Bilgisayarı açınca ssd ortalama yanıt süresi bi anda artıyor

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Bir yandan korkuyorum bir yandan istiyorum bu olay garanti kapsamına falan girermi sistemi toplu bir şekilde aldım hatta ilk sistemi aldığımda pc kanaıp açılıyordu 10 dk da bir
bilemiyorum garanti kapsamında olupp olmadığını
Mesaj otomatik birleştirildi:

bence ilk önce format at baktın sorunlar devam ediyor garantiye yolla vakit kaybetmeden :)
katılıyorum

144hz Kaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

Salih Yedidal

Asistan
Reaksiyon puanı
145
Tamamdır

Şey yapsam olur mu bir yerde görmüştüm diski sıfırlamadan win sürüm değiştiryordu onu yapsam düzelir mi
dostum biçimlendirerek format atmakla win içinde format atmak arasında farklar var.Zor birşey değil yaparsın :D

144hz Kaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
dostum biçimlendirerek format atmakla win içinde format atmak arasında farklar var.Zor birşey değil yaparsın :D
Zor birşey değil biliyorum daha öneceden 2 kere format attım pcnin zarar gördüğünü düşünüyorum ve dosyaları silemeden de format attım o yüzden formattan kaçıyorum :/

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,766
258 gb boş 218 gb kullanılmış yazıyor
SSD doluluğunuz da az, işletim sistemi kaynaklı sorun olabilir. Acaba donanımsal bağlantısı sağlam mı? Kararsız sorunlu bir kablo ile bağlı değil değil mi? Eğer sorun yoksa yukarıdaki çözümleri önereceğim.

144hz Kaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
SSD doluluğunuz da az, işletim sistemi kaynaklı sorun olabilir. Acaba donanımsal bağlantısı sağlam mı? Kararsız sorunlu bir kablo ile bağlı değil değil mi? Eğer sorun yoksa yukarıdaki çözümleri önereceğim.
kararsız sorunlu kablo nedir ?

Size şey sormak istiyorum SysWoW64 dosyaları nedir bilgisayar açıldığında bunlar açılıyor bunları kapatma ihtimalim yok mu

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,766
Size şey sormak istiyorum SysWoW64 dosyaları nedir bilgisayar açıldığında bunlar açılıyor bunları kapatma ihtimalim yok mu
SysWoW64, system32 isimli klasörün 64 bit versiyonu olandır. Sistem çalıştırılırken çalıştırılacak dosyaları tutar. Bu klasöre dokunmamanız gerekir.

Bu soruları soruyorsanız sizin windows işletim sisteminizde dosyalarla oynadığınızı düşünmeye başladım. Bence siz bir format atmalısınız,

kararsız sorunlu kablo nedir ?
katlanmış kesilmiş, kopmuş yani fiziksel olarak kötü durumda demek istedim.

144hz Kaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
SysWoW64, system32 isimli klasörün 64 bit versiyonu olandır. Sistem çalıştırılırken çalıştırılacak dosyaları tutar. Bu klasöre dokunmamanız gerekir.

Bu soruları soruyorsanız sizin windows işletim sisteminizde dosyalarla oynadığınızı düşünmeye başladım. Bence siz bir format atmalısınız,

he kablolardan sorun yok

yani hiç o tür dosyalarla oynamadım 4kvideo download kullanıyorum YouTube dan video indirmek için arkadaşım bazen videoları system32 ye atabiliyor dedi ondan şüpheleniyorum

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,766
yani hiç o tür dosyalarla oynamadım 4kvideo download kullanıyorum YouTube dan video indirmek için arkadaşım bazen videoları system32 ye atabiliyor dedi ondan şüpheleniyorum
Kesinlikle format atmanızı öneriyorum. Sadece ssd sağlığı için değil, sistem dosyaları bozulmuş olabilir. O klasör ayıklayarak düzeltilmemeli.

144hz Kaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Kesinlikle format atmanızı öneriyorum. Sadece ssd sağlığı için değil, sistem dosyaları bozulmuş olabilir. O klasör ayıklayarak düzeltilmemeli.
sanırım sorunu buldum o kadar fazla discord açılmıoyrmuış ki o yüzden sanırım ama discordun systemwow64 ün içinde ne işi var
1612856811947.png

sanırım dediğiniz gibi tek çare format sistem onarma yaptım daha doğrusu yapamadım böyle bir hata ile karşılaştım

Ekli dosyalar

• IMG_20210209_110855.jpg
    IMG_20210209_110855.jpg
    196.2 KB · Görüntüleme: 86
Son düzenleme: