Bu konuyu okuyanlar

ibrahim0909

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Coğrafi Bilgi Sistemleri mi Bilgisayar Programcılığı mı?
iki bölüm hakkinda merak ettigim sorular.
1.Nasil bir bölüm?
2. İş imkânları nasil?
3.Bu bölüme gitmeye değermi
4.dgs ile gecebilecek bölümler
5.bu sene. 4 yillik sinavdan umutlu degilim 2 yillik düşünüyorum mezuna kalip 1 sene daha stres yapmaya gerek var mi
6.Bilgisayar programcılığı tavsiye edermisiniz
7.bilgiasayar programcılığı mi coğrafi bilgi sistemleri. mi

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Asıl soru şu sen ne istiyorsun ve hangi okul hangi bölüm mezunusun?
Şunu da yazayım "coğrafi bilgi sistemlerini" ilk duyuyorum.

ibrahim0909

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asıl soru şu sen ne istiyorsun ve hangi okul hangi bölüm mezunusun?
Şunu da yazayım "coğrafi bilgi sistemlerini" ilk duyuyorum.
aydin mesleki ve teknik anadolu lisesi bilişim teknolojileei bölümü mezunuyum bu sene sinava girdim ama 4 yillik icin umutlu degilim mezuna kalip stres de yasamak istemiyorum en azindan 2 yillik bilgisayar programcılığına gitsem is olanaklari nasil iyi bir bölüm mü sonra dgs ile bilgisayar mühendisliği düşünüyorum

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
DGS ile bilgisayar mühendisliğine geçmek gerçekten zor bir iş, çünkü sınavdan geçsen bile fark dersleri var, onları almak zorundasın. Yani yine baştan başlamak gibi birşey. En iyisi sınava çalışmaktır gerçekten bilgisayar mühendisliğini istiyorsan. Uzaktan eğitimler de var veya yurtiçi düşük puanlı yerler de var :) Burada önemli olan hedefe yürürken kararlı olmalısın. Bilgisayar mühendisliğinde kendini biraz olsun geliştirebilirsen iş sıkıntısı çekeceğini düşünmüyorum ama programcılıkta iş sıkıntısı vardır ve kendini çok iyi yetiştirmen gerekli ayrıca diplomadaki üniversiteye de bakarlar.