Öneri Bilgisayar tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Ahmetglt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar gündelik ev ofis vb kullanım için dizüstü PC almayı düşünüyorum ancak modeller arasında kararsız kaldım. 12-13 bin bütçem var ve 13 veya 14 inç tasarımı ince güzel ve şık olmasını tercih ediyorum taşımak için de ideal olması açısından. Aklımda bi Apple MacBook air m1 256 GB var birde diğer modeller. Diğer modellerde ise 12, 13 bin bütçeye alınabilecek HP, Lenovo veya Asus marka İ5 işlemci 512 ssd 8 GB RAM PC ler mevcut. Linklerini aşağıya kopyalıyorum bana seçim yapmama yardımcı olursanız memnun olurum. Tabi Farklı öneriniz varsa ona da açığım.

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841

PersonalJes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ahmetglt senin sürekli kullandığın spesifik windows tabanlı bir programın yoksa kesinlikle macbook air m1 almalısın. 2017 yılında bende senin gibi macbook air ve windows tabanlı bilgisayarlar arasında kaldım ve windows tercih ettim. 4 yıllık deneyimim sonucunda windows bilgisayarım bir çöp kadar değersizken aynı yılın macbook air ı altın gibi değerini koruyor hala. Ve M1 işlemcili macbook air ın ekran kartı performansı rtx3090 dan üstün olduğunu Apple açık bir şekilde ifade ediyor ki, birde bu kadar yetenekli bir bigisayar cep telefonu kadar sessiz çalışıyor. Çünkü fan yok. Bu nasıl bir mühendislik yatırımı, bu nasıl bir ciddi yazılım gerektiriyor, anlatsam satırlar alamaz. Cinebench testlerindeki performansında zaten herşey ortada. Şuan benim 4 yaşındaki ultrabook inceliğindeki win bilgisayarımı fan sesi duymaktan bıktığım için kullanmak istemiyorum. Pil ve taşınabilirlik konusunda zaten macbook air zirvedeydi, üzerinde m1 de eklenince arayı açtı. Benim bilgisayarım HP Pavilion x360 14-BA101nt modeli ve 4 yıl boyunca hiç arıza vermedi ama 2. yılında pili bitti. İşin kötü yanı satış sonrası servis ağı vasat. HP Ankara servisi kendi ürünlerine bile biz bakmıyoruz diyecek kadar küstahlar. Bir önceki bilgisayarımda Asus tu ve sıfır bilgisayar sürekli donuyordu. 2 defa servise göndermeme rağmen sonuç alamadım. 10.000 tl lik bilgisayarı 5.000 ine yok pahasına sattım. Lanet olsun dedim. Şuan ben M2 işlemcili macbook air ı bekliyorum. Geri kalan bütün seçenekler böyle hikaye oluyor sadece.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son düzenleme: