Bilgisayarım çok yavaş çalışıyor

Bu konuyu okuyanlar

dr.frankenn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
Herkese Merhaba. Burada yeniyim, bir konu hakkında bilgi almak istiyorum. Benim bilgisayarım bundan aylar önce anakartı yanmıştı, bilgisayarcıya götürdüm o ‘Gigabyte ga-g31m-es2l’ serisinden anakart taktı, işlemci ise ‘Platinum dual core e6500’ sonra bilgisayarı çalıştırdım, videoları 720p üzerinde görüntüleyemiyorum. 480p de ancak videoları oynatabiliyorum. Sadece videolar da değil Web’de gezinirken de çok yavaş, yazı falan yazarken kasılıyor takılıyor falan…

Bilgisayarı 2 3 kere format attığım halde yine bu sorun düzelmedi. Sistemi aşağıya yazayım siz bakarsınız.

Anakart: ‘Gigabyte ga-g31m-es2l’

işlemci: ‘Platinum dual core e6500’ 2,93hz

İşletim sistemi: Windows 8,1

Yardım ederseniz çok sevinirim.

kayacaN0

Asistan
Reaksiyon puanı
220
Hocam bu sistem Windows 8.1'de zorlanır bence Windows 7'ye düşürün. Birde işlemciniz kötü. Ekran kartı, ram'in bilgisini de verirseniz sevinirim. :)

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Hocam bu sistem Windows 8.1'de zorlanır bence Windows 7'ye düşürün. Birde işlemciniz kötü. Ekran kartı, ram'in bilgisini de verirseniz sevinirim. :)
Agamın dediği gibi ekran kartı ve Ram miktarınızı belirtirseniz size en azından bilgisayarınızın performansını arttıracak bir kaç tavsiye verebiliriz.