Yardım Bilgisayara bagli cihazlarin calismamasi

Bu konuyu okuyanlar

hakancoskun4891

Müdavim
Reaksiyon puanı
757
Merhaba,

PCmi 1 ay önce araba ile uzun yoldan getirdim(hiç bir parcayi ayirmadim). Şu an ilk defa açıyorum. Ama pcnin ekrana goruntusu gelmiyor ve klavye mouse ve kulakliginda isigi yanmiyor. Ancak bilgisayarin fanlarinin isigi yaniyor. Sizce sorun nedir?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Kabloları söküp,tekrar takın.E.kartı ve ramleri de.

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Merhaba,

PCmi 1 ay önce araba ile uzun yoldan getirdim(hiç bir parcayi ayirmadim). Şu an ilk defa açıyorum. Ama pcnin ekrana goruntusu gelmiyor ve klavye mouse ve kulakliginda isigi yanmiyor. Ancak bilgisayarin fanlarinin isigi yaniyor. Sizce sorun nedir?
Yolculuk sırasında sarsılma olduysa ekran kartı zarar görmüş olabilir
Genellikle masaüstü pc ler kargolanırken ekran kartı çıkarılır çünkü sarsıldığı zaman ekran kartının slot içine giren kısmı kırılabiliyor

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,496
Ekran kartının bağlı olduğu pci express slotu zarar görmüş olabilir. Önce ekran kartını çıkartıp takmayı deneyin. Olmazsa anakartınızda başka pci express slotu varsa oraya takıp deneyin. Eğer yoksa, işlemcinin dahili görüntü birimi varsa direk anakarttan görüntü alarak açmayı deneyin. Anladığım kadarıyla pc açılıyor ama görüntü gelmiyor.

Justice✓

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhaba,

Büyük ihtimalle sorununuz anakarta, değiştirmeniz gerekebilir çözümü için.
Garantisi varsa değiştirin derim.

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Anakart onboard görüntü veriyor mu ? bence kuzey köprünüz veya chipsetiniz arızalı sıkıntı anakartta gibi duruyor .