Soru Bilgisayara format nasıl atabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

herchell

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Merhaba şu anda bilgisayarımda windows 8.1 pro yüklü bilgisayara format atmak istiyorum nasıl yapabilirim? Format attıktan sonra windows8'e dair ürün kimliği falan yazmam gerekiyor mu?

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Sistem uefili modernse key kaybı olmaz tabi key de orjinal olmalı. 8.1 için keyi 10 da çalışıyor muydu hatırlamıyorum. İmajı Microsoft sitesinden indirin mutlaka.

Reaksiyon puanı
8,023
Sistem uefili modernse key kaybı olmaz tabi key de orjinal olmalı. 8.1 için keyi 10 da çalışıyor muydu hatırlamıyorum. İmajı Microsoft sitesinden indirin mutlaka.
Orijinal Windows kullanıyorum her formatımda lisansımı istiyordu her seferinde kutudan lisans kodumu bakarak girdim nasıl kayıt ediyor söylerseniz biz de faydalanırız.

herchell

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Orijinal Windows kullanıyorum her formatımda lisansımı istiyordu her seferinde kutudan lisans kodumu bakarak girdim nasıl kayıt ediyor söylerseniz biz de faydalanırız.
bundan bir sene önce format attırmaya götürdüm bilgisayarcıya win7 atmıştı bir daha gittim bu sefer sahte windows 8.1 atmış mecburen yeni lisans aldım

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,966
ACPI'nın SLIC tablosuna yazılıyor. Yani, BIOS'a. Windows 7 için mesela SLIC 2.1 lazım. BIOS modlamak gerekebilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba şu anda bilgisayarımda windows 8.1 pro yüklü bilgisayara format atmak istiyorum nasıl yapabilirim? Format attıktan sonra windows8'e dair ürün kimliği falan yazmam gerekiyor mu?
Bilgisayarınızın özellikleri nedir? Windows'u üzerinden msinfo32.exe den SS atın.