Bilgisayara format atılmıyor (Windows Vista)

Bu konuyu okuyanlar

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Bu antivirüs programı adı altındaki virüsü merak ettim doğrusu neymiş nası bişeymiş... Bi Adı filan varmı???*

Ya bence hiç bulaşma çünkü nereden nasıl bulaştığı hiç belli değil ve hani bunu yapana helal olsun dedim direk :D. Aylar öncesinde benim başıma geldi. Ben kendi yaşadığım olayı anlatayım. İnternette iki sayfa açtım biri shiftdelete.net forum ve diğeri de cnet türkiye. Ya bu öyle bir şey ki ben hiç bir yere tıklamadım etmedim (! sadece sayfada yukarı aşağı tekerlekle inip çıkıyorum), bir anda ekranımda java yazdı sonra bir güzel bunu indirdi, kurdu ve taramaya başladı. Masaüstünde Antivirüs.exe diye geçiyordu ama arka planda birçok farklı şey çalışıyordu. Sonra sistem dosyalarını falan virüs diye gösterip silmeye kalktı. Ben bununla bayağı bir uğraştım en son sistemden tamamen temizledim ama emin olmadığım için format da attım.

Ben elektronik mühendisliği okuyorum, ertesi günü sınıfta bu konularda uzman arkadaşlarımla konuştum. İlk şaka sanıp inanmadılar falan, sonradan oha abi gibi laflar çoğaldı. Biri şey dedi: "Ya bu tür şeyler neden benim başıma gelmez çok merak ettim şimdi, ben olsam şöyle yapardım böyle yapardım." - dedim aman bulaşmasın pişman olursun :D İşin trajikomik yanı 1 hafta sonra aynı olay arkadaşın başına geldi. O da sadece internette gezerken bir anda aynı şeyler olmuş. Sonra benim anlattıklarımdan bildiği için program indirilirken bilgisayarını kapatmış hemen sonra gene de bir temizlik falan yapmış, bu şekilde kurtulmuş.

Demem o ki bence hiç bulaşma :D

alpaslanguler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sevgılı arkadasım vistanız orjınal degılse zor ılk sıstemın acılısındakı ana bılgısayarı paus yapın ana kart degerlerıne (bıos)bakın degerler uygunmu 2.cısı HDD bazan bozuk oluyor degıstırın. yenıden format atın sanırım faydalı molur dr.alp

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
biosa gir hdd bölümlerinde sata fonksiyonunu ahci moddan cıkartıp ide moduna al sata driverını tanımadıgından win7 kuramıyorsun ide moduna alırsan kurulumu yaparsın

bios_ahci.png

veya

BIOS-SATA-Mode.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeş benim pc windows 7 ama xp atmak istiyorum hata veriyor biostan herseyi karistirdim tekrar ayni hatayi veriyor lütfen yardim edin

Son mesajlar