Bilgisayar topladım önerilerinize açığım

tooclose

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kasa: SilverStone Redline Serisi RL01B High Power 550W Güç Kaynaklı, 2xUSB 3.0 Portlu Mid Tower Kasa - 111,30$ - 203,12 TL (KDV Bizden!)
İşlemci: AMD FX-6100 Bulldozer AM3+ 14MB 3.3GHz Altı Çekirdekli İşlemci - 150,06$ - 273,86 TL (KDV Bizden!)
Anakart: MSI 880GMA-E35 (FX) AMD 880G AM3+ DDR3 Mikro ATX Anakart - 68,75$ - 125,47 TL (KDV Bizden!)
Bellek: Kingston HyperX 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit (2x4GB) - 73,50$ - 134,14 TL (KDV Bizden!)
Ekran Kartı: Asus HD7850 DirectCU II 2GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı (HD7850-DC2-2GD5) - 316,66$ - 577,90 TL (KDV Bizden!)
SSD: Kingston SSDNow V+200 Serisi 120GB 535-480MB/Sn 2.5" 9.5mm SATA3 SSD (SVP200S3/120G) - 136,25$ - 248,66 TL (KDV Bizden!)
Kart Okuyucu: Akasa SuperSpeed USB 3.0 Portlu, Çoklu Kart Okuyuculu 3,5" Panel (AK-ICR-14) - 28,35$ - 51,74 TL (KDV Bizden!)
Optik Sürücü: ASUS DRW-24B5ST SATA DVD-RW Optik Sürücü (Kutulu) - 32,63$ - 59,55 TL (KDV Bizden!)
Ek Kasa Fanı: SilverStone Air Penetrator AP121 Mavi Ledli 12cm Ultra Performanslı Sessiz Fan - 19,32$ - 35,26 TL (KDV Bizden!)
Ses Kartı: Creative Audigy Value SE 7.1 PCI Ses Kartı - 31,92$ - 58,25 TL (KDV Bizden!)

TL TOPLAM: 1767.95 TL

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Ne amaçla kullanacağına bağlı biraz ama uzuuuun bir süre iş görecektir.

m.Mypat

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İyi bir sistem.

Özellikle İntel işlemci seçmeyip FX-6100 seçmen çok çok daha iyi.

m.Mypat

Asistan
Reaksiyon puanı
0
i5-3570k almak isterim ama para kısıtlaması olduğundan dolayı bunu seçtim.

İntel işlemciler Amd lere göre çok pahalı.

Yani şimdi benimde seçme fırsatım olsaydı bende FX-6100 seçerdim.

i5-3570k
4 çekirdek
6 MB önbellek

FX-6100
6 çekirdek
14 MB önbellek

İnternet ortamına baktığınızda
i5-3570k performans için daha iyi gözükebilir.
Bana göre önbellek, cache hızı, çekirdek sayısı FX-6100 'ü daha iyi kılacak.

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Çipsetini 970 ve ya 990 al daha doğru bir tercih olur

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Oyun için olucak genelde.

Oyun ağırlıklı olacaksa ben her zaman intel + Nvidia seçerim.
AMD şöyle Ati böyle diyecek kişiler çıkacaktır da gerçekler ortada.
Oyunlara destek önemli etken nvidia + intel bu konuda daha önde.

Ancak genel amaçlı PC kullanımı, arada bir oyun ise
AMD + ATI iyidir fazlası ile iş görür.

Ben kendime toplayacak olsam çok sık oyun oynamayan birisi olaraktan kesinlikle AMD tercih ederim.
ATI sempatizanı olduğumdan da ATI tercih ederim.

S

SDN Anonim 291487

SDN Okuru

Ben kendime toplayacak olsam çok sık oyun oynamayan birisi olaraktan kesinlikle AMD tercih ederim.

Sana katılıyorum,sistemde gayet güzel. :)

YAREM

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yapabilirsen işlemciyi az bir fiyat farkıyla fx 8120 yap. Birde güç kaynagını 550 üzeri alki ileride ekleme yaptığında sıkıntı yaşatmasın.
Bu arada bende kesinlikle AMD FX taraftarıyım.Hiç bir zaman intele ısınamadım.

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2

Çok yanlış bilgiler edinmişsiniz, oyun ağırlıklı olunucaksa amd sistem önce tercih edilir. Fx-4100 ile i5-3570k karşılaştırdığımızda oyunlarda taş çatlasa 6-7 fps fark ettirir. Fakat birisi 250 birisi 500 tl. Aradaki 250tl fark ile 20fps fark edicek ekran kartı alabilirsiniz. Forumda yanlış bilgiler dağıtıyorsunuz.

Ati değil amd bu arada isim değişti sonuçta.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Çok yanlış bilgiler edinmişsiniz, oyun ağırlıklı olunucaksa amd sistem önce tercih edilir. Fx-4100 ile i5-3570k karşılaştırdığımızda oyunlarda taş çatlasa 6-7 fps fark ettirir. Fakat birisi 250 birisi 500 tl. Aradaki 250tl fark ile 20fps fark edicek ekran kartı alabilirsiniz. Forumda yanlış bilgiler dağıtıyorsunuz.

Ati değil amd bu arada isim değişti sonuçta.

