Bilgisayarım açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

hendi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba son 1 aydır birkaç tane internet sitesi birden açtığımda bilgisayarım devamlı betik uyarısı veriyordu ve aşağıdaki gibi bir uyarı çıkıyordu bu süreç esnasında bilgisayarım öylece kalıyor ve bir işlem yapamıyordum sonrasında belli bir zaman sonra çalışmaya devam ediyordu. Tarayıcı olarak Mozilla firefox kullanıyordum. Ayrıca bilgisayarım 20-25 dakika kadar açık kaldıktan sonra kapanıyordu.(bu süre aynı anda açık olan site sayısına ve youtube den aynı anda mesale bir kaç videoya birden baktığımda değişiyor ve daha da kısalıyordu).Kapanır kapanmaz hemen power düğmesine bastığımda fan sesi geliyor ama bilgisayar açılmıyordu.Birkaç defa denesemde olmuyordu.Ama bir dakika kadar durduktan sonra açmak istediğimde sorunsuz açılıyor ama sonrasında belli bir süre sonra tekrar kapanıyordu.Dün itibariye bilgisayarım artık açılmıyor.Şöyleki power düğmesine basıyorum çalışmaya başlıyor kullanıcı seçimi yapmam gereken mavi ekrana gelmeden bilgisayar kendini resetleyip yeniden başa dönüyor.Ne yapabilirim tavsiyesi olan var mı?Açıkcası bilgisayardan da pek anlamıyorum.Ama basit bir şekilde anlatılırsa belki deneyebilirim diye sormak istedim.Teşekkürler

Uploaded with ImageShack.us

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Sisteminiz, marka model verebilir misiniz? Dizüstü müdür?

hendi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarım dizüstü değil. 8 yıldır kullanıyordum. Marka: PRO2000, İşlemci: Pentium D 805 2,66 Ghz 64 Bit Çift çekirdek, Ana Kart:ATI 775 PCI-E DCR2, Bellek: 2*512Mb DCR2 , İşletim sistemi: Windows XP Home Türkçe. Bugün bilgisayarımı iş yerine getirdim.Kasanın içine hava tuttum.Gerçekten çok tozlanmış. 8 yılın tozu içinde bayağı bir birikmiş.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
pek anlamam ama benim düşüncem işlemci ısınmasından kapanmış sürekli, sen açmakta ısrar edince de yanmış olabilir

forumibo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Usta bi ara bizim arkdaşda böle bi hata ile karşılaşmış heralde sistemsem bişi değil firefox hatası idi diyor ve yeniden kurunca düzelmişdi dio arkdaş bence sen firefoxu kardır da chrome kur öle bi dene

hendi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaptığım araştırmalara göre betik uyarısı Firefox veya eklentilerinin güncel olmamasından veya çok eklenti yüklü olmasından kaynaklanabiliyormuş.O sonraki çözüm.Önce bilgisayarımı sorunsuz bir şekilde açabilmeliyim.Bilgisayar açılmıyor ki Firefox'u yeniden kurabileyim yada başka bir tarayıcı kullanayım.

Bilgisayarı açtığımda çalışmaya başlıyor. Kullanıcı seçimini yapmam gereken mavi ekran gelmeden kendini resetleyip başa dönüyor.Güvenli Modda da açılmıyor.Başka tavsiyesi olan var mı?

Bu forumda okumuştum Hiren Boot diye bir CD oluşturulup bilgisayar açılabilirse harddiskdeki bilgilerin kurtarılma imkanı oluyormuş. ya da diğer bir alternatif DR.Web Live CD Live USB diye bir şeyi USB Belleğe yükleyip ordan açmayı denemekde bir çözüm alternatifiymiş.Bu konularda bilgisi olan varsa paylaşmasını rica ederim.Teşekkürler

Serkan Bey

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Powerine bir baktır istersen. Benimde başıma gelmişti. Bilgisayar açılmıyordu. Poweri yanmış.

hendi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki Power yandığında bilgisayar hiç mi açılmaz mı yoksa benimki gibi açılıp kendini resetler mi?

Abdurahman

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Sorununu kasayı görmeden anlamak pek mümkün değil. 1 CPU ısınmasından dolayı PC Kapanıyor olabilir. 2 PowerSupply nedeniyle bu sıkıntıyı yapabilir. 3 Anakart ile ilgili bir arıza olabilir. 4 USB girişlerde kısa devre olabilir vs.vs liste uzayıp gider. Kasanızı işten anlayan bi ustaya gösterin.

hendi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hiren Boot CD'si ile bilgisayarımı açmak istediğimde bilgisayar direkt açılıyor mu?yoksa Bios ayarlarında bir değişiklik mi yapmam gerekiyor.Gerekiyorsa nasıl yapmalıyım ki Bilgisayar açılışta direk cd'yi görsün?

bahadiroz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
pek anlamam ama benim düşüncem işlemci ısınmasından kapanmış sürekli, sen açmakta ısrar edince de yanmış olabilir
aynen termal macunları 8 yıldır değiştirmiyor iseniz o macunlar taş gibi olmuştur ondan dolayı ısınıyordur arkadaşında dediği gibi yanmış olabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorununu kasayı görmeden anlamak pek mümkün değil. 1 CPU ısınmasından dolayı PC Kapanıyor olabilir. 2 PowerSupply nedeniyle bu sıkıntıyı yapabilir. 3 Anakart ile ilgili bir arıza olabilir. 4 USB girişlerde kısa devre olabilir vs.vs liste uzayıp gider. Kasanızı işten anlayan bi ustaya gösterin.
bu arkadaşında dediği gibi kısa devre olabilir çünkü bilgisayarlar kısa devre olduğunda yanmazlar sadece kapanırlar ama şöylede bir şey varki konuyu açan arkadaş bize arkadaki işlem sayısına bağlı değişirdi diyor yani sorun hala işlemcide yazılımsal sorun olamaz çünkü pc hiç açılmadığıda oluyormuş o yüden sen işlemcine bi baktır

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
aynen termal macunları 8 yıldır değiştirmiyor iseniz o macunlar taş gibi olmuştur ondan dolayı ısınıyordur arkadaşında dediği gibi yanmış olabilir

bu arkadaşında dediği gibi kısa devre olabilir çünkü bilgisayarlar kısa devre olduğunda yanmazlar sadece kapanırlar ama şöylede bir şey varki konuyu açan arkadaş bize arkadaki işlem sayısına bağlı değişirdi diyor yani sorun hala işlemcide yazılımsal sorun olamaz çünkü pc hiç açılmadığıda oluyormuş o yüden sen işlemcine bi baktır
Konu tarihine baktınıız mı ?

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760

Lütfen geçmiş konulara mesaj yazmayın. Yardım isteyen arkadaşların konularının aşağı düşüyor.