Yardım Bilgisayar Xbox One kolunu görmüyor

Dontachi

Asistan
Reaksiyon puanı
243
Hepinize Merhabalar. Benim elimde bi xbox one kolu var. Kendi masaüstü bilgisayarım da bu kolu usb ile taktığımda xbox kolunu hiçbir şekilde görmüyor. (önceden görüyordu. Bilgisayarı 1 ay hiç açmamıştım.) Ne denediysem olmadı. Kolun bluetooth bağlantısı çalışıyor. Sorun tamda burda ki bugün sipariş ettiğim monster notebook geldi. Tüm sürücülerini kurdum ve notebookta denedim. Kol bluetooth ile bağlandı ancak usb ile notebooka taktığımda notebookta görmüyor. İşin tuhaf yanı şu ki kolu çıkarıp telefonumda ki dosyalara erişmek istesem. 2 Bilgisayarda bunu gene görmüyor ama şarj oluyorlar Bu neyden kaynaklı olabilir?

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
USB bağlantısı data göndermeyip sadece şarz için destek veriyor olabilir bununla ilgili bir hack çalışması oldu ise en son güncellemeye tabi olan kol artık sadece şarz için çalışır hale gelmiş olabilir ,aygıt yöneticisinden baktığınızda durum ne gibi görünüyor?

Ayrıca bunu bir inceleyin.

Son düzenleyen moderatör:

Dontachi

Asistan
Reaksiyon puanı
243
usb bağlantısı data göndermeyip sadece şarz için destek veriyor olabilir bununla ilgili bir hack çalışması oldu ise en son güncellemeye tabi olan kol artık sadece şarz için çalışır hale gelmiş olabilir ,aygıt yöneticisinden baktığınızda durum ne gibi görünüyor ?

Ayrıca bunu bir inceleyin.
Hocam inanın evde kafayı yiyorum. Aygıt yöneticisinde bluetooth kısmında bağlandığında gözüküyor. USB ile bağlandığında hiçbir şey yok ve tekrar bluetooth ile bağladığım da notebook xbox donatılarında kolu görüyordu ancak şimdi Xbox wireless Controller sürücü hatası yazıyor. Ayarlar>Cihazlar yerinde. İlk bağladığımda Işığı stabildi şimdi ise bağladığım halde yanıp yanıp sönüyor.

_emre_emre_

Profesör
Reaksiyon puanı
2,265
Driverlarınız güncel mi? :D:D:D

(aygıt yöneticisnden bakabilirsiniz.)

Son düzenleyen moderatör:

Dontachi

Asistan
Reaksiyon puanı
243
driverlarınız güncel mi :D:D:D

(aygıt yöneticisnden bakabilirsiniz)
Hocam hepsini teker teker güncelledim onunla alakası yok. Kol usb ile çalışmıyor bluethooth ile çalışıyor. Daha bugün gelen notebook bile görmüyor USB ile.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
hocam inanın evde kafayı yiyorum. Aygıt yöneticisinde bluetooth kısmında bağlandığında gözüküyor. USB ile bağlandığında hiçbir şey yok ve tekrar bluetooth ile bağladığım da notebook xbox donatılarında kolu görüyordu ancak şimdi Xbox wireless Controller sürücü hatası yazıyor. Ayarlar>Cihazlar yerinde. İlk bağladığımda Işığı stabildi şimdi ise bağladığım halde yanıp yanıp sönüyor.
Aygıt yöneticisinden ilgili sürücüyü önceki sürüme geri yükleme yaptınız mı?belki bir çözüm olur ayrıca üstteki cevabımda bir link verdiğim yerde söyle bir açıklama vardı dikkatimi çekti , bende de farklı bir oyun kolu var oyun oynamadığım zamanlarda sistem kurulumu kaldırıyor yeniden kurmam gerekiyor BT menüsünden

Unutmamanız gerekenler:
  • Xbox Kablosuz Oyun Kumandanızı bilgisayar ile kullandıktan sonra konsolunuzda kullanmak için oyun kumandanızla Xbox konsolunuzu yeniden eşitlemeniz gerekir. Bu işlemi kablosuz eşitleme düğmesini veya bir USB kablosu kullanarak yapabilirsiniz. Ayrıntılar için bkz:
    Xbox Kablosuz Oyun Kumandasını konsolunuza bağlama
  • Xbox Series X|S ile birlikte gelen Xbox Kablosuz Oyun Kumandası eşleştirilen bir Bluetooth cihazı ile Xbox konsolu veya Xbox Kablosuz kullanarak bir bilgisayar arasında kolay geçiş yapmanızı sağlayan bir özellik içerir. Oyun kumandası bir Bluetooth cihazına bağlıysa Eşleştirme düğmesine  çift tıkladığınızda oyun kumandası hemen bağlantısını eşleştirildiği son Xbox Kablosuz bağlantısına geçiş yapar. Eşleştirilen Bluetooth cihazına tekrar geçiş yapmak için, eşleştirme modunu başlatmak üzere Eşleştir düğmesini  basılı tutun. Oyun kumandası, kullanmakta olduğunuz Bluetooth cihazına otomatik olarak bağlanır ve bu sırada farklı bir Bluetooth cihazına, Xbox konsoluna ya da bilgisayara bağlanmak istemeniz ihtimaline karşı yeni cihaz arar. Oyun kumandası eşleştirme modundayken yakında başka bir cihaz bulamazsa, bir önceki Bluetooth cihazına bağlı kalır.
  • Oyun kumandası Bluetooth üzerinden bağlıyken bilgisayarda oyun oynarken oyun kumandası titreşim (veya “sarsıntı”) özelliği çalışmaz.