Bilgisayar Uzmanları !!!

ramcho07

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayar firmalarına danışan bazı müşterilerin trajikomik şikayetleri..

• Bir müşteri, üzerine 'toz koruyucusu' olduğunda mausu kullanmakta güçlük çektiğinden dert yanmış. Müşterinin 'toz koruyucusu' dediğinin, mausun plastik paketi olduğu ortaya çıkmış.
• Dell şirketinin bir müşterisi, bilgisayarının faks çekememesinden şikayet etmiş. 40 dakikalık bir telefon görüşmesi sonunda adamın kağıdı monitöre dayayıp 'gönder' tuşuna bastığı ortaya çıkmış.
• Bir IBM müşterisi dökümanı yazıcıya aktaramadığından şikayetçi olmuş. "Bilgisayar yazıcıyı görüyor mu? sorusuna karşılık; "Yazıcıyı bilgisayara çevirdim; ama hala görmüyor." cevabını almış.
• 'Yeni aldığım bilgisayar çalışmıyor.' diye Dell firmasını arayan kadın, "Sürekli ayak pedalına basıyorum; ama makineden hiç ses gelmiyor." demiş. "Ayak pedalı" dediği şeyin bilgisayarın mausu olduğu ortaya çıkmış.
• Bir IBM müşterisi bilgisayarının birinci disketi sürerken hiç zorlanmadığını , ikincide çok zorlandığını; ama üçüncüyü asla kabul etmediğini savunmuş. Kısa bir görüşmeden sonra müşterinin, ikinci ve üçüncü disketleri birinci disketi çıkarmadan arka arkaya disket yuvasına sokmaya çalıştığı ortaya çıkmış.

Erthon

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Eğitim şart olmuş bunlara :D