Yardım Bilgisayarım aşırı ısınıyor

Bu konuyu okuyanlar

astraldede

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
1628460377141.png

bilgisyaar oyun oynarken falan 85- 90 dereceye çıkıyor ve buyüzden bilgisayar çok güçlü olsada oyunları maks orta grafiklerde bile 20 fps falan oynayaibliyorum (daha kötü bilgisayarlı arkadşaım hepsini ultrada 60fps oyunyor)

muz yicektim soğuktu ısınsın diye bilgisayarın arkasına koydum 3 4 dakka sonra aldım muz yanmış lan muz yanmış simsiyah

fan aldım hep son güçte çalışıtırıyorum ama olmuyo ne yapmalıyım ben bu bilgisayarı nasıl soğuturum

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,609
Termal macunu yenilettir ve laptopun içi tozluysa temizlettir. Hızı görceksin :)

___Melissa

Asistan
Reaksiyon puanı
71
80 90 derecede oyun oynaman garip geldi. Muzun yanması çok normal değil mi hem durdukça kararır ısı da etki etmiş işte. Yanmış demeyelim kızarmış :)

Arkaplan işlemlerini kontrol et ve ayrıca bu durum ne zamandan beri var ?

Routinues

Asistan
Reaksiyon puanı
168
Ekli dosyayı görüntüle 160949

bilgisyaar oyun oynarken falan 85- 90 dereceye çıkıyor ve buyüzden bilgisayar çok güçlü olsada oyunları maks orta grafiklerde bile 20 fps falan oynayaibliyorum (daha kötü bilgisayarlı arkadşaım hepsini ultrada 60fps oyunyor)

muz yicektim soğuktu ısınsın diye bilgisayarın arkasına koydum 3 4 dakka sonra aldım muz yanmış lan muz yanmış simsiyah

fan aldım hep son güçte çalışıtırıyorum ama olmuyo ne yapmalıyım ben bu bilgisayarı nasıl soğuturum
Herhangi bir crack li oyun falan indirdiysen pc ne mining virüs bulaşmış olabilir.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
İçini temizleyip termal macun yenilemelisin.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Ekli dosyayı görüntüle 160949

Dostum;
1-Kaliteli Bir Termal Macun ile İşlemci ve GPU'nun macunları yenilenecek.

2-Kasa ve Fan tozları temizlenecek.

3-Aldığın fan çok güçsüz büyük ihtimalle.
Model nedir ? İyi değil ise,Vakumlu+Normal Fan al.

astraldede

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Termal macunu yenilettir ve laptopun içi tozluysa temizlettir. Hızı görceksin :)
yeniletip temizletmiştim içini,bir kaç gün etki etti sadece.her hafta yapcak değilim bun sonuçta
Mesaj otomatik birleştirildi:

80 90 derecede oyun oynaman garip geldi. Muzun yanması çok normal değil mi hem durdukça kararır ısı da etki etmiş işte. Yanmış demeyelim kızarmış :)

Arkaplan işlemlerini kontrol et ve ayrıca bu durum ne zamandan beri var ?
bilgisayar ikinci el 5 6 yıllık.1 yıldır bende ve 1 yıldır böyle.
arkaplan işlemlerinin bu konuyla ilgisi olduğunu düşünmüyorum 32gb ram var

Herhangi bir crack li oyun falan indirdiysen pc ne mining virüs bulaşmış olabilir.
zamanında bitcoin minerlar vardı.şuan temiz.

Dostum;
1-Kaliteli Bir Termal Macun ile İşlemci ve GPU'nun macunları yenilenecek.

2-Kasa ve Fan tozları temizlenecek.

3-Aldığın fan çok güçsüz büyük ihtimalle.
Model nedir ? İyi değil ise,Vakumlu+Normal Fan al.
normalde bir fan vardı ama o çok küçük geliyordu laptop çok ağır altında eziliyordu diye yeni bir tane aldım .markasını falan bilmiyorum ama daha güçlü bir fan oyun oynarken etki ediyor ama aşırı düşük fps i düzelitoyr normal düşük fps olayı kalıyor.180tl civarı bir fandı

Ozan Refahiyeli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Kesinlikle kasanın içini temizle al bir fön makinesi çık balkona içine tut. Bir de arka planda çalışan uygulamaları bir kontrol et kapat hepsini.