Bilgisayar önerisi

Bu konuyu okuyanlar

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Arkadaşlar merhaba. Masaüstü önerisi için kaydoldum. 8. sınıfa geçtim. LGS'ye çalışmak için ve uzaktan eğitim dolayısıyla bir sürü z-kitap, örnek deneme vs. indireceğim. Dolayısıyla geniş bir alana ihtiyacım var. SSD ve HDD'yi beraber kullanmayı düşünüyorum ama emin değilim. Bununla ilgili de bir şeyler derseniz sevinirim. Birkaç tane de oyun indirmeyi düşünüyorum.( İçinde ağır oyun da olabilir.) Kasmadan oynatırsa sevinirim. İşlemci ile ilgili pek bir bilgim yok ama ilerideki teknolojilerle de uyumu olan güçlü bir işlemci olursa güzel olur. Monitör olarak AOC 27" C27G2ZU/BK 240Hz 0.5 ms 2×HDMI DP FHD Curved Freesync Premium ve G-Sync Gaming düşünüyorum.(Monitör adındaki "ve" kelimesi monitör adının bir parçası, iki farklı mönitör anlamında değil.) Bu mönitör fiyatına göre çok iyi özellikler sunmuş, yorumlarsanız sevinirim. Kasa da görünüm olarak modern ve de hava çıkışı için birazcık da açık olursa sevinirim. Ram olarak 16gb, SSD olarak 256gb ve HDD için de 1tb düşünüyorum ama bu rakamlar minimum tabii, daha yüksek olabilir. Ek olarak bir de hava soğutucusu ve sıvı soğutucusu önerirseniz(Kasada ısınma olmaması için) çok memnun olurum.Bütçem kasa ve monitör olarak toplam 10-11 bine kadar. Daha uygun(FP) olsun diye toplama bilgisayar almayı düşünüyorum. İlerde üstünde işlem yapacağım büyük olasılıkla.(İşlemci değişikliği, ram arttırması vs.) Yani işleme de uygun olursa sevinirim. Bahsettiğim özellikleri kapsarsa çok minnet duyarım. Biraz uzun tuttuysam kusuruma bakmayın lütfen. Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.?:)

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Bilgisayar toplama sihirbazlarından herhangi birini kullanıp ekran görüntüsü veya kopyala yapıştır olarak atabilirsiniz. Bu konularda pek bilgim yok, o yüzden yardımınıza çok ihtiyacım var. Sağ olun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu sistemi öneririm:

Kasa:
Pc Toplama Sihirbazı

Monitör:
Çok teşekkür ederim. Tahminimden de hızlı geldi cevap. Sağ ol.?

Bu sistemi öneririm:

Kasa:
Pc Toplama Sihirbazı

Monitör:
Kasaya bayıldım. Peki benim attığım monitör hakkında ne düşünüyorsun?

Son düzenleme:

bognuskafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Bu sistemi öneririm:

Kasa:
Pc Toplama Sihirbazı

Monitör:
merhaba bu konularda benden kat ve kat bilgili olduğun dekan olmandan belli ama bildiğim kadarıyla rx5700xt ekran kartları önerilmiyor. (sadece asus ta da olabilir) arkadaşıızın bütçesi yettiğinden dolayı MSI GeForce RTX2060 Gaming Z 6GB GDDR6 192 bu ekran kartını seçse daha iyi olaz mı? ek olarak r5 3600x işlemci (bütçesi yettiğinden dolayı) olsa daha mı iyi olur
NOT: BENDE TAM BİLMİYORUM MERAKIMDAN SORUYORUM SADECE

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Kasaya bayıldım. Peki benim attığım monitör hakkında ne düşünüyorsun?

O sistem için 240hz pek mantıklı değil. Önerdiğim ürüne bakın derim.

merhaba bu konularda benden kat ve kat bilgili olduğun dekan olmandan belli ama bildiğim kadarıyla rx5700xt ekran kartları önerilmiyor. (sadece asus ta da olabilir) arkadaşıızın bütçesi yettiğinden dolayı MSI GeForce RTX2060 Gaming Z 6GB GDDR6 192 bu ekran kartını seçse daha iyi olaz mı? ek olarak r5 3600x işlemci (bütçesi yettiğinden dolayı) olsa daha mı iyi olur
NOT: BENDE TAM BİLMİYORUM MERAKIMDAN SORUYORUM SADECE

Nerede önerilmediğini gördünüz bilmiyorum fakat o fiyata en iyi kart diyebilirim. 2060S fiyatına 2070S rakibi bir kart alabiliyorsunuz.

