Yardım Bilgisayar-yazılım mühendisliği için laptop tavsiyesi [10.000 bütçe]

Bu konuyu okuyanlar

khyras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle yazıma sizlere selam vererek başlamak istiyorum . Bildiğiniz gibi tercihler sona eriyor ve benim tercihlerim bilgisayar - yazılım mühendisliği alanları olmakta . Bu mühendislik dalları için bir laptop arayışındayım . Benim için bir laptopta olması gereken özelliklerin başında kullanım süresinin uzun olması ve hafif olması geliyor . Oyun oynamadığım için gaming laptoplar ağırlığı ve kullanım süresi kısıtlılığından ilgim dahilinde değil . Laptoplara göz gezdirdiğimde huawei markasının matebook 14 ve matebook d16 serileri hoşuma giderken bir yandan macbook air m1 bende buradayım diyor . Yazılım ile alakalı gerekli tüm programları bilmediğimden macbook un sorun çıkarabilme ihtimali kafamı karıştırıyor . Bilgisayar - yazılım mühendisleri ve öğrencileri uyumluluk konusunda ve laptop önerilerinde bulunursa gerçekten memnun olurum . Şimdiden teşekkürler .

Ahmet Yerli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Macbook Air M1 en doğru tercih olacaktır. Oyun kullanıcısı değilsiniz ve yaptığınız iş yazılım. MacOS zaten yazılımcılara hitap etmesiyle ön plana çıkan bir işletim sistemi.

khyras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Macbook Air M1 en doğru tercih olacaktır. Oyun kullanıcısı değilsiniz ve yaptığınız iş yazılım. MacOS zaten yazılımcılara hitap etmesiyle ön plana çıkan bir işletim sistemi.
M1 in programlarla uyumluluğu hakkında bilgileriniz nedir ? İnanın okurken sıkıntı yaşamak istemiyorum.

Ahmet Yerli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
M1 in programlarla uyumluluğu hakkında bilgileriniz nedir ? İnanın okurken sıkıntı yaşamak istemiyorum.
M1 çipler ilk çıktığı dönem gibi değil, bir çok uygulama sorunsuz olarak çalışıyor. Yazılımcılar için gereken temel uygulamalar zaten ilk çıktığında sorunsuzdu. Dikkat etmeniz gereken şey Autocad gibi uygulamalar kullanacak mısınız ve bunların uyumluluğu. Bu uyumluluğa bakabileceğiniz bir site vardı ama bulamadım şimdi.