Bilgisayar

Bu konuyu okuyanlar

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Verdiğin resmi daha bir dikkatli inceledim ve arkaplanda çok sayıda gereksiz programın sürekli çalıştığını farkettim. (ÖR: Winamp,Quicktme) Bu çalışan programlardan virüs programın hariç diğer herbiri güvenlik açığı oluşturmuş ve bilgisayarına virüs bulaşmış olmalı. Şimdi öncelikle şu gereksiz programları bir kapatalım. Bunun için;

Başlat => Çalıştır diyerek gelen çaıştır satırına "MSCONFİG" yazarsan sistem yapılandırma yardımcı programı başlayacak buradan => başlangıç sekmesine geç. Gördüğün ekranda sistemin açıldığında başlayan programların listesi mevcut
Antivirus programı haricinde (Avira AntiVir) hepsini devredisı bırak. Daha sonra uygula deyip çıkabilirsin. Sistemi yeniden başlatman gerekiyor. Şimdi sana daha daha önceden verdiğim FixBlast'ı (http://securityresponse.symantec.com/avcenter/FixBlast.exe ) indirip taratma yaparsan sorun bitecektir. Eğer olmas ise başka alternatifler bakarız. ;)

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Bilgisayarına virüs girmiş bu açık. a-squared programını kullanmanı tavsiye ederim.

Reaksiyon puanı
0
Bu bir arkadasimin da basina gelmisti. Yaygin bir virus maalesef... Tavsiye edilen fixblast isimli program muhtemelen sorunu cozecektir ama olmazsa da haber ver yine. Biz de fixblast kullanmistir diye hatirliyorum.

Bu arada msconfig'de başlangıç sekmesinden kaldırdığın programlar bundan sonra bilgisayarının açılmasıyla devreye girmeyecektir. Bunların içinde aktif olarak kullandığın programları kaldırmasan da olur.

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Dikkat ettiniz mi bilmem, Avira Antivirus yakalayamamış virüsü. ???

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
antivir yakalamamışmı ohh iyiki antivir kullanmıom yaşa McAfee

jZCaglar

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Ya bi kere bu işletim sistemi büyük bi ihtimail SP2 deil ! Böle pc kullananlara uyuz oluyorum heryer heryerde ! Format attıın zamanda pc kendi kendine kapanıyosa ekran kartının fanına bak durmuş olabilir..

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
jZCaglar dedi ki:
Ya bi kere bu işletim sistemi büyük bi ihtimail SP2 deil ! Böle pc kullananlara uyuz oluyorum heryer heryerde ! Format attıın zamanda pc kendi kendine kapanıyosa ekran kartının fanına bak durmuş olabilir..

Biraz sakin.. :) Sağ altta güvenlik merkezi simgesi görüyorum ben demek ki SP2 yüklü.

liseli_58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
YA VİRÜS YEDİNİZ NORTÖN ANTİ VİRÜS PROGRAMINI YÜKLE