Bilgisayara virüs bulaştırmadan USB belleği biçimlendirme

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
merhaba arkadaşlar benim eilimde bir tane virüslü olduğundan şüpheli olduğum usb bellek var ondaki virüsü pc ye geçirmedenn nasıl biçimlendirebilirin
Mesaj otomatik birleştirildi:

?

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
usbnin taktıktan sonra çalışmasını engellemenin bir yolu var mı

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092
Dostum bak cok basit usb bellegin icine girmeden direk bicimlendir bu kadar bea

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
usb belleğin çalışmasını engellemenin bir yolu var mı

windows defenderle felan

?

Bilen yok mu?

gerçekten kimse bilmiyor mu

Son düzenleme:

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092

windows defenderle felan

?

Bilen yok mu?

gerçekten kimse bilmiyor mu
Windows 10 kullaniyorsan tüm guvenlik onlemlerini aç
Virusun girmesi imkansiz ama bak windows 8.1 galan degil son surum windows 10 olmalı

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Windows 10 kullaniyorsan tüm guvenlik onlemlerini aç
Virusun girmesi imkansiz ama bak windows 8.1 galan degil son surum windows 10 olmalı
Sorunu çözdüm önce usbnin otomario çalışmasını engelledim denetim masasından sonra usb yi taktığım anda windows defender uyarı verdi diskinizdeki zararlı yazılımları kaldırıyoruz diye o bitince bir de garanti olsun diye biçimlendirdim

Sistemime virüs bulaştıysa da yakın zamanda format atmayı düşünüyordum zaten

daily.Chavo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,494
Kardeşim virüsü sen açmazsan bir şey olmaz Pc de antivürüs varsa bu kadar korkma çok fazla korkuyorsun virüsten zaten pc de banka kartı gibi kartlardan alışveriş yapmadıysan adam senin ne bilgini ele geçirecek

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092
Kardeşim virüsü sen açmazsan bir şey olmaz Pc de antivürüs varsa bu kadar korkma çok fazla korkuyorsun virüsten zaten pc de banka kartı gibi kartlardan alışveriş yapmadıysan adam senin ne bilgini ele geçirecek
bunu anlatmaya çalışıyorum abi yha.

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
509
Usb bellekteki virüsü içindeki dosya vb silmeden temizlemek mümkün mü bu konuyla ilgili link varsa atar mısınız arkadaşlar

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,349
Usb bellekteki virüsü içindeki dosya vb silmeden temizlemek mümkün mü bu konuyla ilgili link varsa atar mısınız arkadaşlar
(Canlı-Live) CD/USB üzerinden sistemi başlatıp USB Bellek'teki ilgili dosyaları almak daha sağlıklı olur.
Ya da Windows üzerinde iken (sistem temiz ise); Ayarlar'dan cihazlar için Otomatik Kullan özelliğini devre dışı bırakın ve Usb Bellek'i cihazına takın.
Sürücüyü, Windows Defender ve Malwarebytes (For Windows) ile tarayın.
7zip gibi bir dosya arşiv programı ile Usb Bellek'in takılı olduğu sürücüye erişin.
Dosya ismi, uzantısı ve boyutuna dikkat ederek kurtarmak istediğiniz dosyaları istediğiniz klasöre taşıyın.
Komut istemi üzerinden bazı komut satırlarıyla bazı (zararlı) dosya türleri listelenip silinebilir, Usb Bellek sürücüsündeki tüm dosyalardan sistem, salt okunur ve arşiv özniteliklerini kaldırıp tek tek bakmak gerekebilir. Çok fazla dosya içeriyorsa, Usb Bellek'i biçimlendirmeniz daha sağlıklı olur.

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
509
(Canlı-Live) CD/USB üzerinden sistemi başlatıp USB Bellek'teki ilgili dosyaları almak daha sağlıklı olur.
Ya da Windows üzerinde iken (sistem temiz ise); Ayarlar'dan cihazlar için Otomatik Kullan özelliğini devre dışı bırakın ve Usb Bellek'i cihazına takın.
Sürücüyü, Windows Defender ve Malwarebytes (For Windows) ile tarayın.
7zip gibi bir dosya arşiv programı ile Usb Bellek'in takılı olduğu sürücüye erişin.
Dosya ismi, uzantısı ve boyutuna dikkat ederek kurtarmak istediğiniz dosyaları istediğiniz klasöre taşıyın.
Komut istemi üzerinden bazı komut satırlarıyla bazı (zararlı) dosya türleri listelenip silinebilir, Usb Bellek sürücüsündeki tüm dosyalardan sistem, salt okunur ve arşiv özniteliklerini kaldırıp tek tek bakmak gerekebilir. Çok fazla dosya içeriyorsa, Usb Bellek'i biçimlendirmeniz daha sağlıklı olur.
Teşekkür ederim aslında içindi eski fotoğraflar var telefondan vs aktarılan hepsini kurtarmak istiyorum