Bilgisayarı açınca ssd ortalama yanıt süresi bi anda artıyor

144hz Kaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bilgisdyarı açınca kaynak izleyicisini açıoyrum bir sürü discord oluyor ve yanında Syswow64 bişiler yanında da .dll oluyor bende başlangıçtan discordu kapatıp deneyim dedim yine aynı sorun ile karşılşatım geçenlerde windwos güncelleme yapmıştı birde yanında kullanıcının isteği ile inen güncellemelerden geldi bende maksat pc güncel olsun diye kabul ettim ve indirdim sanırım sorun o gündür var ama ben daha yeni fark ediyorum bilen varsa lütfen yardım etsin

sorunu tam olarak anlatamadıysam özür dilerim

144hz Kaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

144hz Kaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
O zaman yeni bir ssd alma vakti geliyor gibi
Kanka pc yi ağustos da aldım garantiye versem olur mu snece yani garanti kapsamaına girer mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

O zaman yeni bir ssd alma vakti geliyor gibi

Ya da bir format atın belki düzelir
Kanka pc yi aldıpımda crackli oyun yüklemiştim korkuma hem sistem geri yükleme yaptım bide format attım yani diskin yıpranmasını pek istemiyorum

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,766
Firmware güncellemesi varmı kontrol eder misiniz?
Ayrıca ssd nizin marka model belirtebilir misiniz?
Anakart hangi çipset kullanıyorsunuz ?

144hz Kaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Firmware güncellemesi varmı kontrol eder misiniz?
Ayrıca ssd nizin marka model belirtebilir misiniz?
Anakart hangi çipset kullanıyorsunuz ?
Ssdim geil r3 512 gb modelim fireware güncellemesi hiç yok anakartımın kaç çipset olduğunu nerden öğrenebilirim

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Kanka pc yi ağustos da aldım garantiye versem olur mu snece yani garanti kapsamaına girer mi

Kanka pc yi aldıpımda crackli oyun yüklemiştim korkuma hem sistem geri yükleme yaptım bide format attım yani diskin yıpranmasını pek istemiyorum
Bence birkez daha format atın isoyu usbye yazıp,1 formattan bişi olmaz

144hz Kaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bence birkez daha format atın isoyu usbye yazıp,1 formattan bişi olmaz
Birde size şey sormak istiyorum bende bu deneyim sürümü var ve oyunlarda optimizasyon sorunları yaşıyorlarmış bende yaşıyorum bunu değiştirme ihtimalim var mı
1612852968136.png

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,766
Ssdim geil r3 512 gb modelim fireware güncellemesi hiç yok anakartımın kaç çipset olduğunu nerden öğrenebilirim
Yani işlemciniz nedir? amd ise b450, 550 vs. anakartınız nedir?
SSD sağlığınızı bir program ile ölçebilir misiniz?

Irıs von Everec

Profesör
Reaksiyon puanı
1,472
Oyunlarda optimizasyon sorununun bundan kaynaklanacağını sanmam ama oem kodlara bakabilirsiniz etkinleştirmek için.

144hz Kaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Yani işlemciniz nedir? amd ise b450, 550 vs. anakartınız nedir?
SSD sağlığınızı bir program ile ölçebilir misiniz?
R5 3500x işlemcim anakartım asrock b450m-hdv r40 ssd sağlığı için hd tune kullanıyorum bide crystl disck info kullandım sağlığı iyi gözüküyor

Oyunlarda optimizasyon sorununun bundan kaynaklanacağını sanmam ama oem kodlara bakabilirsiniz etkinleştirmek için.
oem kodları nedir bu konularda çok bir bilgim yok :D

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
R5 3500x işlemcim anakartım asrock b450m-hdv r40 ssd sağlığı için hd tune kullanıyorum bide crystl disck info kullandım sağlığı iyi gözüküyor

oem kodları nedir bu konularda çok bir bilgim yok :D
oem keyler ucuz windows lisanslarıdır

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,832
Bilgisdyarı açınca kaynak izleyicisini açıoyrum bir sürü discord oluyor ve yanında Syswow64 bişiler yanında da .dll oluyor bende başlangıçtan discordu kapatıp deneyim dedim yine aynı sorun ile karşılşatım geçenlerde windwos güncelleme yapmıştı birde yanında kullanıcının isteği ile inen güncellemelerden geldi bende maksat pc güncel olsun diye kabul ettim ve indirdim sanırım sorun o gündür var ama ben daha yeni fark ediyorum bilen varsa lütfen yardım etsin

sorunu tam olarak anlatamadıysam özür dilerim
SSD modeli nedir?

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,766
Firmware -Güncel
SSD sağlığı -İyi
Kronik sorunlu mu -Değil

ya sürücülerin bazıları yanlış yüklendi, yada windows yüklemesiyle ilgili bir problem var. İki çözüm önereceğim
1- Chipset dahil bütün sürücülerinizi kontrol edip gerekiyorsa silip tekrar yükleyebiilirsiniz.
2- Format atıp UEFI olarak sağlam bir sıfır kurulum yapmanız

144hz Kaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Firmware -Güncel
SSD sağlığı -İyi
Kronik sorunlu mu -Değil

ya sürücülerin bazıları yanlış yüklendi, yada windows yüklemesiyle ilgili bir problem var. İki çözüm önereceğim
1- Chipset dahil bütün sürücülerinizi kontrol edip gerekiyorsa silip tekrar yükleyebiilirsiniz.
Ekran kartı sürücümü falan her zaman güncelliyorum yani elimden geldiğince güncel tutmaya çalışıyoprum da diğer sürücüleri nasıl indireblirim

Firmware -Güncel
SSD sağlığı -İyi
Kronik sorunlu mu -Değil

bilgisayarı yeniden başlattım ve gerçekten pc yıpranmış adobe programlarını harici diske atıp formatlasama birşey olur mu

zor birşey değil yardımcı olabiliriz
Evet format atmaya karar verdim anakarta ssd ye ya da ekran kartı gibi sistem donanımlarına zarar gelmez değil mi

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Ekran kartı sürücümü falan her zaman güncelliyorum yani elimden geldiğince güncel tutmaya çalışıyoprum da diğer sürücüleri nasıl indireblirim

bilgisayarı yeniden başlattım ve gerçekten pc yıpranmış adobe programlarını harici diske atıp formatlasama birşey olur mu

Evet format atmaya karar verdim anakarta ssd ye ya da ekran kartı gibi sistem donanımlarına zarar gelmez değil mi
yok gelmez zarar

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,766
Birşey daha sorabilir miyim?
ssd doluluk oranınız nedir?