Bilgisayarda Kapanmama Sorunu

macellan44

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim sorunum bilgisayarı bazen başlattan kapattığım zaman bilgisayar kapanmıyor şöyleki,kasa fanlar falan çalışmaya devam ediyor,ekran kapanıyor ama ekranın ışığı çalışıyormuş gibi mavi yanıyor.Ama görüntü yok tabi.Açma kapama düğmesine bastığım zaman hiçbir tepki vermiyor.Ama reset düğmesine bastığımda bilgisayar normal olarak tekrar açılıyor.Bu hangi sebepten olabilir acaba?Bu durum ara sıra oluyor.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Yazılımsal bir sorun olabilir önceden oluyormuydu

bybilal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kapama yerine acaba uyku moduna girio olmasın format atmayı dene yada pencerecen :D

macellan44

Asistan
Reaksiyon puanı
0
KEMAL_5 dedi ki:
Yazılımsal bir sorun olabilir önceden oluyormuydu
Ben pc yi alalı 3 ay kadar oldu.Aldıktan 15 gün sonra açılmama problemi vardı pc nin anakartı garanti kapsamında değişti.Değiştikten sonra zaman zaman bu durum ortaya çıkmaya başladı.Ben de yazılımdan şüpheleniyorum.10 günde bir 1 haftada bir oluyo bu durum.Bazen uyku moduna aldığım zamanda kapanmıyo pc kasa çalışır vaziyette kalıyo.

pisho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Format atınız büyük ihtimal geçecektir.. Power tuşuna bastığınız gibi PC bazen kapanmayabilir.. eliniz o tuşun üzerinde 10 sn gibi kalırsa kapanacaktır.

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
İşletim sistemin ne? sanırım vistada böle bi sorun yaşanıyor..

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Tipik bir Vista sorunu idi bu ama XP'de hiç rastlamadım. Oluyorsada fazla büyütülecek ibrşey değil bilgisayarın güç ayarlarını denetim masasından kontrol et bakalım orada bir şeyler olabilir bu açılıp kapatmayla ilgili.

subarda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben xp kullanıyorum ve başlattan kapattığımda fan açık bir şekilde bekliyor her şey kapanıyor ama kasada bir çalışma en azından fanda çalışma söz konusu format ile geçmiyor buyuk ihtimal bir ayar yapmak gerekiyor ama bilimiyorum ben bilen yardım ederse sevinirim

eminoasit

Asistan
Reaksiyon puanı
0
power suppley den kaynaklanıyor ola bilir birde sistem usb lerini kapatmadığı zamanda yapa bilir bunun için sana bir link vereyim www.egelisim.net/prg/usb.reg bu dosya güvenlidir kendim hazırladım. Bunun genelde winxp de notebook ların kamera driver larını yükledikten sonra kapanma sorunu veren notebook ları için kullanıyorum...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
biraz geç oldu ama hala karşılaşanlar varsa ram'lerden bir tanesi bozuk çıktı sistemde bir sıkıntı yaratmıyor ama kasa kapanmıyordu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim bilgisayarda dakka başı kapanıp kendi kendine açılıyor bunun nedenini biliyorsanız söyleyin ve ne yapmamız gerek

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
forumdan bir arkadaşın da böyle bşr problemi vrdı kasayı ters çvirip te çözmüştü forumda arama yaparak bulabilirsiniz :)

Terapist

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kasa içi bağlantılarda problem oldugunu düşünüyorum ben