Soru Bilgisayardan cızırtı sesi gelmesi

Bu konuyu okuyanlar

Furknnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi tatiller herkese.Yaklaşık 2 hafta önce bilgisayar aldım ve çalıştırdığımda ufak bir cızırtı sesi geldi.Bir süre sonra geçer dedim fakat hâlâ o ses geliyor.Ses kasanın dibine girince geliyor.Aynı sorunla karşılaşıp çözen ya da bir bilen yazarsa sevinirim.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Ekran kartından yada psudan geliyordur. Muhtemel coil whine sesidir.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Güç kaynağı yani PSU'dan olabilir. Kasanın en altına bakıyorsanız sanırım öyledir. Bende de ileride yeni PSU aldığımda çöpe atacağım frisby diye ne olduğu belli olmayan şey var. Oyun oynasam da oynamasam da hep sesi geliyor. İnsanın başını ağrıtıyor. Sinir bozucu. Eski bilgisayarım da Zalman PSU vardı bunun gibi ses çıkarmıyordu. Bende de cızırtı gibi sesler de geliyor. Bin pişmanım aldığıma. Hata yaptım. Ben kullandım bozulmadı veya kullanıyorum iyi diyenlere kanmamak lazım. Bir oyun oynadığımda PSU kaç wattsa onu veremediği için bilgisayar kapanmıştı. Zaten o yüzden oyunda oynamıyorum çok.

Furknnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kasanın arasından değilde önünden geliyor yani hissiyatı öyle. Zırt zırt edip duruyor dalgalanır gibi. Daha yeniyim o yüzden video ekleniyor mu, nasıl ekleniyor bilmiyorum.