Bilgisayar özellikleri... yardım

fbor

Öğrenci
Benefience ve rtsbora sizin işletim sistemi özellikleriniz nelerdir w7 xp vista - 64bit/32bit sp 1 2 3 ve ramlar kac gb bu kadar bunları orenmem benim sorunlarımı çözücek ve ekran kartını alınca mükemmel olucak hayırlıysıyla :)

MasterFather

Profesör
xp kur.chrome da şu an 12 tane sekme acık.ram kullanımı.800 mb civarı.windows 7'de 1 sekmede ram kullanımı 1.1 gb civarı.

re13el

Dekan
Hocam 3 sene önceki ekran kartları bile 64 bit destekliyor bumu desteklemicek havada karada denizde heryerde destekler şüphen olmasın :):)

Sen şu bit olayını yanlış anladın herhalde. İlk sayfada yazan bit olayı ekran kartının özelliği olarak söylenmiş anladığım kadarı ile. Sen ise işletim sistemi anlamışsın. :D
Mesela 1gb 256bit ekran kartı ve ya 512mb 64bit ekran kartı var. Ekran kartı alırken bazıları sadece 1gb-2gb olmasına bakar aslında ekran kartının 256 ve ya daha yüksek bitli olması daha yararlıdır.

Bu arada 2. sayfada işletim sistemi olarak sormuş sen ona cevap vermişsin sanırım. :D

Sen şu bit olayını yanlış anladın herhalde. İlk sayfada yazan bit olayı ekran kartının özelliği olarak söylenmiş anladığım kadarı ile. Sen ise işletim sistemi anlamışsın. :D
Mesela 1gb 256bit ekran kartı ve ya 512mb 64bit ekran kartı var. Ekran kartı alırken bazıları sadece 1gb-2gb olmasına bakar aslında ekran kartının 256 ve ya daha yüksek bitli olması daha yararlıdır.
Yok hocam arkadaş'a SAPPHIREHD6850 GDDR5 1GB 256BIT AMD RADEON DX11 EKRAN KARTI önerdik oda bu kart 64 bit işletim sistemini desteklermi diye sordu bizde her yerde dedik :)

YellowRed

Rektör
Benefience ve rtsbora sizin işletim sistemi özellikleriniz nelerdir w7 xp vista - 64bit/32bit sp 1 2 3 ve ramlar kac gb bu kadar bunları orenmem benim sorunlarımı çözücek ve ekran kartını alınca mükemmel olucak hayırlıysıyla :)
ben win7 ultimate 64 bit kullanıyorum. tavsiye ederim. vista ve xp devri geçti artık. 4 gb ram de win7 için yeterli. senin i5 işlemcin de 64 bit desteklidir. önemli olan bu. ekran kartının işletim sisteminin 32 bit/64 bit olamsı ile alakası yok. bu işlemciyi ilgilendiren bir konu.

fbor

Öğrenci
rtsbora tamam ama bende mermiler çok sekiyor sabit gitmiyor benimde w7 ultimate 64 bit sp 1 ama mermiler çok sekiyor hs gitmesi adam vurmak biraz zorlasıyor fps 100 ama ben bunu w7 olmasından kaynaklırum neden bole bi bilgin varmı?

YellowRed

Rektör
işletim sistemi ile oyunda mermi sekmesinin bir bağlantısı olmaz. belki oyunun oynadığın versiyonunda sorun vardır. başka bir yerden indirip dene.

fbor

Öğrenci
Bunun rate bağlantırıyla ilgili bi sorun olabilrmi peki bizim internet 8 mbit .

--- Mesaj Güncellendi ---

Birde Xp Oyun için ya bi çok kişiye sordum w7 oldugu için idyor profesyonel oyuncular hep xp de oynadigi için birazda aklım oraya gidiyor.

btsbora cevap bekliyorum birde bilgisayarın performansını arttıracak bi program varmıdır yani gereksiz dosyaları silmek falan.?

BLacK+

Profesör
Emektar
bu arada konuyu cok takip edemedim ama ekran kartın nasıl 64bit?? 6700 serisinden hangisi?? 6790 belki? yada 6770? 6770 128, 6790 256 bit..
laptop felan değil dimi? sen 64 bit derken işletim sisteminimi söylemiştin? CPU-Z ile ayrıntılı bili alabilirsin.. Eğer 6770 yada 6790 ise sana gayet yeter bunlar.. Formatlanmış bir pc ise bişeyler kurmana gerek yok.. çok büyük performans etkisi getirmez programlarla.. Epey süre geçmişse advanced system care 5.2 ile temizlik ince ayarlar vs otomatik yaptırabılırsın

YellowRed

Rektör
bu arada konuyu cok takip edemedim ama ekran kartın nasıl 64bit?? 6700 serisinden hangisi?? 6790 belki? yada 6770? 6770 128, 6790 256 bit..
laptop felan değil dimi? sen 64 bit derken işletim sisteminimi söylemiştin? CPU-Z ile ayrıntılı bili alabilirsin.. Eğer 6770 yada 6790 ise sana gayet yeter bunlar.. Formatlanmış bir pc ise bişeyler kurmana gerek yok.. çok büyük performans etkisi getirmez programlarla.. Epey süre geçmişse advanced system care 5.2 ile temizlik ince ayarlar vs otomatik yaptırabılırsın
arkadaş haklı. şu yazılımı indirip resmini çekip bir paylaş.

http://www.techpowerup.com/downloads/2120/mirrors.php

internet bağlantısı online oyunlarda önemli. orda da hızdan öte ping önemli. pingin iyi (düşük) olursa 1 mb hızla bile sorun yaşamazsın.

işletim sistemi olarak da win7 varken xp kullanılmaz. Battlefield 3 xpde çalışmaz mesela. vista ve win7 ister.

fbor

Öğrenci
Resim eklemeyi bilmiorum ama resmi çektim.

Msn ver rtsbora yada sen sole nasıl resim eklerim göstereyim sen bana ona göre bilgi ver.

file:///C:/Users/PC/Desktop/Ads%C4%B1z.png

rts bora çektim resmi nasıl yüküyecem

YellowRed

Rektör
Resim eklemeyi bilmiorum ama resmi çektim.

Msn ver rtsbora yada sen sole nasıl resim eklerim göstereyim sen bana ona göre bilgi ver.

file:///C:/Users/PC/Desktop/Adsız.png

rts bora çektim resmi nasıl yüküyecem
bu siteye gir:

http://www.ressim.net/

"seç" butonuna basıp resmi seç. sonra "hemen yükle" butonuna bas. yüklendikten sonra "forum code" yazan yerdeki linki kopyalayıp buraya yapıştır.

fbor

Öğrenci
Tamam teşekkür ediyorum battlefield 3 call of duty modem war 3 ve gta libert city i yüksek çözüünrlükte akıcı bir şekilde oynayabilrmiyim.? birde amd mi ekran kartı benim. oyun için.