlar

CrioxX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese merhaba. Dizüstü bir bilgisayar kullanıyorum.
Özellikleri : 8 GB RAM
İ5 8250U
UHD 620 4GB

Cs Go'da düşük ayarlarda 35-50 fps alıyorum. Ekran kartı iyi olmayabilir ama ekran kartı yüzünden bu kadar düşeceğini zannetmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
o leptobu balkonada assan düzgün bi performans alamassın uhd ekran kartı deyildir işlemci içine yerleştirilmiş basit işlerde kullanılan bi sanal ekran kartı dır
oyun oynanmaz o leptopla
Sanal bir kart değildir, gerçek bir silikondur fakat küçük alana daha az Shading Unit ve Exuction Unit yerleştirilebilir, ayrıca kendi GDDR kontrolcü ünitesi ve kendine ait önbellekleride yok.

Xinzu

Doçent
Reaksiyon puanı
898
Değerler normal, i3-1005G1 8GB RAM kullanan arkadaşım 35-50 arasında fps alıyor..

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
adamın amacı oyun oynamak ve hiç bi gtx veya rtx gibi bi performans söz konusu deildir hatta hd5000 series gibi eski kartların bile performansını veremez o gpu nun yapılış amacı oyun deildir.
adama yanlış bilgi veriyorsun.
Oyun kartı demedim, asıl sen ona yanlış bilgi veriyorsun. Sanal kart.

UHD620 gündelik Minecraft ve CSGO gibi oyunları düşükte oynatabiliyor, CPU gücü ile bağlantılı olduğu için yoksa 50 yerine 30-40 alır.

UHD620'ye Sanal-Kart dedin ;
1624350945164.png

Siyahla işaretli alana bak.

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
tamam dostum herşeyi oynar adam ben inandım :)
dostum o leptobla herşeyi oynarsın :D
Sana sadece düşük gereksim ve CPU tabanlı oyunları düşük ayarlarda oynayabileceğini söyledim, sen gittin her şeyi oynar dedin... Mantık ve düşünce insanlara verilmiş en büyük nimetlerden, kullanmanı öneririm.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Zaten Intelin GPU larına güvenmeyin düzgün FPS almazsınız. Mahalle bilgisayarcısı için muhteşem. Hem de teknolojiden anlamıyorsa kişi. Bak yalanları sayıyorum.

Abi bak bu Intel sen bunla oyun bile yaparsın o kadar iyi

Bak UHD yazıyor Ultra HD her şeyi yapar UHD uçak bile kaldırır (Ama videoda)

Bu 7 sene gider sıkıntı etme

Garanti benim bir şey olunca gel

Sıkıntı çıkınca :

Abi virüs girmiştir çok zor onun halledilmesi. Yoksa imkanı yok böyle bir şey olmasının abi sen bana bilgisayarı emanet et ben virüsleri sileyim tabii çok zor bir iş bu 200 TL ödemesi olacak.

Flash bellek alır tüm dosyaları kaydeder format atar bir de Win 10 Pro ise bilgisayar Home kurar sonra tekrar geri yükler

Tam bir mahalle bilgisayarcısı GPU'su.

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
Geforce Now fikri mantıklı 15 MBPS ve üstü internet hızın bulunuyorsa, onun harici ekstra GPU alabilirsin fakat Ek PSU alman gerekecek ve ayriyetten darboğaz riskleri de bulunmakta.
Oyun bilgisayarı veya konsol alabilirsin bütçen varsa.

Son ihtimal ise 8GB ram alıp FPS'i biraz artırabilirsin.

CrioxX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Geforce Now fikri mantıklı 15 MBPS ve üstü internet hızın bulunuyorsa, onun harici ekstra GPU alabilirsin fakat Ek PSU alman gerekecek ve ayriyetten darboğaz riskleri de bulunmakta.
Oyun bilgisayarı veya konsol alabilirsin bütçen varsa.

Son ihtimal ise 8GB ram alıp FPS'i biraz artırabilirsin.
Eyw. Geforce nowu düşünücem

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Aynı özelliklere sahibim Dust 2 mapinde 1024x768 düşük ayarlarda 60'ın altına düşmüyor FPS'im. Bilgisiz bilgisiz internet laptopu giriş seviyesi falan deyip sadece ekran kartına bakan bilgisiz insanların mesajlarıyla dolmuş konu. Bu laptop oyun laptopu değil doğru daha çok iş laptopu. Programlama ve giriş seviyesi render işlerinizi yapabileceğiniz bir laptop. CS:GO konusunda ise çözünürlüğü 1024x768 yapın ve çoklu CPU kullanımını aktif edin.

CrioxX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
internetten aldığım yöntemlerle oynarken 65 70 fps , lobide 120-140 arası fps gördüm. tavsiyeler ve yardım için sağolun