Bilgisayarım internetimi görmüyor

Bu konuyu okuyanlar

samuraijack15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba internetim ortada hiçbir şey yokken bilgisayarımı açtığımda internetimi görmemeye başladı ama diğer ağları görüyor sadece benim kendi kullandığım ağı görmüyor bir çok şeyi denedim aygıt yöneticisine girdim ve "!" işareti olan yerleri etkin etdim ama hala benim kendi ağımı görmüyor

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Modem yazılımı içerisinde kablosuz ağ ayarlarında ''wireless frekans kanalı'' büyük ihtimalle otomatik seçilidir. Ona herhangi bir sayı yazarmısın. (11 vs.)

samuraijack15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
modem yazılımı dediğiniz nedir modemin internet sitesi mi

samuraijack15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Evet. Mesela ben 192.168.0.1 adresiyle modem arayüzüme giriyorum. Sende aynı şekilde modem arayüzüne gir ve dediğim ayarları uygula.
modem arayüzüne girmeye çalııyorum ve kullanıcı adı ve şifre kısmına admin yazıyorum ama yinede modem arayüzüne giriş yapamıyorum site yeniden aynı şekilde giriş ekranını gösterip duruyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet. Mesela ben 192.168.0.1 adresiyle modem arayüzüme giriyorum. Sende aynı şekilde modem arayüzüne gir ve dediğim ayarları uygula.
benimkide sizinki ile aynı 192.168.0.1

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
modem arayüzüne girmeye çalııyorum ve kullanıcı adı ve şifre kısmına admin yazıyorum ama yinede modem arayüzüne giriş yapamıyorum site yeniden aynı şekilde giriş ekranını gösterip duruyor
Daha önce şifre değişikliği yapıldıysa bu sorunla karşılaşırsın. Modemi resetlediğinde admin - admin veya admin - password yazdığında giriş yapması lazım.

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Reset atmayı biliyorsun değil mi? Arkada küçük bir delik var. Oraya iğne veya kürdan gibi bir cisimle basman lazım.