Bilgisayara yük binince sistem reset atıyor

ahmetsevimm

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Selamlar arkadaşlar. Elimde bir PC var sisteme yük binince sistem reset atıyor. OCCT ile işlemci testi yapınca 1 dakika dolmadan sistem reset atıyor. Bir çok yol denedim düzelmedi. Yaptıklarımı şu şekilde sıralayayım;
İşlemci ve Ekran kartı termal macun yenileme yaptım.
Farklı Ekran kartı taktım.
Farklı SSD taktım.
Farklı Power supply taktım.
Tüm driver ve Windows güncellemelerini yaptım.
Farklı prizde denedim.
Maalesef düzelmedi. Sistemi normal kullanırken sıkıntı olmuyor sıcaklık değerleri normal. Başına gelen varsa yada bilen yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.

Sistemde takılı olan bileşenler;
GT 1030
A320m Anakart
AMD Athlon X4 950
Samsung 870 Evo 250GB SSD

Diğer bileşenleri tam olarak bilmiyorum sistem benim değil. İhtiyaç olursa bakabilirim.

Saruhan0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81
Kullandığınız güç kaynakları kaç Watt idi?

WindStone

Profesör
Reaksiyon puanı
2,596
Selamlar arkadaşlar. Elimde bir PC var sisteme yük binince sistem reset atıyor. OCCT ile işlemci testi yapınca 1 dakika dolmadan sistem reset atıyor. Bir çok yol denedim düzelmedi. Yaptıklarımı şu şekilde sıralayayım;
İşlemci ve Ekran kartı termal macun yenileme yaptım.
Farklı Ekran kartı taktım.
Farklı SSD taktım.
Farklı Power supply taktım.
Tüm driver ve Windows güncellemelerini yaptım.
Farklı prizde denedim.
Maalesef düzelmedi. Sistemi normal kullanırken sıkıntı olmuyor sıcaklık değerleri normal. Başına gelen varsa yada bilen yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.

Sistemde takılı olan bileşenler;
GT 1030
A320m Anakart
AMD Athlon X4 950
Samsung 870 Evo 250GB SSD

Diğer bileşenleri tam olarak bilmiyorum sistem benim değil. İhtiyaç olursa bakabilirim.
yük altında ısı değerleri neler işlemcide sorun varsa normal.

ahmetsevimm

Asistan
Reaksiyon puanı
23

WindStone

Profesör
Reaksiyon puanı
2,596
Sistemde 500Watt kötü bir PSU var ilk ondan şüphe ettim sonrasında Cooler master 650Watt PSU taktım ama ondan değilmiş
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam 65 olmadan reset atıyor
bios ta sınır var mı? 65 olmadan reset atması çok saçma çünkü ısı sınırı var sanırım biosa filan bakabilirsiniz.

ahmetsevimm

Asistan
Reaksiyon puanı
23
yük altında ısı değerleri neler işlemcide sorun varsa normal.
Boşta 37 42 arası geziyor

bios ta sınır var mı? 65 olmadan reset atması çok saçma çünkü ısı sınırı var sanırım biosa filan bakabilirsiniz.
Valla anladığım kadarıyla baktım bi sorun göremedim hatta bios pili söküp takmayı denedim yine düzelmedi

Birde 2 hafta önce SSD bozuldu EVEREST marka kötü bi SSD takılıydı SSD değiştik Samsung 870 EVO taktık format attık ondan sonra bu hata başladı Önceki SSD bozulmadan önce arkadaş rahatlıkla kullanıyordu ısı değerleri felan sorun olmuyordu

Asus marka A320m anakart var sistemde dediğiniz olaya tekrar bakayım yönlendirebilirseniz

WindStone

Profesör
Reaksiyon puanı
2,596
Boşta 37 42 arası geziyor

Valla anladığım kadarıyla baktım bi sorun göremedim hatta bios pili söküp takmayı denedim yine düzelmedi

Birde 2 hafta önce SSD bozuldu EVEREST marka kötü bi SSD takılıydı SSD değiştik Samsung 870 EVO taktık format attık ondan sonra bu hata başladı Önceki SSD bozulmadan önce arkadaş rahatlıkla kullanıyordu ısı değerleri felan sorun olmuyordu

Asus marka A320m anakart var sistemde dediğiniz olaya tekrar bakayım yönlendirebilirseniz
testi sadece ssd için yapma şansınız var mı? aida64 te vardı sanırım bir bakar ısınız?

ahmetsevimm

Asistan
Reaksiyon puanı
23
testi sadece ssd için yapma şansınız var mı? aida64 te vardı sanırım bir bakar ısınız?
Yaparım ama hocam farklı SSD takıp denedim zaten sistem yine reset attı SSD de sorun olduğunu düşünmüyorum

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
Fanları kontrol et.
Başka prize tak.
PSU yenilemişsin ilk aklıma gelen psu'ydu. :)

WindStone

Profesör
Reaksiyon puanı
2,596
Cpu değiştirmeyi denedin mi? eğer bir bilgisayarcıya götürüp denemesini istersen deneyebilir.

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
Başka yapabileceğim birşey kalmadı zaten hocam öyle yapacağım mecbur
Bencede götür.Kasanın kapağı açıkken baktınmı fanlar duruyormu diye? Reset atmasının bir çok sebebi olabilir biz çözemeyiz. :D

ahmetsevimm

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Sorunu çözdüm tamamen benim hatam ilk başta aklıma gelmesi gereken şey en son geldi :) Bios güncellemesi yaptım sorun kalmadı çok eski Bios yüklüymüş :D Buda tecrübe oldu benim için bir daha böyle bir sorunla karşılaşırsam ilk Bios sürümüne bakacağım :) Hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim iyi forumlar dilerim.

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
Sorunu çözdüm tamamen benim hatam ilk başta aklıma gelmesi gereken şey en son geldi :) Bios güncellemesi yaptım sorun kalmadı çok eski Bios yüklüymüş :D Buda tecrübe oldu benim için bir daha böyle bir sorunla karşılaşırsam ilk Bios sürümüne bakacağım :) Hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim iyi forumlar dilerim.
Bios'uda güncellemişsindir diye demedim.Neyse geçmiş olsun. :D