3600-3600x arasında çok küçük bir fark var. İleride O.C yapılırsa 3600x'i rahatlıkla geçer. Aradaki farkı anakarta vermek kesinlikle daha mantıklı. B450 Tomahawk şuan piyasadaki en sağlam kartlardan biri.

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
O sistem için 240hz pek mantıklı değil. Önerdiğim ürüne bakın derim.

Nerede önerilmediğini gördünüz bilmiyorum fakat o fiyata en iyi kart diyebilirim. 2060S fiyatına 2070S rakibi bir kart alabiliyorsunuz.

3600-3600x arasında çok küçük bir fark var. İleride O.C yapılırsa 3600x'i rahatlıkla geçer. Aradaki farkı anakarta vermek kesinlikle daha mantıklı. B450 Tomahawk şuan piyasadaki en sağlam kartlardan biri.
Gayet güzel seninki de ama olmuşken Hz yüksek olsun demiştim. Peki neden uyumlu olmaz? Kasa gayet gelişmiş bir kasa olacak toplayınca.

Gayet güzel seninki de ama olmuşken Hz yüksek olsun demiştim. Peki neden uyumlu olmaz? Kasa gayet gelişmiş bir kasa olacak toplayınca.
Bir de James Donkey önerir misin?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
nn.PNG

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

Bir de James Donkey önerir misin?

Üst düzey oyunlarda 144fps görsen de 240fps görmen zor. Bu durumda 240hz'e sadece fazla para vermiş olursun.

James Donkey'i kesinlikle önermem. Malzeme kalitesi açısından çok kötü bir marka.

Benim sistemdeki samsung ssd ile jd ssd'yi kıyaslarsak;

Samsung= Mercedes, JD= tofaş:(

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Teşekkür ederim ama İntelden emin olamadım. Sizce?

Üst düzey oyunlarda 144fps görsen de 240fps görmen zor. Bu durumda 240hz'e sadece fazla para vermiş olursun.

James Donkey'i kesinlikle önermem. Malzeme kalitesi açısından çok kötü bir marka.

Benim sistemdeki samsung ssd ile jd ssd'yi kıyaslarsak;

Samsung= Mercedes, JD= tofaş:(
Teşekkürler. Ben Hz i sadece tazeleme hızı olarak düşünmüştüm. Cahilliğime ver. İyi günler. Yordum sizi de, hakkınızı helal edin.?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
intelde ryzen 3600 e göre biraz daha fazla fps alınır. Tak kullan işlemcisidir. Sıcaklık ,dalgalanması, voltaj ayarı vs .gibi olaylar yoktur.z490 anakartın 11.nesil işlemcilerede desteği vardır.

Ben ,şahsi fikrim, bu bütçe ile İntel alırdım.Ama ryzen de tecih edebilirsiniz.

bognuskafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Teşekkür ederim ama İntelden emin olamadım. Sizce?

Teşekkürler. Ben Hz i sadece tazeleme hızı olarak düşünmüştüm. Cahilliğime ver. İyi günler. Yordum sizi de, hakkınızı helal edin.?
en son izlediğim karşılaştırma vidosunda i5 10400f da iyi. gene de bilemedim.

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Çok teşekkür ederim üstadlar. ? :innocent:

Hafiyye-iAbdülhamid-iSani

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,169
Kasa olarak TD 500 mesh alabilirsin. 240 Hz monitör gereksiz 144 Hz bulabilirsin 1700 TL ye. Artan paraya ekipman alabilirsin. Eğer beklerim diyorsan ryzen 4.nesili bekle fakat onlarda Eylül- Ekim- Kasım gibi çıkarlar.Yoksa üstteki Intel sistemi alabilirsiniz

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Kasa olarak TD 500 mesh alabilirsin. 240 Hz monitör gereksiz 144 Hz bulabilirsin 1700 TL ye. Artan paraya ekipman alabilirsin. Eğer beklerim diyorsan ryzen 4.nesili bekle fakat onlarda Eylül- Ekim- Kasım gibi çıkarlar.Yoksa üstteki Intel sistemi alabilirsiniz
Beklemem pek mümkün gözükmüyor. Diğer önerilerin için teşekkür ederim. İyi akşamlar.

