Bilgisayarım bf1 acarmi ?

Bu konuyu okuyanlar

Akif Eren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar merhaba ben orijinal bf1 indirmek istiyorum sistemim şu şekilde
İslemci: AMD FX 4100
Ekran kartı: GTX 750
Anakart: gigabyt ga-78lmt-s2
Ram: 8gb(tek)

Normalde csgo oynarım ve aldığım FPS 170-150 arası gta5 de orta ayarlarda 60fps alıyorum ve sistemin bf1 kaldirirmi. Şimdiden teşekkür ederim ?
Not:ekran kartını yeni aldım

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Fx4100 ile zor.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
BF1 işlemciye yük bindiren bir oyun bence de zor.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Benim bu konuda bir fikrim yok ama buradan öğrenebilirsin. Sitenin uygulaması var onu indir sana söyleyecek. Eğer driver yetersiz derse önemli değil, özelliklerin yeterli olması yeterli.

Akif Eren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Cevaplarıniz için teşekkür ederim arkadaşlar ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Birde arkadaşlar bf1 açmak için sistemim ile uyumlu çalışacak pahalı olmayan işlemci önerirmisiniz

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Cevaplarıniz için teşekkür ederim arkadaşlar ?

Birde arkadaşlar bf1 açmak için sistemim ile uyumlu çalışacak pahalı olmayan işlemci önerirmisiniz
FX 8350 olabilir.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
İşlemciyi overclocklayarakta yapılabilir masrafsız bir şekilde :) (Tabiki bilgin var ise birde iyi bir soğutucu)

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Üstteki yazıyı sıkışık bir zamanda yazdım çok açıklayamadım :)
Şöyle açıklayayım,bu aşağıda atacağım videodaki işlemci 2.53 Ghz hıza sahip ve bunu düzgün bir soğutucuyla e bide anakartla 4.00 Ghz e çıkartıyor ve yeni çıkan şahin (araba) fiyatındaki RTX 2080 Ti gibi bir ekran kartını besleyebiliyor.

Bence sende işlemcini overclocklarsan bf 1 i açar.

Akif Eren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Şöyle açıklayayım,bu aşağıda atacağım videodaki işlemci 2.53 Ghz hıza sahip ve bunu düzgün bir soğutucuyla e bide anakartla 4.00 Ghz e çıkartıyor ve yeni çıkan şahin (araba) fiyatındaki RTX 2080 Ti gibi bir ekran kartını besleyebiliyor.

Teşekkür ederim kardeşim ?

Kardeşim birde benim anakartim overclock için uygun mudur

Son düzenleme:

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Teşekkür ederim kardeşim ?

Kardeşim birde benim anakartım overclock için uygun mudur

Hayır maalesef yapman çok zor şöyle iyi biliyorsan 0.30 Ghz filan yükseltebilirsin belki daha fazlasını (iyi bir soğutucuyla) yani belli olmaz deneye deneye git işlemci sıcaklığın 80 dereceyi geçmesin yeterki onun dışında yapabileceğin en yüksek Ghz değerine ulaşmaya çalış mesela 0.01 Ghz arttır aç pc yi açıldı mı sonra bi kere daha 0.01 Ghz arttır böyle böyle git biraz uğraşırsın ama güzel sonuç elde edersin.(Bu işler hakkında bir fikrin yoksa çok oynama orada voltaj değerlerini yanlış verebilirsin ya da internetten bir çok forumdan okuyarakta işini görücek kadar bilgi edinebilirsin :) )

Buyur baştan bir oku hepsini bir anla sonrasında uygulamaya geç ve uygularken yedek laptop yada telefon var ise aç koy masaya orada yazanları adım adım yap.

Ha çok korkma bu işlemi yaparken yok yanar yok patlar bunlar eskidendi şimdi böyle durumlarda pc kendini kapıyor zaten o konuda rahat ol.
Overclock (Hız Aşırtma) Nedir? Nasıl Yapılır? ⋆ Bilgiustam

Akif Eren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11

Hayır maalesef yapman çok zor şöyle iyi biliyorsan 0.30 Ghz filan yükseltebilirsin belki daha fazlasını (iyi bir soğutucuyla) yani belli olmaz deneye deneye git işlemci sıcaklığın 80 dereceyi geçmesin yeterki onun dışında yapabileceğin en yüksek Ghz değerine ulaşmaya çalış mesela 0.01 Ghz arttır aç pc yi açıldı mı sonra bi kere daha 0.01 Ghz arttır böyle böyle git biraz uğraşırsın ama güzel sonuç elde edersin.(Bu işler hakkında bir fikrin yoksa çok oynama orada voltaj değerlerini yanlış verebilirsin ya da internetten bir çok forumdan okuyarakta işini görücek kadar bilgi edinebilirsin :) )

Buyur baştan bir oku hepsini bir anla sonrasında uygulamaya geç ve uygularken yedek laptop yada telefon var ise aç koy masaya orada yazanları adım adım yap.

