Bilgisayarım 2-3 saat bir reset atıyor yardım edin lütfenn..

Bu konuyu okuyanlar

pcteacher55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler arkadaşlar. Beni bir firmadan bilgisayar parçaları sipariş ettim.. anakart,ram,işlemci,hdd,psu,dvd-rw, vb.. ama bir sorun var ben bilgisayarı topladım herşeyi tam anlamıyla kasaya yerleştirdim ve üstüne windows 7 kurup driverlerini bile yükledim.
1-2 gün sonra bilgisayar kendini resetlemeye başladı
"Power supply surges detected during the previous power on Asus Anti-Surge was triggered to protect system from unstable power supply unit
Press F1 to Run SETUP
Press F2 to load default values and continue
"
böyle bir hata ile karşılaştım ve biostan anti-surge özelliğini disabled yaptım bu hata gitti ben bu yüzden kapanıyor zannediyordum fakat değilmiş yine resetlemeye devam etti ve ediyor...
sistemin:
işlemci:
Intel Dual Core E5700 3.00 GHz 800MHz 2MB 775p
anakart:Asus P5G41T-M LX G41 / DDR3 1333 S+V+GL+16X 775pin
ram:Kingston 2 GB 1333 MHz DDR3 RAM CL9
hdd:Samsung 160 GB 7200 8MB SATA2
psu: Redrock 300W PFC 24 Pin Güç Kaynağı(300w diyor ama 220w gösteriyor cihazda)
not: yazıcı,speaker,klavye,mouse,bunlar usb ile çalışıyor ve hepsi anakrta bağlı..ben psudan diyorum ve kesin öyledir ve bu sistemi için psu gereksinimi nedir.sizin önerileriniz nelerdir.. şimdiden yardım eden herkese teşekkür ediyorum...

Bu®ak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
powerın gücü yetmeyebilir sistemi çalıştırmaya başka bi powerla denemeni tavsiye ederim. ekran kartın yoksa 300 watt yeterli olması lazım.

pcteacher55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekran kartı yok redrock 300w 12cm fan ama işte ne bileyim... garantiden başka birtane bu güç kaynağı yetmiyor.

haldunaksoz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
powerda yada anakartta herhangi bir ısınma varmı reset attığında elinle kontrol edebilirmisin? ısınma yoksa psudadır sorun. bi power bulup test etmen lazım. çünkü 300 watt o sistem için yeterli.