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Başka öneri var mı arkadaşlar? Okursanız lütfen bir şeyler yazın.

Öneri lütfen?

Öneri beklenmekte...

Son düzenleme:

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Başka öneri var mı arkadaşlar? Okursanız lütfen bir şeyler yazın.

Öneri lütfen?

Öneri beklenmekte...
Öneri lütfen...

Reaksiyon puanı
109
Arkadaşlar merhaba. Masaüstü önerisi için kaydoldum. 8. sınıfa geçtim. LGS'ye çalışmak için ve uzaktan eğitim dolayısıyla bir sürü z-kitap, örnek deneme vs. indireceğim. Dolayısıyla geniş bir alana ihtiyacım var. SSD ve HDD'yi beraber kullanmayı düşünüyorum ama emin değilim. Bununla ilgili de bir şeyler derseniz sevinirim. Birkaç tane de oyun indirmeyi düşünüyorum.( İçinde ağır oyun da olabilir.) Kasmadan oynatırsa sevinirim. İşlemci ile ilgili pek bir bilgim yok ama ilerideki teknolojilerle de uyumu olan güçlü bir işlemci olursa güzel olur. Monitör olarak AOC 27" C27G2ZU/BK 240Hz 0.5 ms 2×HDMI DP FHD Curved Freesync Premium ve G-Sync Gaming düşünüyorum.(Monitör adındaki "ve" kelimesi monitör adının bir parçası, iki farklı mönitör anlamında değil.) Bu mönitör fiyatına göre çok iyi özellikler sunmuş, yorumlarsanız sevinirim. Kasa da görünüm olarak modern ve de hava çıkışı için birazcık da açık olursa sevinirim. Ram olarak 16gb, SSD olarak 256gb ve HDD için de 1tb düşünüyorum ama bu rakamlar minimum tabii, daha yüksek olabilir. Ek olarak bir de hava soğutucusu ve sıvı soğutucusu önerirseniz(Kasada ısınma olmaması için) çok memnun olurum.Bütçem kasa ve monitör olarak toplam 10-11 bine kadar. Daha uygun(FP) olsun diye toplama bilgisayar almayı düşünüyorum. İlerde üstünde işlem yapacağım büyük olasılıkla.(İşlemci değişikliği, ram arttırması vs.) Yani işleme de uygun olursa sevinirim. Bahsettiğim özellikleri kapsarsa çok minnet duyarım. Biraz uzun tuttuysam kusuruma bakmayın lütfen. Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.?:)
ram 8gb ama gayet iyi TURBOX ATM900057 Intel i5 8GB Ram 1TB Hdd 4GB Ekran Kartı Fiyatı

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Teşekkür ederim, olmadı 16 gb a yükseltirim. Tekrardan teşekkürler, iyi akşamlar. Bu arada linki de paylaşırsan sevinirim, acil ihtiyacım var, öğrenciyim de:)

Peki toplama önerin var mıdır, bu hazır sanırım da?

Teşekkür ederim, olmadı 16 gb a yükseltirim. Tekrardan teşekkürler, iyi akşamlar. Bu arada linki de paylaşırsan sevinirim, acil ihtiyacım var, öğrenciyim de:)

Ayrıca daha pahalı olabilir, 10, 12 bin gibi bir bütçem var. Yine de teşekkür ederim.

Reaksiyon puanı
109

Ayrıca daha pahalı olabilir, 10, 12 bin gibi bir bütçem var. Yine de teşekkür ederim.

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
İkisine de bayıldım, teşekkür ederim. İyi geceler.

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Oo sanırım işe yaradım çok teşekkürler iyi geceler dilerim İnşAllah hemen elinize ulaşır
Estağfirullah, tek bir harf bile önemli benim için. Teşekkür ederim, inşallah.

Başka öneri var mıdır arkadaşlar?

Son düzenleme:

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183