Ha çok korkma bu işlemi yaparken yok yanar yok patlar bunlar eskidendi şimdi böyle durumlarda pc kendini kapıyor zaten o konuda rahat ol.
Overclock (Hız Aşırtma) Nedir? Nasıl Yapılır? ⋆ Bilgiustam
Az çok bi bilgim var biraz daha detaylı arastirirsam yaparım ilgilendigin için teşekkür ?

Akif Eren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Kardeşim ben overclock yaptım internet ten de araştırdım FX 4100 overclock a açık bir islemciymis bunun için sadece xcarpanini arttirmam yetiryormus bende işlemi uyguladim 4.0ghz oldu fakat dxdiag ve bilgisayar özelliklerine girince 4.0 olarak gorukuyor ama CPU-Z ye girdiğimde 3.7 olarak gozukuyor bu konuda bir fikrin varmı yardımcı olursan sevinirim ?

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
FX 4100 çarpanla overclock yapıldığını bilmiyordum,açıkcası bu konuda çok şanslısın :)
Herneyse tabiki yardımcı olurum şimdi sen o çarpanı kaç yaptın mesela orda 200mhz yazar sen bu çarpanı X20 yaparsan 4000Mhz çıkar bu da demek oluyor ki 4.00Ghz de çalışacak.Senin onu kaç yaptığını yazmanı istiyorum bu şekilde garanti bir şekilde kaça overclockladığını öğrenebiliriz :)

Ha şunu belirtmek istiyorum bilgisayarındaki en yüksek grafikli oyunu bi kaç saat oyna ve aşağıda cpu temp programını açık tut sıcaklıklara iyi bak pc boştayken diyelimki 60 derecede çalışır ama oyun onu orlarsa 85-90 a çıkar bu değerler iyi değerler değil bunlara da bir göz at

Akif Eren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
FX 4100 çarpanla overclock yapıldığını bilmiyordum,açıkcası bu konuda çok şanslısın :)
Herneyse tabiki yardımcı olurum şimdi sen o çarpanı kaç yaptın mesela orda 200mhz yazar sen bu çarpanı X20 yaparsan 4000Mhz çıkar bu da demek oluyor ki 4.00Ghz de çalışacak.Senin onu kaç yaptığını yazmanı istiyorum bu şekilde garanti bir şekilde kaça overclockladığını öğrenebiliriz :)

Ha şunu belirtmek istiyorum bilgisayarındaki en yüksek grafikli oyunu bi kaç saat oyna ve aşağıda cpu temp programını açık tut sıcaklıklara iyi bak pc boştayken diyelimki 60 derecede çalışır ama oyun onu orlarsa 85-90 a çıkar bu değerler iyi değerler değil bunlara da bir göz at
Kardeşim ben x20 yaptım ve 4.0ghz de çalışıyor gozukuyor oyun da oynamistim deneme amaçlı ? Crysis 3 oynadım yaklaşık 1.5 saat (orta grafik ayarlarında) sıcaklığın 65 derecenin üstüne çıktığını görmedim. ?

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Açar diyebilirim şöyle 30-40 fps ile idare edebilirsin (bilmiyorum bilgin varmı ama 30 fps diye üzülme 30 fps de gayet akıcı bir görüntü sunar illa 60 fps ye takılma 30 fps yeterli olur) :)

Biraz para biriktirip mevcut ekran kartını satarsan 700-800 tl ye güzel ekran kartları var 2. el piyasasında hem daha yeni oyunlarıda oynama şansın olur :)

MrKadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
371
Drop yaşamazsan bi sıkıntı olmaz

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
overclockladı 4.00 ghz yaptı ucundanda olsa idare eder fx 4100

Akif Eren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Valla artık denicez ? sonuçları size haber veririm ?

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Hadi bakalım hayırlısı (300. mesajımıda sana kullanmış oldum :) )

Akif Eren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Hadi bakalım hayırlısı (300. mesajımıda sana kullanmış oldum :) )
Evet birazcık geç oldu fakat sonunda yükledim ve oynadım 1080p ve düşük ayarlarda akıcı bir şekilde 40-45 FPS de sonuç aldım tekrardan yardımlarınız ve destekleriniz için teşekkür ederim ? sorunsuz bir şekilde oynayabiliyorum CPU sıcaklığı 1.5 saat oynayinca 70 dereceyi gördü yinede herhangi bir donma takılma gormedim.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Önemli değil güle güle oyna senin adına sevindim :)
Haline şükret gta 5 i en en en düşük ayarlarda oynayamayacak kadar kötü bir bilgisayarım var :D

Akif Eren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Önemli değil güle güle oyna senin adına sevindim :)
Haline şükret gta 5 i en en en düşük ayarlarda oynayamayacak kadar kötü bir bilgisayarım var :D
Valla kardeşim Allah benim bilgisayarından kat kat daha iyilerini almayı nasip etsin. Bende buralara geldiysem senin sayende ?

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Teşşekkür ederim :) Bende bu forum sayesinde bukadar bilgiye sahip oldum yaklaşık 1 yıldır bu forumdayım ve okuyoraka bilgisayar donanımı ve yazılımı bakımından birçok şey öğrendim.