Az önce bir başka konuda aynen şu sözü kullandım.
Misal Sony elektronik devi dersin ama her ürünü kaliteli değildir kimisi 5 para etmez ürünlerdir.

Intel > AMD

Eğer başta bunu kabul etmiyorsan tartışmanın amacı yoktur.
Ben spesifik olarak Intel i5 XXX modeli AMD-FX xxx modelinden iyidir demem.
İyi demem için en az 2-3 saat aralıksız internette araştırma yapmam lazım, kullanıcı yorumlarını, hatta ve hatta gerekirse ecnebilerle iletişim kurup "aga sen bunu kullanıyon da bu aletin hiç mi kötü tarafı yok diye" ısrarla sorar o şekilde karar veririm.

Bilmem olaya bakış şeklimi anlatabildin mi?

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Az önce bir başka konuda aynen şu sözü kullandım.

Intel > AMD

Eğer başta bunu kabul etmiyorsan tartışmanın amacı yoktur.
Ben spesifik olarak Intel i5 XXX modeli AMD-FX xxx modelinden iyidir demem.
İyi demem için en az 2-3 saat aralıksız internette araştırma yapmam lazım, kullanıcı yorumlarını, hatta ve hatta gerekirse ecnebilerle iletişim kurup "aga sen bunu kullanıyon da bu aletin hiç mi kötü tarafı yok diye" ısrarla sorar o şekilde karar veririm.

Bilmem olaya bakış şeklimi anlatabildin mi?

Ben intel kullanıyorum, ve biliyorum intelin amd den daha iyi performans verdiğine. Fakat oyun için öncelikli tercih AMD dir.

İntel işlemci ile amd işlemci arasında oyunlarda taşşşş çatlasa 10fps fark olur ki o da olmaz. Fakat aradaki dağ kadar farkla daha iyi ekran kartı alıp 20fps kazanırsın amd tarafında. Bu arada senin 2 saat araştırdığın şeyi ben aylardır araştırıyorum, benchmark testleri izliyorum, overclock videolarını izliyorum, inceleme yazılarını okuyorum belli başlı forumlarda tartışmalara giriyorum, işlemciyi gördüğüm an benchmark testine sokuyorum.

Rahatlıkla söyleyebilirim, intel daha performanslıdır fakat amd daha iyi f/p sunar. Amd nin 250tl lik işlemcisi intelinkinden üstündür.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Ben intel kullanıyorum, ve biliyorum intelin amd den daha iyi performans verdiğine. Fakat oyun için öncelikli tercih AMD dir.

İntel işlemci ile amd işlemci arasında oyunlarda taşşşş çatlasa 10fps fark olur ki o da olmaz. Fakat aradaki dağ kadar farkla daha iyi ekran kartı alıp 20fps kazanırsın amd tarafında. Bu arada senin 2 saat araştırdığın şeyi ben aylardır araştırıyorum, benchmark testleri izliyorum, overclock videolarını izliyorum, inceleme yazılarını okuyorum belli başlı forumlarda tartışmalara giriyorum, işlemciyi gördüğüm an benchmark testine sokuyorum.

Rahatlıkla söyleyebilirim, intel daha performanslıdır fakat amd daha iyi f/p sunar. Amd nin 250tl lik işlemcisi intelinkinden üstündür.

Dostum ben 2003 yılında overclock yapıyordum.
Senin o benchmark dediğin şeyleri yedik içtik biz.
3dmark 2001 ler 2003 2005 ler hepsinde yardırdık.
Allah'a çok şükür ORB 1# liğimiz de oldu vakti zamanında.

Senin aylardır araştırdığın şeyi ben yıllarca yaptım. Yıllarca forumlarda dolaştım, yıllarca overclock yaptım, yaptırdım, yapılırken izledim yardım ettim. Ben fantezi amaçlı overclock yapan tayfadaydım 2.5v ile çalışan DDR ramlere 5V veriridik OCZ ram boosterlar ile :)

Hani kalkıp benim bilgi birikimimi sorgulama diye anlatıyorum bunları.

Diğer konuya dönecek olursak AMD ile Intel arasında hiç bir zaman uçurum olmamıştır ki.
İşlemci testlerinde biliyorsun bir takım farklı testlere akılır.
Kimisinde Intel açık ara önde olur, kimisinde AMD önde olur, kimisi kafa kafaya gider.
Ancak genel olarak ele aldığında Intel hep önde.

Tamam AMD ucuz ve 3 aşağı 5 yukarı aynı performans ben zaten bunun aksini iddaa etmiyorum öyle olmasa zaten AMD nin adını ağzıma almam. Oyunlarda denk 2 cpu arasında Intel 1fps bile öndeyse ben Intel öneririm.
Adamın parası ekran kartı beni bağlamaz.
Konuda sorulan iyi işlemci + oyun anahtar kelime bunlar
Bana denseki 1500TL param var en iyi oyun PC si
işte o zaman senin dediğin olay devreye girer.

Burda bir kaç kişiye sistem önermiştim önceki mesajlarımdan bulabilirsin hiç Intel ve düşük VGA önermişmiyim bir bak.
Hep AMD ve iyi bir VGA
Çünkü oyunlarda CPU önemli değildir VGA önemli değildir.